GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Przeliczanie jednostek

09.01.2008
14:53
smile
[1]

boskijaro [ Senator ]

Przeliczanie jednostek

Zna ktoś stronę gdzie jest to wyjaśnione, lub może sam wyjaśnić, jak przeliczać jednostki (km/h na m/s i tak dalej)?

09.01.2008
15:04
[2]

Moshimo [ FullMetal ]

Musisz po prostu wiedziec ile, ze tak powiem, jednej jednostki miesci sie w drugiej. Przykladowo:
1 km = 1000 m
1 h = 60 min = 60 * 60 s = 3600 s
I jak masz km/h to po prostu podstawiasz pod to ich odpowiedniki, tyle ze z mniejsza jednostka (tu 1000m i 3600 s):
km/h=1000m/3600s=0.2(7) m/s
Analogicznie z wszystkimi innymi jednostkami.

09.01.2008
16:38
smile
[3]

barosz00 [ Centurion ]

poszukaj ukladu SI to tam masz wszystko

09.01.2008
17:42
[4]

boskijaro [ Senator ]

A z m/s na km/h ? Jak to sie robi?

09.01.2008
17:46
[5]

Moshimo [ FullMetal ]

Nooo, boski.. zgodnie z tym co napisalem, robi sie to tak samo:
1 m = 0.001 km
1 s = 1/3600 h
m/s = 0.001 km / (1/3600) h = 0.001 * 3600 km/h = 3.6 km/h

09.01.2008
18:00
[6]

boskijaro [ Senator ]

Dzięki, już łapię ; ]

Ze mnie nigdy dobry fizyk/matematyk nie był :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.