zmudix [ palnik ]
MATLAB plot - pytanie
Mam dwa pionowe wektory (takiego samego rozmiaru), u oraz y i chcę zrobić wykres punktów (u,y), tylko że jak połączę je linią, to mi wychodzą esy-floresy (łączy w kolejności występowania w wektorze u). Jak zrobić tak, żeby mi rysowało po osi x (czyli u)?
plot(u,y) nie zdaje egzaminu. ;)
Wersja: MATLAB 6.0 (2007)
Witaszek [ Legionista ]
Slyszalem, ze MATLAB to bardzo fajny prgoram.
Moby04 [ Legionista ]
A nie myslales o wstepnym posortowaniu wektora w odpowiedniej kolejnosci?
ronn [ moralizator ]
hm, u mnie wyglada tak :
[edit] ... a wektor u jest nieposortowany
zmudix [ palnik ]
ronn, u masz [1 2 3 4 5], czyli z wektora y będzie brało po kolei. Ja mam tam dość losowe wartości i bierze je po kolei, a nie tak, jak ja chcę.
Z problemem sobie poradziłem, dość okrężną droga, bo dane posortowałem sobie w Excelu (tego znam jednak lepiej, niż matlaba :)) i wszystko wygląda tak, jak chcę.