
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Czemu nie widać strajków ...
... tak ledwo rzucam okiem w stronę TV, na onecie i wp, cos poczytam - co taka cisza ? Strajkują górnicy, głodują, ich żony Pawlak olewa, strajkują celnicy, kierowcy chcą blokować wawe do tego dochodzą jeszcze nauczyciele. Co się dzieje ? Czemu media nie trąba o tym tak jak to było z pielęgniarkami ? Troskały się o los pielęgniarek których nie chciały wyjść od prezia, piętnowały menu jakim zostały poczęstowane ... Pawlak niczym Kaczyński, stwierdził że strajkujący górnicy to wogóle sa podstawieni i to wszystko to jedynie prowokacja. Tylko, że Pawlaka to jakoś media jeszcze nie obsobaczyły, ba, złego słowa jeszcze nie powiedziały jak to miało miejsce w przypadku Prezesa, kiedy zapluwały się na śmierć, że oto demokracja się wali ... co to się dzieje ?
Briereos [ Pretorianin ]
Ty nie widzisz a ja skacze z kanału na kanał bo wszędzie o tym samym pieprzą.. Jak nie o górnikach to o celnikach..

Aceofbase [ El Mariachi ]
a radia to juz sie w ogole sluchac, z tegoz powodu samego co wyzej, nie da ...

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Aceofbase --> A jakie radio RMF ? Eska ? Zet? ? Jakieś 8 godzin dziennie brzęczy mi pod uchem i coś oprócz muzyki i zwykłych informacji, za dużo tego nie słyszę ... która stacja to tak trąbi ?

zbm [ I Herd U Liek Mudkipz? ]
żydo-masońsko-cyklistyczna telewizja tefałen wykupiła po cichu inne stacje i teraz wspomaga układ rządzący (wspierany przez kapitał niejasnego pochodzenia) poprzez nienadawanie wiadomości:)
Wonski [ Hebrew Hammer ]
No cóż partia tvnu rozbudziła socjalne potrzeby Polaków, za poprzedniego rządu, a teraz wypada jej spijać nawarzone piwo. No ale nie po to sie pompowało medialnie "cudaka" by teraz go obsztorcować, co nie?
kastore [ Troll Slayer ]
zbm --> kup se odbiornik tvTrwam, tam na pewno bedziesz miał obiektywne i rzetelne informacje z pierwszej ręki.
kiowas [ Legend ]
Może w mołdawskich mediach rzeczywiście niewiele sie o strajkach mówi, ale w Wiadomościach i Faktach można te informacje uzyskac na bieżąco.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
A swoją drogą to zastanawiam się, czy te tuski to jacyś idioci? Przecież skoro tyle naobiecywali to było pewne, że lud przyjdzie po obiecane. Można się było spodziewać takiego obrotu spraw. No i co teraz?
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Ogółem to obecna ekipa ma rewelacyjne media ... wręcz wymarzone.

Tomcio_666 [ Płatki Addicted ]
Nie widać ich, bo są ospojlerowane!
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> idioci to ci, którzy w te zapowiedzi uwierzyli - teraqz pozostaje im tylko bić pianę.
A co ma być? Ano nic - rozgoni się motłoch celniczy na granicach, oleje głodomorów w kopalni i bedzie spokój.
albz74 [ Legend ]
Dzisiaj w TokFM o strajku w ciągu godziny słyszałem 5 razy w informacjach i oprócz tego była rozmowa z S. Nowakiem, z której dobra połowa była o strajkach.
Tak na drugą nóżkę to sobie myślę, że chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien oczekiwać, że mu się w tydzień czy miesiąc poprawi. Dlatego jak usłyszałem, że celnicy odeszli od rozmów bo 'rząd nie przedstawił konkretów' to się zastanawiam, czy chodzi im o kasę i przywileje, czy o coś zupełnie innego .

zbm [ I Herd U Liek Mudkipz? ]
kstore -> masz jakiś namiar na promocyjną sprzedaż?

Cainleen [ Konsul ]
Czyli jednak prl?
Wonski [ Hebrew Hammer ]
kiowas --> o samokrytykę składasz?
"Ano nic - rozgoni się motłoch celniczy na granicach, oleje głodomorów w kopalni i bedzie spokój."
haha, jaassne. To ze szwagrem po pijaku chyba zrobisz. Bo prędzej mi kaktus wyrośnie, niż cudak to zrobi.
kastore [ Troll Slayer ]
ZBM -->
Radio Maryja
ul. Żwirki i Wigury 80
87-100 Toruń, Polska
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> samokrytykę? Co przez to rozumiesz?
Wiem, że jako zamiejscowy nie masz zbyt dużych informacji, ale plan 'rozgonienia' celników z granicy juz jest w toku przygotowań - w końcu i tak przewoźnicy ze wszystkich granicznych krajów przez blokady zanotowali i wystarczy.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
kiowas --> No przeciez glosowales na nich, czyżbym się mylił?

zbm [ I Herd U Liek Mudkipz? ]
KASTORE -> mówię o promocyjnej:)
taka to jest normalna
czyli nie masz namiarów. ale i tak dziękuję za fatygę
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> w swej mądrości uważasz, że każdy wyborca głosuje na daną partię z dokładnie tych samych powodów? :))

Leilong [ STARSCREAM ]
Dlaczego sądzicie że TVN sprzyja Platformie? Ja nie zauważyłem tego. Kiedy? jakieś przykłady?
Wonski [ Hebrew Hammer ]
"
Po co Tuska denerwować...zastanawiał się w Rzepie Rafał A. Ziemkiewicz.
Wielu dziennikarzy nie waży się przykładać do ludzi obecnej władzy tej samej miary, jaką przykładali do władzy poprzedniej - pisze publicysta „Rzeczpospolitej"
Ziemkiewicz pisze dalej: „O „zawodowych psujach", anarchistach i radykałach, którzy opętali górników z Budryka i skłonili ich do wystąpienia wbrew rzeczywistym górniczym interesom, rozwodził się w telewizji TVN 24 poseł PO Kazimierz Kutz. Rzecz nie w tym, że akurat Kutz tak powiedział, bo nie od dziś wiadomo, że pod względem powagi wypowiedzi jest to godny rywal Stefana Niesiołowskiego, ale w tym, jak zareagował na te wywody prowadzący program. A mówiąc ściśle, w tym właśnie, że w ogóle nie zareagował.
Jakoś nie przyszło mu do głowy zwrócić uwagę, że - zważywszy, jak długo i z jaką determinacją strajkują pracownicy Budryka - owi „zawodowi psuje" musieliby chyba dysponować hipnotyczną mocą większą od sławnej ongiś Najwyższej Prawdy czy innych sekt. A, doprawdy, nietrudno sobie wyobrazić, jak zachowywaliby się niektórzy dziennikarze gdyby to PiS rządził i gdyby podobnych argumentów używał przedstawiciel „partii braci Kaczyńskich".
Podczas wszelkich protestów społecznych za poprzedniego rządu TVN rutynowo opatrywała relację z nich badaniami opinii publicznej nieodmiennie pokazującymi, że protestujących popiera zdecydowana większość Polaków. Oczywiście jest to polska specyfika - każdy, kto strajkuje, zawsze może liczyć na przychylność sondaży. Dlatego w dniu ulicznej manifestacji nauczycieli stacja odstąpiła od dotychczasowej rutyny i zamiast zbadać poparcie dla ich roszczeń, ogłosiła wyniki sondażu, zgodnie z którym Donald Tusk nadal cieszy się zaufaniem miażdżącej większości społeczeństwa.
Następnego dnia TVN nagłośniła natomiast sensację ujawnioną przez Radio TOK FM (współwłasność Agory i „Polityki"), że przewodniczący ZNP zarabia miesięcznie 9 tysięcy złotych, czyli o tysiąc więcej od ministra edukacji. Informacja o wysokości jego pensji uzupełniona została informacją o służbowej limuzynie i innych przypisanych do stanowiska szefa związku apanażach.
Bohaterką podobnej sensacji stała się szefowa związku pielęgniarek, której wypomniano zbyt kosztowną, jak na pielęgniarkę, pelisę. Tygodnik „Polityka" zamieścił na swej satyrycznej kolumnie zdjęcie ubranej w ową pelisę przywódczyni białego miasteczka z podpisem: „Uposażenia w służbie zdrowia ledwie wystarczają nam na ubranie, a za co tu żyć?!". Aż trudno uwierzyć, że chodzi o tę samą Dorotę Gardias, która dla wspomnianych mediów była jeszcze niedawno świętą, i o te same pielęgniarki, które z racji użycia przez Jarosława Kaczyńskiego określenia „te panie" robiły jeszcze niedawno za męczennice.
Oczywiście identyczne określenie użyte przez Waldemara Pawlaka wobec żon strajkujących górników nie zostało nawet zauważone, a odmowa ich ugoszczenia w gabinecie - napiętnowana.„"
Można pęknąć ze śmiechu, jeśli ktoś przypomni sobie, że to właśnie autorzy „Polityki" rozpisywali się niedawno jako pierwsi o „dziennikarstwie dworskim", „usługowym względem władzy", a nawet „rządowym". Ale cóż robić; skoro się przed wyborami dobitnie udokumentowało swą bezstronność sławną okładką „Tusku, musisz!", to teraz można rzec tylko: „Polityko", musisz!
„Polityka" zresztą, piórami tandemu swych ideologów, przyznaje to zupełnie otwarcie: ktokolwiek chce krytykować Tuska, musi pamiętać, że za rogiem czai się Kaczyński z Gosiewskim i Wassermannem. Mniej otwarcie, ale wyznają tę zasadę także inne media warszawki.
Na Ludwiku Dornie za „pokaż, lekarzu, co masz w garażu" nie zostawiono swego czasu suchej nitki. Ale gdy wątpliwość, czy lekarze naprawdę są tak ubodzy, wyraził Donald Tusk - mniej poetycko, za to bardziej nerwowo, bo był to pierwszy raz, gdy nowy premier wyraźnie stracił cierpliwość do zadających niewłaściwie pytania dziennikarzy - „Wyborcza" natychmiast go wsparła, wyliczając nazajutrz na pierwszej stronie, że strajkujący lekarze z Tomaszowa mają pensje dwa razy większe niż niestrajkujący z Warszawy. Przy czym „GW" optycznie wybiła informację, że lekarze z Tomaszowa zarabiają tak wiele w szpitalu zadłużonym, a warszawscy, z ulicy Płockiej, w niezadłużonym.
To nic, że na zdrowy rozum zadłużenie firmy nie ma nic do wartości pracy jej pracowników - ważny był sygnał wysłany do podświadomości czytelnika: „sami zadłużyli szpital, biorąc za wysokie pensje, a teraz rozrabiają i narażają przy tym życie pacjentów!". (...)
Redaktor Janina Paradowska może nie pamięta już, jak straszliwym niesmakiem napełniało ją określenie „przemoknięty kapiszon", które, jak twierdziła, miało znieważać Bogdana Borusewicza (w istocie był to komentarz do zapowiadanej przez PO „bomby", a nie obelga ad personam) - ale kto pamięta, ten nie może nie zadumać się nad jej zapewnieniami, że w zadanych publicznie przez posła Palikota pytaniach o stan zdrowia prezydenta nie ma niczego złego. (...)
Nawet uważny czytelnik i widz, jeśli nie czuł potrzeby skonfrontowania swych ulubionych mediów z informacjami z innych źródeł (a jest stale przekonywany, że nie warto, bo inne media są „pisowskie"), nie bardzo mógł się zorientować, dlaczego właściwie ciężarówki nagle zaczęły czekać na odprawę na wschodniej granicy całymi dniami. Protestu celników i powagi sytuacji na granicach nie da się oczywiście przemilczeć, ale zawsze można ograniczyć się do trzyakapitowego komentarza, z którego niezbicie wynika, że wszystko jest skutkiem zaniedbań rządu Jarosława Kaczyńskiego.
Również informacje o tym, że drożeje żywność, energia i właściwie wszystko, ograniczają się do napomknień o każdej podwyżce osobno. Przypominam sobie, iż swego czasu doniesienia takie były zbierane razem i przedstawiane w postaci działających na wyobraźnię infografik. Podobnie bez emocji potraktowane zostały skutki dramatycznych spadków na giełdach, w wyniku czego cała rzesza ciułaczy, którzy dali się nabrać reklamom funduszy inwestycyjnych, straciła w ciągu pół roku 30, a nawet 40 procent swych oszczędności. (...)
Jeśli już nie sposób o czymś nie poinformować, to media warszawki starają się zrobić to w taki sposób, aby odbiorca nie miał wątpliwości, że - kolejna strategia przejęta od propagandystów Peerelu - ma do czynienia z lokalną „bolączką", a nie problemem natury systemowej. Zgodnie z tą zasadą na przykład TVN, informując o jednym z protestów pielęgniarek, wyeksponowała panią zapewniającą, że „nie jesteśmy przeciwko premierowi", lecz tylko przeciwko pracodawcom. (...) Wielu dziennikarzy w żadnym wypadku nie waży się przykładać do ludzi obecnej władzy tej samej miary, jaką przykładali do władzy poprzedniej. Ci sami znawcy savoir-vivre'u, którzy szydzili z prezydenta, iż całując jakąś kobietę w rękę, zbyt wysoko uniósł jej dłoń, nie dostrzegli nic niestosownego w żuciu przez obecnego premiera gumy podczas międzynarodowej wizyty na wysokim szczeblu.
Ci sami, którzy byli oburzeni ubiegłoroczną nieobecnością obu Kaczyńskich w Davos, z pokorą i bez najdrobniejszego komentarza przyjęli słowa ministra Sikorskiego: „nie przesadzajmy z tym Davos". Ci sami, którzy tygodniami dworowali sobie z torebki posłanki Jolanty Szczypińskiej bądź ze śmiertelną powagą oskarżali ją o promowanie podróbek, głuchym milczeniem zbyli odkrycie, że z podróbką przyłapano też Julię Piterę. Takich drobnych przykładów dziennikarskiej hipokryzji od czasu wyborów uzbierała się już cała książka. (...)
Media warszawki przekonują niemal wyłącznie już przekonanych i nie są w stanie (choć może wydaje im się co innego) wpłynąć zauważalnie na sondażowe notowania polityków ani tym bardziej na ich wyniki wyborcze (gdyby było inaczej, rządziłby nami Bronisław Geremek i jego „partia ludzi rozumnych"). Są natomiast w stanie skutecznie zdezinformować rządzących i utwierdzić ich w złudzeniu, że wszystko jest tak, jak być powinno (może poza prawami dla mniejszości seksualnych), sukcesy są wielkie i dla wszystkich oczywiste, a zagrożenia znikome. Bo taki właśnie obraz kraju zadowolonego i spokojnego, w którym rozrabia tylko garść wywrotowców, jest w owych mediach tworzony nawet wbrew oczywistym faktom."

albz74 [ Legend ]
Wonski - ale masz idoli :D

kiowas [ Legend ]
Leilong ---> a na co ci przykłady? Ojciec Rydzyk, Rafał Ziemkiewicz, posłowie PiSu i Wonski twierdzą, ze tak jest - więc tak właśnie jest i basta!
Wonski [ Hebrew Hammer ]
albz74 --> Ale tak merytorycznie to nie masz właściwie nic do powiedzenia, co?
Właśnie, dla kiowasa liczy się to co twierdzi paradowska, żąkowski czy lizut.
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> Paradowska jest w porządku, Żakowski ma zazwyczaj umysłowe zacmienia - i nie mam pojęcia kim jest Lizut
Ale Rafałowi nikt nie podskoczy co? :))
albz74 [ Legend ]
Ziemkiewicz w swoim czasie też pracował w Tok FM . Niestety był kiepski i zniknął dość szybko.
Na pewno nie był to spisek Michnika, bo do dzisiaj w Toku produkuje się Igor Janke, który potrafi nawet w kwestię prawyborów w USA wpleść wątek PO i słuchać się tego nie da, a zapraszani do audycji są i Semka, I Sakiewicz i inni których ja osobiście słuchać nie mogę. Czyli musiał być mega-kiepski albo już nikt nie mógł go słuchać. I jeżeli tak było to on może sobie uroić, że go uwalili, ale to radio komercyjne i o słuchalność musi się troszczyć, sam się zastanawiam, czy nie szkoda moich nerwów jak Janke prowadzi rano audycję i chyba przestanę słuchać.
A swoje porównania naciąga ku uciesze Wonskich i innych ludzi którzy mają określoną wizję świata, tak to skomentuję bez punktowania poszczególnych głupot.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
kiowas --> No to dalej podskocz, obal jego teorię michnikowszczyzny. Jakoś tego nie zrobiłes do tej pory, no może poza udziałem w chórze. Ale to się nie liczy.
A paradowska nawet nie stała blisko porządku.
"Żakowski ma zazwyczaj umysłowe zacmienia" --> Nie, to jest total full eclipse
"i nie mam pojęcia kim jest Lizut " --> W życiu nie uwierze! :)
albz74 --> Dużo literek i zero treści, poza dzisiejszą dawką jadu. Jak zwykle. Może lepiej pobawić się konsolą?
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> nie mam zamiaru niczego obalać bo wypociny Ziemka interesują jedynie ciebie i Attylę - zwyczajnie szkoda mojego cennego czau na to
To, ze ktoś nie jestr 'w porządku' dla ciebie, dla mnie osobiście nie ma żądnego znaczenia - ale to już chyba wiesz prawda? :)
I naprawdę nie jestem zaznajomiony z wszelkimi wymienianymi przez ciebie personami - nie ekscytuję się dziennikarstwem tak jak ty.

albz74 [ Legend ]
Wonski - WOW - pierwszy raz od jakiegoś czasu napisałeś o GW !!!
Nie wiem co robisz na forum o grach skoro zupełnie nie zabierasz głosu w wątkach poza polityką.
Mam pewną teorię ale za bardzo szanuję samego siebie żeby o tym publicznie pisać.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
albz74--> Jest tu taka kategoria Polityka, jeżeli uważasz, że łamię regulamin forum pisząc o polityce w tej kategorii, nie krępuj się zgłoś do admina. I czy tylko ja jestem pod twym czujnym okiem w zakresie tematyki pisania?

kiowas [ Legend ]
albz ---> Wonski zwyczajnie nie ma nic innego do powiedzenia - ale i tacy są nam tu potrzebni, któż inyy skuteczniej dostarczałby pozytywnych wibracji?

Da_Mastah [ Elite ]
Wonski:
"No to dalej podskocz, obal jego teorię michnikowszczyzny."
Proszę. Została obalona już w XIX wieku :-))))
albz74 [ Legend ]
Wonski - jest mnóstwo lepszych miejsc do produkowania się w tym zakresie, mnóstwo ciekawych blogów, jeden z nich nawet wskazałeś w tym wątku. Tam poczujesz się jak w domu - tuskwatch, bufetowawatch. Gdybyś jeszcze produkował się w innych tematach, to by uzasadniało przywiązanie do GOLa. Stąd moje zainteresowanie tematyką pisania. Pomijam, że nic konkretnego nie masz zazwyczaj do powiedzenia poza standardową wrzutką o michnikowszczyźnie, GW , czasem jakimś zdjęciem esesmana.
No powiedz, co stary dziad robi na forum o grach, na którym średnia wieku to 15 lat, skoro nie interesują go gry ? Dostałeś przydział ?
wlot [ Centurion ]
moim zdainem Wonski jest rewelacyjny - uwielbiam sluchac takich ludzi. uwielbiam. :)
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
A co za cicho ma siedzieć Woński ? PO wygrało, nic mu nie wychodzi ... źle słuchać teraz takiego Wońskiego co ? ;)

albz74 [ Legend ]
deTorquemada - nic się nie zmieniło w słuchaniu Wonskiego od czasów, gdy rządził PiS :D

wysiak [ Generaďż˝ ]
albz --> Raz, ze moze Wonski pisuje rowniez gdzie indziej. Dwa, ze srednia wieku grubo sie myslisz, szczegolnie w kategorii, o ktorej mowa. Trzy, rozumiem, ze kategoria 'polityka' jest przeznaczona tylko dla wyrazania 'jedynych slusznych', czyli twoich, pogladow, tak?
"nic się nie zmieniło w słuchaniu Wonskiego od czasów, gdy rządził PiS"
Zdajesz sobie sprawe, ze dokladnie to samo tyczy sie i ciebie?:)
Ryslaw [ Patrycjusz ]
Z całym szacunkiem, ale Wonski przytoczył bardzo ciekawy felieton Ziemkiewicza i jakoś nikt nie jest w stanie odrzucić tez w nim zawartych. Ziemkiewicz ma po prostu rację.
Da_Mastah [ Elite ]
Skoro ma rację, to niech zarządza portfelem pochodnych dla jakiegoś funduszu hedgingowego. Się okaże czy jest taki dobry ;-))
Wonski [ Hebrew Hammer ]
albz74 --> Tak naprawde to nic ale NIC nie możesz powiedzieć na temat, tylko uciekasz w personalne pyskówki. Odnieś sie do tematu, a nie analizuj moją skromną osobę, bo nic ci to nie da, jako że wódki nie zwykliśmy pijać i motywacje moje są i będą dla ciebie tajemnicą.

kiowas [ Legend ]
Rysław --->
Ziemkiewicz ma po prostu rację.
Tak zwyczajnie, po prostu? Tym stwierdzeniem zamknąłeś usta oponentom - bo jak można dyskutować z oczywistymi faktami (to potrafi tylko Jarek)?
Wonski ---> tak na marginesie to myślałem, ze dyskutujemy ze sobą, a nie z Ziemkiewiczem. Mógłbyś czasem sam jakies argumenty wysnuąć, a nie wyręczać się Ziemkiem :))
dj4ever [ Rzirzej ]
Włączyłem TVN 24 na 15 minut. Chyba w tym czasie mówili po 3 razy o każdym strajku jaki jest.
provos [ Generaďż˝ ]
Bardzo dobrze, przynajmniej Pawlak pokazał, że nie boi się tej związkowej swołoczy. Strajkują raptem 34 sztuki hołoty związkowej, inni górnicy jakoś pracują.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
kiowas --> A od kiedy to my dyskutujemy? To jakaś dyskusja alternatywna chyba. Po mojemu to jest wymiana złośliwości czasami poparta komentarzem nad bieżącymi wydarzeniami politycznymi.
Pamiętasz rabinów...?
Ryslaw [ Patrycjusz ]
kiowas --> pokaż mi jedno miejsce w jego artykule, w którym mija się z prawdą.
I pliz, nie wdawaj się w osobiste docinki - po prostu pokaż, gdzie nie ma racji.
kiowas [ Legend ]
Rysław ---> a jak mam się niby odnieść do informacji dotyczących programów, sondaży, czy prowadzących programy dziennikarzy, których na oczy nie widziałem? MOgę jedynie uwierzyć lub nie w relację Ziemkiewicza.
Ale jak już musisz to proszę bardzo:
Redaktor Janina Paradowska może nie pamięta już, jak straszliwym niesmakiem napełniało ją określenie „przemoknięty kapiszon", które, jak twierdziła, miało znieważać Bogdana Borusewicza (w istocie był to komentarz do zapowiadanej przez PO „bomby", a nie obelga ad personam) - ale kto pamięta, ten nie może nie zadumać się nad jej zapewnieniami, że w zadanych publicznie przez posła Palikota pytaniach o stan zdrowia prezydenta nie ma niczego złego. (...)
Porównanie obu sytuacji przez Ziemkiewicza bez sensu - bo czym innym jest ewidentnie obraźlwa wypowiedź (przemoknięty kapiszon), a czym innym chęć zdobycia wiedzy na temat stanu zdrowia prezydenta (a że w zamierzeniu złosliwa to inna rzecz).
KOlejna wypowiedź:
Protestu celników i powagi sytuacji na granicach nie da się oczywiście przemilczeć, ale zawsze można ograniczyć się do trzyakapitowego komentarza, z którego niezbicie wynika, że wszystko jest skutkiem zaniedbań rządu Jarosława Kaczyńskiego.
Czy jakakowleik gazeta w kraju napisała, ze te protesty zaczęły się za poprzednich rządów? Znów teza Ziemkiewicza do kosza.
Podobnie bez emocji potraktowane zostały skutki dramatycznych spadków na giełdach, w wyniku czego cała rzesza ciułaczy, którzy dali się nabrać reklamom funduszy inwestycyjnych, straciła w ciągu pół roku 30, a nawet 40 procent swych oszczędności. (...)
Gdybym był Jarkiem K. powiedziałbym, ze Ziemkiewicz uprawia socjotechnikę. Nie wiem w której gazecie spadki na giełdzie traktowane są sucho i bez emocji, bo na pewno nie w tych, które ja czytuję. I nikt tego w jakikolwiek sposób nie odnosi do tego czy poprzedniego rządu. Jak widać Ziemkiewicz zaczyna wszędzie dostrzegac spiski (zaczyna, co ja mówię:))

albz74 [ Legend ]
Wonski - ja uciekam w pyskówki ? hahaha.
Chcesz, to Ci dam próbkę polemiki z 'oczywistymi oczywistościami Ziemkiewicza'. A właściwie nie Ziemkiewicza, tylko bloggera. Także moje uwagi nt. Ziemkiewicza w zasadzie odnoszą się do całego tekstu a nie tylko pana Z.
Ziemkiewicz pisze dalej: „O „zawodowych psujach", anarchistach i radykałach, którzy opętali górników z Budryka i skłonili ich do wystąpienia wbrew rzeczywistym górniczym interesom, rozwodził się w telewizji TVN 24 poseł PO Kazimierz Kutz. Rzecz nie w tym, że akurat Kutz tak powiedział, bo nie od dziś wiadomo, że pod względem powagi wypowiedzi jest to godny rywal Stefana Niesiołowskiego, ale w tym, jak zareagował na te wywody prowadzący program. A mówiąc ściśle, w tym właśnie, że w ogóle nie zareagował.
Wydaje mi się, że konwencja programów TVN24 zazwyczaj jest taka, że pozwala się mówić gościom. Tak w ogóle chyba powinien postępować dziennikarz, o czym Ziemkiewicz jako przedstawiciel tego zawodu powinien wiedzieć. Od opierdalania gości są programy typu 'Kropka nad i' czy 'Teraz My' . Gdyby prowadzący chciał komentować jazgot pana Gosiewskiego, Putry czy Brudzińskiego to by dopiero Ziemkiewicz miał temat :D
Następnego dnia TVN nagłośniła natomiast sensację ujawnioną przez Radio TOK FM (współwłasność Agory i „Polityki"), że przewodniczący ZNP zarabia miesięcznie 9 tysięcy złotych, czyli o tysiąc więcej od ministra edukacji. Informacja o wysokości jego pensji uzupełniona została informacją o służbowej limuzynie i innych przypisanych do stanowiska szefa związku apanażach.
Tak się składa, że słuchałem na żywo wywiadu z Broniarzem, kiedy go Żakowski w trakcie rozmowy zapytał z głupia frant o zarobki - to wynikało z rozmowy. Ani nie było żadnej puenty ani robienia z tego halo. Ziemkiewicz sugeruje, że Broniarza zaproszono tylko po to, żeby go 20 minut przepytywać o strajk i potem zrobić newsa z jego zarobków.
A jeżeli ktokolwiek uważa, że lider związkowy, który może (oczywiście decyduje zarząd :D ) np. zablokować matury i zepsuć wakacje całemu rocznikowi, powinien zarabiać więcej od ministra no to cóż :D
Bohaterką podobnej sensacji stała się szefowa związku pielęgniarek, której wypomniano zbyt kosztowną, jak na pielęgniarkę, pelisę. Tygodnik „Polityka" zamieścił na swej satyrycznej kolumnie zdjęcie ubranej w ową pelisę przywódczyni białego miasteczka z podpisem: „Uposażenia w służbie zdrowia ledwie wystarczają nam na ubranie, a za co tu żyć?!". Aż trudno uwierzyć, że chodzi o tę samą Dorotę Gardias, która dla wspomnianych mediów była jeszcze niedawno świętą, i o te same pielęgniarki, które z racji użycia przez Jarosława Kaczyńskiego określenia „te panie" robiły jeszcze niedawno za męczennice.
O ile się nie mylę, to chyba Fakt na pierwszej stronie umieścił zdjęcie Gardias w futrze- to jest poziom tabloidu. A że Ziemkiewicz wszystko bierze na poważnie, to pojawienie się w rubryce satyrycznej takiego tekstu to rzeczywiście skandal.
A to już jest najlepsze - tego nawet nie skomentuję, no może jednym zdaniem:
Podobnie bez emocji potraktowane zostały skutki dramatycznych spadków na giełdach, w wyniku czego cała rzesza ciułaczy, którzy dali się nabrać reklamom funduszy inwestycyjnych, straciła w ciągu pół roku 30, a nawet 40 procent swych oszczędności. (...)
TO NA PEWNO SPISEK UKŁADU !!! TRZEBA POWOŁAĆ KOMISJĘ ŚLEDCZĄ, KTÓRA ZBADA, KTO STOI ZA SPADKAMI NA GIEŁDACH I FUNDUSZAMI INWESTYCYJNYMI !!!
To jest doprawdy poziom v-ce premiera poprzedniego rządu, który chciał rozdać rezerwę rewaluacyjną.
Fajne są te blogi internetowe :D
r_ADM [ Generaďż˝ ]
Ziemkiewicz w swoim czasie też pracował w Tok FM . Niestety był kiepski i zniknął dość szybko.
Ziemkiewicza zwolnili z TokFM bo podczas jednego z porankow zaczal mowic na temat swojego procesu z Michnikiem.
Na pewno nie był to spisek Michnika, bo do dzisiaj w Toku produkuje się Igor Janke
Caly jeden Janke obok, ktorego sa Paradowska, Zakowski, Wronski i Kolenda - faktycznie cala gama spektrum politycznego :)
A propos felietonu RAZa.
Zeby nie zauwazyc podwojnych standardow, z jakimi rzad obecny i poprzedni, opisuja media, trzeba byc slepym. Hint - Davos
albz74 [ Legend ]
Ziemkiewicza zwolnili z TokFM bo podczas jednego z porankow zaczal mowic na temat swojego procesu z Michnikiem.
A Lisa zwolnili z TVN dlatego, że ktoś powiedział, że mógłby kandydować na prezydenta.
Caly jeden Janke obok, ktorego sa Paradowska, Zakowski, Wronski i Kolenda - faktycznie cala gama spektrum politycznego :)
Ale jest, podobnie jak zapraszani Semka, Sakiewicz, Lichocka i inni. Ciekawe, dlaczego np w RM albo 'Naszym Dzienniku' produkują się wyłącznie 'swoi' a w TokFM nawet jeżeli w nierównowadze, to jednak pojawiają się ludzie, którzy nie ukrywają swoich sympatii dla Kaczyńskich.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
"Ziemkiewicz pisze dalej: „O „zawodowych psujach", anarchistach i radykałach, którzy opętali górników z Budryka i skłonili ich do wystąpienia wbrew rzeczywistym górniczym interesom, rozwodził się w telewizji TVN 24 poseł PO Kazimierz Kutz. Rzecz nie w tym, że akurat Kutz tak powiedział, bo nie od dziś wiadomo, że pod względem powagi wypowiedzi jest to godny rywal Stefana Niesiołowskiego, ale w tym, jak zareagował na te wywody prowadzący program. A mówiąc ściśle, w tym właśnie, że w ogóle nie zareagował.
Wydaje mi się, że konwencja programów TVN24 zazwyczaj jest taka, że pozwala się mówić gościom. Tak w ogóle chyba powinien postępować dziennikarz, o czym Ziemkiewicz jako przedstawiciel tego zawodu powinien wiedzieć. Od opierdalania gości są programy typu 'Kropka nad i' czy 'Teraz My' . Gdyby prowadzący chciał komentować jazgot pana Gosiewskiego, Putry czy Brudzińskiego to by dopiero Ziemkiewicz miał temat :D"
Zależy kto mówi i jak się to ma do lini politycznej tnv.
"Następnego dnia TVN nagłośniła natomiast sensację ujawnioną przez Radio TOK FM (współwłasność Agory i „Polityki"), że przewodniczący ZNP zarabia miesięcznie 9 tysięcy złotych, czyli o tysiąc więcej od ministra edukacji. Informacja o wysokości jego pensji uzupełniona została informacją o służbowej limuzynie i innych przypisanych do stanowiska szefa związku apanażach.
Tak się składa, że słuchałem na żywo wywiadu z Broniarzem, kiedy go Żakowski w trakcie rozmowy zapytał z głupia frant o zarobki - to wynikało z rozmowy. Ani nie było żadnej puenty ani robienia z tego halo. Ziemkiewicz sugeruje, że Broniarza zaproszono tylko po to, żeby go 20 minut przepytywać o strajk i potem zrobić newsa z jego zarobków.
A jeżeli ktokolwiek uważa, że lider związkowy, który może (oczywiście decyduje zarząd :D ) np. zablokować matury i zepsuć wakacje całemu rocznikowi, powinien zarabiać więcej od ministra no to cóż :D"
Masz jakieś problemy z percepcją, przecież wyraźnie jest napisane "Następnego dnia TVN nagłośniła natomiast sensację ujawnioną przez Radio TOK FM "
Co do reszty widać, że kompletnie nie masz pojęcia o robieniu propagandy i PR.
albz74 [ Legend ]
Masz problemy z rozumieniem pisanego tekstu. Zaraz ci napiszę, dlaczego.
Masz jakieś problemy z percepcją, przecież wyraźnie jest napisane "Następnego dnia TVN nagłośniła natomiast sensację ujawnioną przez Radio TOK FM "
Małe dzieci, kiedy czytają, wyodrębniają każde zdanie i starają się zrozumieć jego treść w oderwaniu od reszty tekstu. Dlatego ksiązki dla dzieci nie mają wielozdaniowych akapitów, bo dziecko nie zrozumie myśli którą autor zawiera w kilku zdaniach.
Jak wyrwiesz przytoczone zdanie z tekstu, to być może skupisz się na sensacji ujawnionej przez Tok FM . Sęk w tym że poprzedzające (o sondażu) i następujące (o szefowej związku pielęgniarek) zdania dotyczą manipulacji treścią i owej 'sensacji' ujawnionej przez Tok FM. I ja się odniosłem do owej 'sensacji' oraz szefów związków - ty nie wiem do czego, bo nawet uzasadnienie mojego problemu z percepcją przekracza moje możliwości percepcji.
Zależy kto mówi i jak się to ma do lini politycznej tnv.
Powiedział Wonski, nie znajdując innego argumentu. Oglądasz TVN24 chociaż trochę ? Może wtedy wiedziałbyś, o czym piszesz.
Co do reszty widać, że kompletnie nie masz pojęcia o robieniu propagandy i PR.
Ty masz za to znakomite - michnikowszczyzna i GW :D Jeden taki Wonski w internecie produkuje 100 osób, które pójdą i nawet na Tymińskiego zagłosują, żeby nie oglądać Macierewiczów, Gosiewskich i Kaczyńskich w TV.
Lutz [ Senator ]
albz nie jeden, to po pierwsze, a w blogu jest takie jedno dosc znaczace stweirdzenie:
"Media warszawki przekonują niemal wyłącznie już przekonanych i nie są w stanie (choć może wydaje im się co innego) wpłynąć zauważalnie na sondażowe notowania polityków ani tym bardziej na ich wyniki wyborcze (gdyby było inaczej, rządziłby nami Bronisław Geremek i jego „partia ludzi rozumnych"). Są natomiast w stanie skutecznie zdezinformować rządzących i utwierdzić ich w złudzeniu, że wszystko jest tak, jak być powinno (może poza prawami dla mniejszości seksualnych), sukcesy są wielkie i dla wszystkich oczywiste, a zagrożenia znikome. Bo taki właśnie obraz kraju zadowolonego i spokojnego, w którym rozrabia tylko garść wywrotowców, jest w owych mediach tworzony nawet wbrew oczywistym faktom."
czego i panstwu zycze.
albz74 [ Legend ]
Lutz- za głupi jestem, żeby zrozumieć Twoje życzenia, mógłbyś jaśniej ? :)
Lutz [ Senator ]
alez oczywiscie ze moglbym...
"Są natomiast w stanie skutecznie zdezinformować rządzących i utwierdzić ich w złudzeniu, że wszystko jest tak, jak być powinno (może poza prawami dla mniejszości seksualnych), sukcesy są wielkie i dla wszystkich oczywiste, a zagrożenia znikome"
Wonski [ Hebrew Hammer ]
albz74 -->
ten link potwierdza twe słowa?
"Wydaje mi się, że konwencja programów TVN24 zazwyczaj jest taka, że pozwala się mówić gościom. Tak w ogóle chyba powinien postępować dziennikarz, o czym Ziemkiewicz jako przedstawiciel tego zawodu powinien wiedzieć. Od opierdalania gości są programy typu 'Kropka nad i' czy 'Teraz My'"
??
albz74 [ Legend ]
Wonski - jakbyś mi podał ze 100 innych to znajdziesz dowód na poparcie swojej tezy - moja jest taka, że to wyjątek od reguły. Wygodny do pisania głupot w stylu blogu, który komentujemy. Codziennie w TVN24 pojawia się kilku/kilkunastu gości, co daje rocznie kilka tysięcy programów. Ile znajdziesz takich sytuacji ?
Zresztą, poczytaj sobie komentarze pod tym video. Bardzo wysoki poziom - prawie widzowie TVN24
Lutz- "Są natomiast w stanie skutecznie zdezinformować rządzących i utwierdzić ich w złudzeniu, że wszystko jest tak, jak być powinno (może poza prawami dla mniejszości seksualnych), sukcesy są wielkie i dla wszystkich oczywiste, a zagrożenia znikome"
Nie wiem jak mam to traktować, parsknąć śmiechem ? Taki był Twój cel ?
bereszka [ Konsul ]
A ja nie bardzo rozumiem sformułowania "media warszawki"
eJay [ Gladiator ]
Ja tam trzymam kciuki, aby strakujący wyjechali za granicę. Zobaczymy, czy będą żyć w miodzie. Bo pamięć to oni jednak mają krótką.

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
eJay
Ja tam trzymam kciuki, aby strakujący wyjechali za granicę. Zobaczymy, czy będą żyć w miodzie. Bo pamięć to oni jednak mają krótką.
Z dedykacją dla Ciebie:
I małe objaśnienie trudniejszej terminologii ;)
Cud - w religiach określenie niecodziennego zjawiska lub zdarzenia, które będąc niezgodnym z powszechnie obowiązującymi prawami natury, uważane są za wyraz ingerencji Boga lub sił nadprzyrodzonych. (Tusk jak pamiętym, wcale nie pod wybory prezydenckie, stał się ostatnio bardzo religijny...)
bereszka [ Konsul ]
(Tusk jak pamiętym, wcale nie pod wybory prezydenckie, stał się ostatnio bardzo religijny...)
To prawie jak Dorn

eJay [ Gladiator ]
Misiaty--->zieffffff - (to mniej wiecej tyle merytoryki jesli chodzi o LiD).

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
eJay - i co z tego? Z LiDem mi już nie po drodze. Po tym jak się błaźnią w tym Sejmie, niestety ale przestałem ich popierać. Widzisz, dla mnie naturalne jest to, że jak ktoś mnie w jajo robi, to kiedy zobaczę, że w jajo robiony jestem, kończę z tym. I tyle. Wy zaś lubicie cuda wszelkiego rodzaju. Powodzenia.
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
bereszka
? I co z tego? Ani na tego ani na tego nie głosowałem. Co chcesz więc powiedzieć przez to porównanie. Kolejne porównanie typu - on może być taki a taki bo ktoś inny jest taki a taki?
NicK [ Smokus Multikillus ]
Misiaty ---> To dopiero się dowiedziałeś, że politycy wyborców w jajco robią? Szkoda, że tak późno, ale dobrze, że w ogóle :)
To co mnie poraża, to fakt, że wyborcy PiS zdają się właśnie nie dostrzegac tego, że są robieni w tak ogromne jajo, że chyba przesłania im ono całkowicie obraz, a przez to możliwość osądu i trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość.
bereszka [ Konsul ]
? I co z tego? Ani na tego ani na tego nie głosowałem. Co chcesz więc powiedzieć przez to porównanie. Kolejne porównanie typu - on może być taki a taki bo ktoś inny jest taki a taki?
Co chcialam przekazac przez to porownanie?
jakos nie widzialam abys krytykowal Dorna, ktory po przyjeciu chrztu i wzieciu slubu jawil sie nagle jako przykladny i porzadny katolik.
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
bereszka - hmm? No to ciekawe ;) A kiedy Dorn mówił coś o cudzie? :D Bo analogia musi mieć jakieś podstawy.
twostupiddogs [ Senator ]
bereszka
"akos nie widzialam abys krytykowal Dorna, ktory po przyjeciu chrztu i wzieciu slubu jawil sie nagle jako przykladny i porzadny katolik..."
Zważywszy na fakt iż to już trzecia jego żona to chyba ciężko by było mu się jawić jako przykładny katolik.
bereszka [ Konsul ]
Misiaty
Przytaczasz kwestie cudu w kontekscie wiary/religii i na koniec wklejasz sugestie ze Tusk bral slub koscielny przed wyborami prezydenckimi dla konkretnego efektu.
Skojarzylo mi sie to z Dornem, ktorego za podobny czyn nie krytykowales.
Nie o cuda tu chodzi ale o kwestie deklaracji jaka jest niewatpliwie branie slubu koscielnego, przyjecie chrztu. Deklaracje przynależności do kościla i wiary.
Jesli wytykasz Tuskowi zagranie pod publiczke - konsekwentnie powinienes wytykac to wszystkim.
Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
bereszka
1. to była ironia
2. Sytuacja Dorna i Tuska jest nieporównywalna. Dorn musiał przyjąć chrzest i nie brał ślubu pod publiczkę. Tusk zaś ODNOWIŁ małżeństwo właśnie pod publiczkę.
albz74 [ Legend ]
Tusk zaś ODNOWIŁ małżeństwo właśnie pod publiczkę.
Tysiące ludzi odnawia małżeństwa - rozumiem, że jak kogoś pokazują w TV to wszystko robi pod publiczkę ?
Wonski [ Hebrew Hammer ]
"rozumiem, że jak kogoś pokazują w TV to wszystko robi pod publiczkę ?"
O ile nie jest to "ukryta kamera" to tak robi to pod publiczke, ciezko o coś bardziej publicznego niż pokazanie sie w TV. Pomyśl albz74 zanim zaatakujesz, chociaż czasem.

kiowas [ Legend ]
Wonski ---> widzę, że masz problem z rozróżnieniem słów 'publicznie' od 'pod publiczkę'
Wonski [ Hebrew Hammer ]
kiowas --> moim zdaniem ciezko cos robic pod publiczkę, skrycie i w zaciszu domowych pieleszy.
bereszka [ Konsul ]
skrycie i w zaciszu domowych pieleszy
raczej nie wezmiesz slubu
btw - slyszales o instytucji jaka jest tabloid?

albz74 [ Legend ]
Wonski ---> widzę, że masz problem z rozróżnieniem słów 'publicznie' od 'pod publiczkę'
znowu się nie udało :D Próbuj dalej.
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> nie wiem jak w twojej kulturze, ale w naszej ślub jest zazwyczaj publiczny (a czasem i pod publiczkę)
WolverineX [ Legend ]
Bo wszscy co strajkuja pozyczyli o Harrego Pottera Peleryne nie widke , Peleryne niewidzialnosci
i ich nie widac.
Oni widza twoja Masturbacje
Wonski [ Hebrew Hammer ]
kiowas --> Aha, czyli w "waszej" kulturze każdy bierze slub w tv?
albz74 --> Bardzo mi przykro, że ci sie nie udało. No i chyba nie sądzisz, ze chwytem "na chórek" się będę przejmował...

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
albz74 - uwielbiam jak ktoś stosuje metodę uogólniania z charakterystycznej sytuacji. Jeśli Twoim zdaniem co roku tysiące ludzi, BĘDĄCYCH KANDYDATAMI NA PREZYDENTA, odnawia swoje małżeństwo, bo potrzebuje ślubu kościelnego do poprawy wizerunku, no to cieszę się, że dowiedziałem się czegoś nowego!
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> po pierwsze, nie wiem skąd ten cudzysłów - chyba nie wstydzisz się tego, ze jesteś Żydem, a więc przedstawicielem innej kultury?
Po drugie, śluby w zasadzie prawie zawsze są publiczne - a skoro ten akurat dotyczył znanego polityka to zupełnie mnie nie dziwi, ze pokazała to telewizja.
Lucky_ [ god ]
Budżetowka ktora po 3 miesiacach rządow chce po 1000zl podwyzki jest pojebana. Niech dadzą PO najpierw zrealizowac swoje pomysly, ograniczyc zbedne wydatki. Wtedy mogą chciec podwyzek.
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Lucky_ --> Tusk miał swoje cuda, tak samo jak PiS miało swoje trzy miliony mieszkań po trzech latach ... więc to nie jest pojebane.
Lucky_ [ god ]
Jest pojebane. Tusk nie mowil, że da te podwyzki w 3 miesiace, i to tak duze. Pewne podwyzki byly, lekarze dostali wiecej, nauczyciele. Ale nie wszyscy o kilkadzisąt procent rownoczesnie!
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Natomiast PiS nie mówił że da mieszkania w ciągu trzech lat ... ale to tylko przykład. Chodzi o coś innego, o to, ze jak się z mordy cholewę robi, to się potem zbiera żniwo - nie ważne, że trzy miesiące czy trzy lata - hasło padło - jedna grupa dostała, to czemu nie mają dostać inne ? Niech się Tusku zacznie w końcu gimnastykować, chyba nie sądził, że uciszy lekarzy i basta.
sowinskiryjswinski [ Pretorianin ]
celnicy polscy to niezla mafia, mam kilku w rodzince to wiem. widac placza ze skoncza im sie zrodla lapowek odkad bedziemy granica schengen wiec kombinuja jak moga. zanim dostana jakies pieniadze od panstwa proponowalbym rzadawi najpierw na dokladniejsze przyjrzenie sie ich majatkom. zaloze sie ze tam najlezy szukac pieniedzy na podwyzki.....
a w mediach caly czas o tym mowia..
kiowas [ Legend ]
de ---> mówił, że w 9 lat - więc statystycznie powinno być już milion więcej - jest? :))
provos [ Generaďż˝ ]
Trwale zaburzony musiał się zmartwić

Zenedon_oi! [ Generaďż˝ ]
bereszka --> Jak możesz tak mówić o Ludwiku Dornie? Antysemitka podła.
albz74 [ Legend ]
Wonski -
albz74 --> Bardzo mi przykro, że ci sie nie udało. No i chyba nie sądzisz, ze chwytem "na chórek" się będę przejmował...
Nie udawaj echa. Nawet obrazić mnie nie potrafisz a co dopiero mówić o rzeczowej dyskusji - na konkretne argumenty odpisujesz co 10. raz, jak się wzniesiesz się na wyżyny i zapomnisz o michnikowszczyźnie, GW i chórze.
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
kiowas --> Zapewne do końca roku milion powstanie, spokojnie :]
Wonski [ Hebrew Hammer ]
albz74 --> Wcale nie miałem zamiaru cię obrazić, wiem że w sztuce chamstwa i impertynencji tobie nie dorównam, więc nawet nie próbuje. A gdybym chciał to w co drugim poscie twoim wzorem pisałbym, że albz74 jest głupi albo gada głupoty.
Nie podałeś żadnych konkretnych argumentów. Po tym jak wrzuciłem kawałek tamtego bloga i zobaczyłeś nazwisko Ziemkiewicz odpaliło ci sie personalne aggro i pojechałeś po Ziemkiewiczu i po Wonskim. Gdy zwróciłem ci grzecznie uwagę byś łaskawie ustosunkował się do tez zawartych w tekscie, dostałem odpowiedź składającą się z rechotu, tekstów nie na temat, wishful thinking odnośnie pracy dziennikarzy w TVN oraz na koniec wytłuszczoną czcionką jakieś zwykłe pajacowanie.
To uważasz za konkretne argumenty? w takim razie konkretnym kontrargumentem powinno być "a właśnie, że nie!"
Ja natomiast napisałem ci, że w tekscie mowa jest nie o tokfm tylko o tym co podało tvn (i dlaczego), nie o fakcie (to tam na naczelnego wzieli cudaka? Ciekawe, ze z poprzednim premierem tak nie zrobili!?) a o polityce (zupełnie inny szmatławiec) a na koniec pokazałem, jak bardzo rozmijasz się z prawdą opisując prace dziennikarzy tvn i poparłem to pomocą wizualną (to oczywiscie nic, musiałbym to zrobic 100 razy, a dlaczego nie milion? Zebyś łaskawie uwierzył)
Nie masz włąściwie nic do powiedzenia na ten temat, zupełnie. Jedyne co jest w twoich tekstach to personalne najazdy i ty mi mówisz, żebym zapomniał o michnikowszczyźnie (jak ci nie leży ta nazwa to mam inną, ale ona nie pasuje do słownika ludzi kulturalnych, a takich wszak tu udajemy), jak ja mam o niej zapomnieć skoro stosujesz wszystkie oferowane przez nią chwyty (Ziemkiewicz to wariat, Wonski jeszcze wiekszy, a kto tam wariatów słucha, tylko MY mamy racje)
Dodatkowo jak piszesz rozwinąłeś sobie na mój temat jakąś teorię tak mroczną i perwersyjną, iż na samą myśl o niej napawasz się lękiem (i to niby ja jestem świr!)
ps. I tak, dalej uważam, że zrobienie ze swojej prywatnej uroczystości (ślub to nie jest publiczny event) medialnej szopki JEST zagraniem pod publiczke. A podpieranie sie tym co napisał kiowas, obarczone jest tą wadą, że on zazwyczaj nie wie co mówi :)
albz74 [ Legend ]
Nie podałeś żadnych konkretnych argumentów. Po tym jak wrzuciłem kawałek tamtego bloga i zobaczyłeś nazwisko Ziemkiewicz odpaliło ci sie personalne aggro i pojechałeś po Ziemkiewiczu i po Wonskim. Gdy zwróciłem ci grzecznie uwagę byś łaskawie ustosunkował się do tez zawartych w tekscie, dostałem odpowiedź składającą się z rechotu, tekstów nie na temat, wishful thinking odnośnie pracy dziennikarzy w TVN oraz na koniec wytłuszczoną czcionką jakieś zwykłe pajacowanie.
Bardzo mi przykro, papciu Wonski, nie każdy myśli tak jak ty. Dla ciebie nie przedstawiłem żadnych argumentów ? No to wybacz, żaden argument nie będzie godny żebyś go przyjął do wiadomości.
Dlatego, papciu Wonski następnym razem w myśl 'zero wody, same konkrety' nie zapomnij napisać o chórze, GW i michnikowszczyźnie.
A jak sięgniesz pamięcią wstecz, to powinieneś sobie przypomnieć, ile razy mnie obraziłeś, skoro na podsumowanie ci się zebrało.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
O co ci chodzi z tym papciem (masz na myśli kapcia czy co?)
Oczywiście, że nie każdy myśłi tak jak ja, dodatkowo nie każdy myśli tak jak ty i z tym faktem sobie chyba nie radzisz emocjonalnie.
A jaki argument przedstawiłeś? Napisałeś, że słuchałeś żakowskiego i potwierdziłeś, że fakt zarobków wyszedł w rozmowie, a następnie napisałeś, że nie uważasz tego za coś nienormalnego. I tyle.
A jeżeli to nie jest pajacowanie :
"TO NA PEWNO SPISEK UKŁADU !!! TRZEBA POWOŁAĆ KOMISJĘ ŚLEDCZĄ, KTÓRA ZBADA, KTO STOI ZA SPADKAMI NA GIEŁDACH I FUNDUSZAMI INWESTYCYJNYMI !!! "
to ja jestem kulis indonezyjski.
Gdzie ja cie obrażam?
albz74 [ Legend ]
papcio to papa. Uniwersalne słowo w większości języków świata. Nawet w takim zwrocie doszukujesz się obelgi.
Nie wyrywaj pojedynczych zdań z mojej wypowiedzi, bo to zmienia ich sens. Ja w swojej wypowiedzi punktowałem głupotę bloggera (zaznaczyłem na początku wypowiedzi, najwyraźniej przeoczyłeś) a to ostatnie to już się inaczej nie da skomentować. Trzeba mieć nie wiem, jak nasrane w głowie, żeby płakać z tego powodu, że przy spadkach na giełdzie media nie podkręcają atmosfery - masz na pewno sporo pieniędzy tu i ówdzie, więc powinieneś doskonale wiedzieć , jak na drobnych ciułaczy wpływają paniczne wypowiedzi w mediach.
Jak masz rozum (w co nie wątpię) to mniej czasu poświęć na czytanie blogów, w których garstka looserów na przemian płacze albo wspiera swoich duchowych przywódców Kaczyńskich, którzy się urodzili żeby zaprowadzić ład, porządek, Prawo i Sprawiedliwość w kraju nad Wisłą. To jest szkodliwe dla psychiki, bardzo łatwo się udziela. Szkoda twojej fatygi i tych looserów, którym się przez fakt odwiedzin na blogu wydaje, że mają do wypełnienia bardzo ważną misję.
bereszka [ Konsul ]
Zenedon_oi!
Antysemitka podła.
?? Zechcesz rozwinac?
kiowas [ Legend ]
Wonski --->
ps. I tak, dalej uważam, że zrobienie ze swojej prywatnej uroczystości (ślub to nie jest publiczny event) medialnej szopki JEST zagraniem pod publiczke. A podpieranie sie tym co napisał kiowas, obarczone jest tą wadą, że on zazwyczaj nie wie co mówi :)
I jak tu zaprzeczyć koronnemu argumentowi Wonskiego? Toz to nawet attylową michnikowszczyznę przebija :)))
Wonski [ Hebrew Hammer ]
kiowas --> wiedziałem, że ci sie spodoba. Ale i tak nic nie przebija twojego "Bo ja tak uważam" :)
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> niegdy tego nie użyłem - ale żyj dalej w błędzie :)
Wonski [ Hebrew Hammer ]
kiowas --> O przepraszam masz racje! To brzmiało "wniosek wyplywa stąd iż tak właśnie myślę"
Lutz [ Senator ]
Radykalna zmiana pogladow na temat strajkow jest dosc widoczna: