GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy karta 2GB pasuje do nokii 6230i ?

28.01.2008
21:14
[1]

mycha921 [ Invisible ]

Czy karta 2GB pasuje do nokii 6230i ?

j/w. Rozumiem że jeśli będzie to karta RS z adapterem to żaden problem ?

28.01.2008
21:18
[2]

Mastyl [ Legend ]

Z tego co wiem, to nie - sam mam taki aparat, i nie widziałem na rynku tego typu kart...

28.01.2008
21:33
[3]

mycha921 [ Invisible ]

RS-MMC 2GB ma niepasować ?

28.01.2008
21:35
[4]

©®© [ Generaďż˝ ]

6230i obsługuje chyba do 512 MB .

28.01.2008
21:37
[5]

mycha921 [ Invisible ]

To oficjalnie, znajomy ma 1GB i działa

28.01.2008
21:58
[6]

Mikur [ Generaďż˝ ]

1Gb działa na pewno - wersja z adapterem -> sam mam taką:)

28.01.2008
22:23
[7]

mycha921 [ Invisible ]

Up, bo nie wiem czy dołożyć kaski do 2GB

28.01.2008
22:50
smile
[8]

kastore [ Troll Slayer ]

Czy to tak ciężko ruszyć dupe i sprawdzić na stronie producenta???
Napisane jest 512MB to bedzie obsługiwać 512MB, wsadzisz 2GB ale maks będzie widzieć 512MB, bo tyle może zaadresować kontroler pamięci.

Dołóż kasy i zmień telefon.

28.01.2008
23:17
[9]

N2 [ negroz ]

kastore - przestań bredzić i pluć teorią, bo w praktyce wygląda to inaczej

nowa seria wypuszczonych 6230i obsłguje bez problemu do 2GB, starsza do 1GB

28.01.2008
23:24
[10]

eltexo [ Konsul ]

N2 - czy ja tam wiem ;)
Wg. mnie zależy to od softa jaki w telefon jest wgrany :)

Więc jakby się uprzeć to i stara "seria" pośmiga na 2GB karcie ;)

Oczywiście po wgraniu najnowszego softu ;)

28.01.2008
23:29
[11]

kastore [ Troll Slayer ]

N2 --> a czytać umiesz, na stronie Nokii pisze 512MB, to znaczy co?? że jak kupie u nich to w prezencie dostane obsługe 2 GB?? I nie pluje teorią, po to żeby obsługiwać karty o większej pojemności nie wystarczy upgrade softu. Jak kolesiowi obsługuje i zapisuje do 1GB znaczy że telefon był modyfikowany.
Chłopak se kupi 2GB a sie okaże że jego telefon obsługuje do 512MB i będzie wkurzony żeś mu bzdur nagadał

28.01.2008
23:36
[12]

Rezor [ broken_thoughts ]

kastore --- rzucasz sie, a nie znasz do końca sprawy, wyluzuj troche..

Mam tą nokie i bez problemu działa na niej karta o pojemności 1GB.
Telefon w żaden sposób nie jest i nie był modyfikowany ani upgrejdowany.
Korzystałem z tej karty prawie przez pół dnia i żadnych zwiechów komóry nie było.

Także można spokojnie przyjąc że ta pojemność bez problemu współdziała z tym telefonem.
Aha, telefon ma prawie 2lata.

29.01.2008
00:06
[13]

N2 [ negroz ]

eltexo -> Powiem tak.

Nokia jak każdy inny producent podaje w swoich specyfikacjach limity odgórne dotyczące standadru swoich produktów. I tutaj poderzewam, że w swoich testach użyła karty 512MB i jako producent sprzętu daje gwarancję, iż telefon ową pojemnośc karty obsłuży bez problemu, jeżeli zakupisz większą i telefon jakimś dziwnym trafem sie zepsuje bądź bardziej prawdopodobne będzie niemiłosiernie mielił kartę przy przeglądaniu jej zawartości to możesz stracić gwarancję a producent nie odpowiada na szkody przez nią wywołane. Poza tym nie zapominajmy o oprogramowaniu nokia i kablu DKU, który również ma swoje standardy, w dawniejszych wersach PC Suite miało przez producenta nałożone "limity" obsługiwanych kart za pośrednictwem kabla i dołaczonego oprogramowania. Dziś w dobie czytników kart i adapterów, kable są niepotrzebne więc jesteś uwolnieni od standardu DKU i PC Suite.Z drugiej zaś strony standard dt. kart MMC obecnie to v4, i przewiduje on rozszerzenie pojemnosci w tej wersji aż do 8GB. Więc teoretycznie i założe się że także praktycznie telefon sobie poradzi z taka pojemnością.

Coś na zakończenie tematu i dowód w postaci cytatu:
"One thing Nivz has noted so far is that the USB mode for accessing the memory card via the USB cable may not be happy with cards over 512MB (this may be the reason behind Nokia's claimed compatibility up to 512MB)."

kastre -> ludzie różne rzeczy piszą, nie należy czasami tego brać pod uwagę a i w tym wypadku szczególnie :)

Z chęcią pożyczyłbym telefon od znajomych (6230i) i wpakował tam starego softa i kupił 2GB RS-MMC ponieważ nie mam , a nastepnie sflashował do nowej wersji i wsadził, aby Ci udowodnić, iż nie masz racji. Na szczęście ktoś zrobił to już za mnie )



I nie cytuj więcej ulotek czy specyfikacji producenta ;)

02.02.2008
18:05
[14]

,,Ryder [ Konsul ]

Pasuje

03.02.2008
11:30
smile
[15]

mycha921 [ Invisible ]

Kupiłem 2GB RS-MMC DV Kingstona i bez problemu :)

Tylko przy 1GB muzy odtwarzacz MP3 się włącza 2min ;P

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.