GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

8800GT i Athlon 64 3000+ - jak by to działało?

10.01.2008
22:44
[1]

claudespeed18 [ Senator ]

8800GT i Athlon 64 3000+ - jak by to działało?

gdybym wymienił mojego 7300GT na 8800GT to jak by było z wydajnością? wie ktoś, posiadam jeszcze 2x512MB Ram, czy moze lepiej kupic 7900GS i wydajnosc bedzie taka sama?

10.01.2008
22:56
smile
[2]

kkkkkkrystian [ Senator ]

w zasadzie jeśli masz dobrą płytę i znośny zasilacz i planujesz dalszy poważny upgrade to może i jest sens, ale gdy w najbliższym czasie nie będzie cię na to stać to lepiej wybierz tego 7900GS a lepiej x1950 Pro a najlepiej Radeona 3850
skok wydajności pewnie będzie, ale i tak taki 7900 nie będzie pracował na max ;)

10.01.2008
23:07
[3]

BossManPL [ Konsul ]

mniej więcej tak -->
(8800gt nie ma, ale spokojnie można go wpisać nad 8800gts. Do pełni szczęścia wyczaruj jeszcze drugi GB ramu)

10.01.2008
23:09
[4]

jakubskowronski [ Intel ]

Wymień jeszcze procek na core 2 duo

10.01.2008
23:29
[5]

claudespeed18 [ Senator ]

jakbym mial wymieniac procek na C2D to musialbym i plyte i ram bo mam plyte na 939 i z DDR

11.01.2008
01:30
smile
[6]

Caine [ Książę Amberu ]

musiałbyś, procesory Pentium nijak nie pasują do płyt pod Athlony i na odwrót. Core 2 Duo pracuje tylko z pamięciami - ddr2


edit: zaraz, to nie było pytanie :)

11.01.2008
02:39
[7]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

Nie uświadczysz praktycznie żadnej zmiany wydajnościowej. Może niektóre starsze gry i owszem będą lepiej działać. Ale nowości będą rwały tak jak rwały na 7300GT. Sorry kolego, niestety trzeba zmienić procek. Z góry uprzedzam drugi, a nawet trzeci i czwarty GB też nic nie da. Kupno karty graficznej proponowanej przez przedmówców także na niewiele się zda, bo być może są one silne jak na swoje i obecne generacje, ale procesor ssie po całości. Ale jak chcesz - wyrzuć kasę na kartę i potem pluj sobie w brodę.

11.01.2008
07:22
[8]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

powinno na Vista 64 nawet ladnie chodzic :) (ale z 2gb ramu;P)
i DX10 bez zarywow ale to tylko teoria :P

napewno roznica miedzy 7300 a 8800 bedzie kolosalna;] i karta starczy na jakis czas grania xD

11.01.2008
13:09
smile
[9]

Rosenkreutz [ Generaďż˝ ]

Faolan >> Głupoty piszesz, ten procek spokojnie radzi sobie z Crysisem, w czasie ostrych walk gdzie są mocne przeliczenia fizyki, gdzie domki rozrywają się na kawałki a zewsząd naparzają do ciebie Koreańczycy lekko ale naprawde rzadko i leciutko się przycina. Nawet jak by sobie kupił 9800GTX to wiadomo że nie doświadczy pełnej mocy karty a nowsze gry i tak mogły by się lekko ciąć ale nie zmienia to faktu że zamiast na low spokojnie pogra na full detalach. Jak najbardziej ci się opłaca zmiana karty graficznej na lepszą.

11.01.2008
13:36
smile
[10]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

Rosenkreutz ---> może pisałbym głupoty, gdyby nie to, że sam przetestowałem tą sytuację na sobie, czyli kupieniem mocnej karty graficznej, a potem dokupieniem do niej procesora, ponieważ ogólnie nie zauważyłem, żadnej różnicy w porównaniu do starej kary... no dobra zaczął mi działać world in conflict na low - medium :P Pisałbym głupoty, zapewne również, gdyby nie to, że jest to częściowo związane z moją pracą zawodową :)
Ale ja tylko mogę radzić :)

11.01.2008
14:11
smile
[11]

COBRA-COBRETTI [ Generaďż˝ ]

Faolan ---> Dobrze ci mówi Rosenkreutz :) Nie wiem jak ty to zrobiłem że nie uzyskałeś przyrostu wydajności po zmianie karty na wydajniejszą. Chociaż sam do końca nie jestem pewien czy uzyskałeś czy nie uzyskałeś przyrostu wydajności --> (" no dobra zaczął mi działać world in conflict na low - medium ")
A w pierwszym swoim poście stanowczo oświadczasz że nie uzyska on "praktycznie żadnej zmiany wydajnościowej"

Ja też przetestowałem podobną sytuację na sobie z tym że mam procesor jeszcze słabszy bo Athlon 2600XP i po wymianie Geforce'a 4 Titanium 4800 na Geforce 7600GS przyrost wydajności był znaczny a następnie po wymianie na Radeona X1950Pro również wzrost wydajności był zauważalny.

11.01.2008
14:21
[12]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

Przy procesorze Celeron 3,2 Ghz (352) w zmianie grafiki z X1650 Pro na X1950 Pro był minimalny skok wydajnościowy i starsze gry działały lepiej, ale na niczym wydanym od połowy 2007 roku nie zauważyłem jakiejkolwiek poprawy. W sumie mogłem uznać ten zakup za stratę pieniędzy, ponieważ nie osiągnąłem tego czego chciałem. Dopiero zmiana płyty i zakup procesora dwurdzeniowego pokazały na co naprawdę stać X1950 Pro.

Dlatego uważam, że kupno karty graficznej jaką jest 8800 GT do tego Athlona nie byłoby przemyślanym zakupem. Ale jeśli się mylę proszę bardzo, chciałbym na potwierdzenie mego bezsensownego pisania wyniki z benchmarku CPU i GPU z Crysisa w formie screenów, a tedy zwrócę honor i zamilknę na wieki i będę się biczował kablem zasilającym.

11.01.2008
14:32
[13]

Boos3r [ Pretorianin ]

Nie oplaca sie kupowac tej karty do tego pracka. To juz lepiej sprzedaj swojego starego kompa i zloz sobie wszystko z nowych czesci a kiedys sobie dokupisz jakąs lepsza karte jesli nie masz tyle kasy.

11.01.2008
14:36
smile
[14]

Cypher. [ a piece of strange ]

Faolan juz wczoraj chcialem napisac ze tez sie z Toba nie zgadzam, wczesniej mialem x800gto przy takim procku, padla karta, mam x1950pro i poprawa jest znaczna, stalker w 1024/768 na high chodzi idealnie (na 1280 nie probowalem) kane & lynch w 1280 super, cod chyba w 1024 tez idealnie a przy starej karcie stalker przy 800/600 mial problemy, nie wiem jak z 8800 ale z x1950 na pewno zauwazysz poprawe ;)

11.01.2008
14:40
[15]

Kaczorowy [ Generaďż˝ ]

Przyrost mocy na pewno będzie całkiem spory. Oczywiście takiej grafiki w pełni nie wykorzystasz, ale na pewno zauważysz, że gry zaczną chodzić lepiej.

12.01.2008
16:34
[16]

claudespeed18 [ Senator ]

chcialbym podkrslic ze wiem iz gry z 2006/7/8 nie beda dobrze chodzily jak zmienie ta grafe ale glownie chce zeby starsze lepiej chodzily, np taki Fear co chodzi dobrze na medium, zastanawiam sie czy na max z ta karta no i tym prockiem bedzie dobrze dzialac, bo wiadomo ze ta gra mocno wyciska procki :]

12.01.2008
17:29
[17]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

To już lepiej zmienić płytę, procesor i wziąć tego radka x1950 pro, a zmieściłbyś się w cenie tego geforca.

12.01.2008
17:33
[18]

VOSTOK [ Gitarczok! ]

Caine

musiałbyś, procesory Pentium nijak nie pasują do płyt pod Athlony i na odwrót. Core 2 Duo pracuje tylko z pamięciami - ddr2


Nieprawda. Procesory C2D współpracują też z pamięciami DDR.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.