GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Visual .NET Studio 2005 (C++) i odczyt XML

10.01.2008
09:44
[1]

Moby04 [ Legionista ]

Visual .NET Studio 2005 (C++) i odczyt XML

Hej. Mam problem ze wspomnianym srodowiskiem. Niestety, wbrew przekonaniom musze napisac pewna aplikacje uzywajac narzedzi wymienionych wyzej narzedzi. Ogolnie aplikacja nie jest bardzo skomplikowana i nie o to chcialem spytac. Problem polega jednak na obsludze dokumentow xml, ktore musze wczytywac (pliki o konkretnym formacie, bez udziwnien).

Od kilku godzin usiluje znalezc rozwiazanie. Znalazlem dziesiatki przykladow (rowniez w dokumentacji i helpie oczywiscie) ale zaden nie dziala. Utworzylem pusty projekt (nie potrzebuje interfejsu graficznego a jedynie wykorzystac OpenGL) i zaczalem pisac. Wyczytalem, ze wszystkie obiekty zwiazane z XML sa czescia przestrzeni nazw System::XML. Dorzucilem wiec odpowiednia linie do pliku naglowkowego dolaczanego w innych:

#pragma once

#include <iostream>
#include <vector>
#include <string>
#include <math.h>

using namespace std;
using namespace System::Xml;

Przy probie kompilacji pojawia mi sie jednak:
1>e:\szkolne\grafika\cw7\projekt\projekt\import.h(9) : error C2653: 'System' : is not a class or namespace name
1>e:\szkolne\grafika\cw7\projekt\projekt\import.h(9) : error C2871: 'Xml' : a namespace with this name does not exist

Pomyslalem, ze moze treba cos jeszcze. W dokumentacji znalazlem cos z wykorzystanie #using. Niestety, wtedy zaczal pojawiac sie blad o tresci:
1>e:\szkolne\grafika\cw7\projekt\projekt\import.h(3) : fatal error C1190: managed targeted code requires a '/clr' option

Wskazujacy oczywiscie na linie z instrukcja #using. Czy moglibyscie mi cos podpowiedziec?

10.01.2008
13:58
[2]

kazgaroth [ Junior ]

pewnie juz sobie poradziles, ale skoro odpalilem windows, to moge odpisac ;)

#include <iostream>
#include <vector>
#include <string>
#include <math.h>

// dodac takie cus:
#using <System.Dll>
#using <System.XML.Dll>

using namespace std;
using namespace System::Xml;


powinno zagrac i zabuczec. pamietaj tylko, ze wchodzisz na grzaski grunt 'managed code', wiec kompilator bedzie potrzebowal paru zmyslnych flag. jesli np. wybrales projekt typu 'console application', bedzie ich brakowalo, wiec albo trzeba je dorzucic recznie albo po prostu zrobic projekt typu 'clr console application'.

mam nadzieje, ze sie przydalem.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.