
Telemach [ Pretorianin ]
Czołówka filmowa - jakim programem?
Chciałbym się poradzić w sprawie czołówki filmowej.
Otóż chciałbym zrobić jakąś animację na tekście - tj. efektem końcowym ma być "Studio Jaśka" na przykład.
Czołówkę wrzucę do programu obróbki wideo, a następnie na płytę DVD.
Zastanawiam się jakim programem to zrobić, by:
- zrealizować to w miarę szybko
- uzyskać ciekawy efekt końcowy
Wiem, że na pewno 3D Studio Max będzie do tego dobrym programem, ale czy np. we Flashu mógłbym coś skrabnąć?
Mam tu mianowicie jedną wątpliwość - czy z Flasha mogę w dobrej jakości eksportować do avi na przykład (animację)?
Pytam o Flasha z czystej ciekawości :)
A może macie jakieś alternatywy jeszcze?
Jakieś pomysły na czołówkę filmową?
Jakieś ciekawe linki do 3DS max - nie te z czołówki Google :)
Dzięki.

Karrde [ Visual Effects Artist ]
3ds max? Fuck, w takim razie nie wiesz nic. :)
Program do modelowania i animacji 3D jest Ci tu zupełnie zbędny. To co chcesz wykonać podpada pod ramy "motion graphics" i "graphic design". Do tego typu pracy doskonały jest Adobe After Effects - jednak dla Ciebie jest to oczywiście overkill. Z drugiej stronie ze strony Adobe powinno dać się ściągnąć w pełni funkcjonalny trial 30-dniowy. Jak się sprężysz to zdążysz. No i pod warunkiem, że to nie będzie to wykorzystywane komercyjnie.
Natomiast najlepiej poszukaj czegoś albo free, albo w znośnej cenie. Tu niestety pomóc nie pomogę, ale podpowiem byś zgooglał te dwa terminy które podałem powyżej. Flash... wbrew pozorom tak, będzie się nadawał całkiem nieźle.
Telemach [ Pretorianin ]
Rzeczywiście, AE nieźle się prezentuje.
Masz może jakieś ciekawe linki do polskich stron z tutorialami do tego programu? :)