Kasha_Krk [ Pretorianin ]
Piosenka o "śmiesznych" Polakach podbija Holandię
Karnawałowe listy przebojów w Holandii podbija właśnie piosenka wyśmiewająca Polaków, a właściwie polskich robotników. Polscy internauci się podzielili: - Śmieszne - cieszą się jedni, ale niektórzy nie zostawiają na Holendrach suchej nitki: - Gandzia i halucynogenne grzyby rzuciły im się na mózgi - piszą na forach.
Skoczna piosenka opowiada o pracownikach z znad Wisły, którzy przyjeżdżają do Holandii w poszukiwaniu zajęcia, za „parę groszy i puszkę piwa”. Uzupełnia ją klip, a w nim członkowie zespołu Vlemmix & Roos przebrani za polskich robotników piją wódkę z gwinta i hektolitry piwa, jeżdżą zdezelowanym busem, sikają gdzie popadnie i nie są w stanie poradzić sobie z najprostszym zadaniem.
Piosenka i teledysk utwierdzają stereotyp Polaka – jako słabo wykwalifikowanego robotnika, któremu wszystko jedno gdzie pracuje „na polu czy na budowie” a najważniejsze, żeby się napić. Autorzy piosenki nie żałują jednak i „ciepłych słów” pod adresem Polaków i z lekkim przekąsem śpiewają: „...są moimi idolami. zawsze im macham...”.
Tekst utworu w tłumaczeniu internautki
Refren:
Busik, busik
Busik pełny Polaków
Busik, busik
Go! Go! Go!
Rano, po południu, późnym wieczorem
Przejeżdża po naszej ulicy busik pełny Polaków
Popatrz jak jadą, skąd przybywają
Jak siedzą schowani
Na zewnątrz i w budynku patrzą niepewnie
Przyjeżdżają razem
Po parę groszy i puszkę piwa
Przyjeżdzają pomagać, po to tutaj są
Tak, widzisz ich wszędzie, nie ma już problemu granic
Są moimi idolami Gdziekolwiek stoję lub idę mogę do nich pomachać
Taki busik pełny Polaków
Znowu wynajęli jeden z okolicznych domów
Wszystkim bardzo miło
A wieczorem praca skończona
I polkę grają piekielnie glośno
Mastyl [ Legend ]
Probuje w ogole nie patrzyc na to ze to o nas, ale i tak nic smiesznego w tym nie widzę. Do dupy z takim humorem, poziom jak nasz Tadeusz Drozda w wykonaniu gwiazd muzyki biesiadnej.
pablo397 [ sport addicted ]
i...?
moze jakies slowo komentarza od Ciebie zamiast przepisania info z jakiegos portalu...? (pomijajac oczywiscie fakty ze bylo...)
Kasha_Krk --> ogladalem. tam jest Twoja opinia o calej sprawie ukryta? jakis przymroczony dzisiaj jestem i niezauwazylem... :/
Kasha_Krk [ Pretorianin ]
pablo: oglądałeś teledysk?
wysiak [ Generaďż˝ ]
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7313829&N=1
przemek100 [ Pretorianin ]
mnie to smieszy ;p
hehehehe
Vidos [ Legend ]
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7314484&N=1
Kasha_Krk [ Pretorianin ]
Sorry, nie widziałam :/
lewy rangers [ Generaďż˝ ]
nie są w stanie poradzić sobie z najprostszym zadaniem
Dziwne. Kiedys w jakiejs gazecie i tv slyszalem ze to wlasnie Polakow cenia sobie najbardziej niektore kraje z zachodu jako pracownikow, a to dlatego ze wszystko robia sprawnie i bardzo dobrze, dlatego ze u nas za byle jaka robote sie nie zaplaci a tam rodacy wiedzac ze i tak dostana zaplate nie spiesza sie z robota