GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

MATLAB plot - pytanie

10.01.2008
14:13
[1]

zmudix [ palnik ]

MATLAB plot - pytanie

Mam dwa pionowe wektory (takiego samego rozmiaru), u oraz y i chcę zrobić wykres punktów (u,y), tylko że jak połączę je linią, to mi wychodzą esy-floresy (łączy w kolejności występowania w wektorze u). Jak zrobić tak, żeby mi rysowało po osi x (czyli u)?

plot(u,y) nie zdaje egzaminu. ;)

Wersja: MATLAB 6.0 (2007)

10.01.2008
14:32
[2]

Witaszek [ Legionista ]

Slyszalem, ze MATLAB to bardzo fajny prgoram.

10.01.2008
14:41
[3]

Moby04 [ Legionista ]

A nie myslales o wstepnym posortowaniu wektora w odpowiedniej kolejnosci?

10.01.2008
14:44
[4]

ronn [ moralizator ]

hm, u mnie wyglada tak :

[edit] ... a wektor u jest nieposortowany


MATLAB plot - pytanie - ronn
10.01.2008
16:11
[5]

zmudix [ palnik ]

ronn, u masz [1 2 3 4 5], czyli z wektora y będzie brało po kolei. Ja mam tam dość losowe wartości i bierze je po kolei, a nie tak, jak ja chcę.

Z problemem sobie poradziłem, dość okrężną droga, bo dane posortowałem sobie w Excelu (tego znam jednak lepiej, niż matlaba :)) i wszystko wygląda tak, jak chcę.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.