GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czołówka filmowa - jakim programem?

11.01.2008
22:21
smile
[1]

Telemach [ Pretorianin ]

Czołówka filmowa - jakim programem?

Chciałbym się poradzić w sprawie czołówki filmowej.

Otóż chciałbym zrobić jakąś animację na tekście - tj. efektem końcowym ma być "Studio Jaśka" na przykład.

Czołówkę wrzucę do programu obróbki wideo, a następnie na płytę DVD.

Zastanawiam się jakim programem to zrobić, by:
- zrealizować to w miarę szybko
- uzyskać ciekawy efekt końcowy

Wiem, że na pewno 3D Studio Max będzie do tego dobrym programem, ale czy np. we Flashu mógłbym coś skrabnąć?

Mam tu mianowicie jedną wątpliwość - czy z Flasha mogę w dobrej jakości eksportować do avi na przykład (animację)?

Pytam o Flasha z czystej ciekawości :)

A może macie jakieś alternatywy jeszcze?
Jakieś pomysły na czołówkę filmową?
Jakieś ciekawe linki do 3DS max - nie te z czołówki Google :)

Dzięki.

12.01.2008
00:34
smile
[2]

Karrde [ Visual Effects Artist ]

3ds max? Fuck, w takim razie nie wiesz nic. :)

Program do modelowania i animacji 3D jest Ci tu zupełnie zbędny. To co chcesz wykonać podpada pod ramy "motion graphics" i "graphic design". Do tego typu pracy doskonały jest Adobe After Effects - jednak dla Ciebie jest to oczywiście overkill. Z drugiej stronie ze strony Adobe powinno dać się ściągnąć w pełni funkcjonalny trial 30-dniowy. Jak się sprężysz to zdążysz. No i pod warunkiem, że to nie będzie to wykorzystywane komercyjnie.

Natomiast najlepiej poszukaj czegoś albo free, albo w znośnej cenie. Tu niestety pomóc nie pomogę, ale podpowiem byś zgooglał te dwa terminy które podałem powyżej. Flash... wbrew pozorom tak, będzie się nadawał całkiem nieźle.

12.01.2008
13:06
[3]

Telemach [ Pretorianin ]

Rzeczywiście, AE nieźle się prezentuje.

Masz może jakieś ciekawe linki do polskich stron z tutorialami do tego programu? :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.