GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy pamięć RAM może odpowiadać za "klatowanie" w grach?

09.01.2008
14:27
smile
[1]

kamil1704 [ Pretorianin ]

Czy pamięć RAM może odpowiadać za "klatowanie" w grach?

Mam problem z wydajnością w grach na moim PC. Mianowicie chodzi o to, że w niektórych grach takich jak "Lost Planet" czy "DiRT" na średnich ustawieniach detali gra sie "przycina"/"klatkuje".
Doszedłem do wniosku, że to może być wina niewystarczającej pojemności pamięci RAM (1 kość - 1GB 667MHz) i chciałbym dokupić jeszcze jedną kość (1GB)... Jak myślicie, czy to poprawi wydajność w tych grach, czy to może coś innego, być może przez grafike bo to GS, ale sam nie wiem, kumpel na 7900GS i chodzi mu lux, tyle że on pomyka na XP'eku.


Czy pamięć RAM może odpowiadać za "klatowanie" w grach? - kamil1704
09.01.2008
14:29
[2]

wysiak [ Generaďż˝ ]

Drugi GB ramu na pewno pomoze, choc z gf8400 i tak rewelacji bym sie nie spodziewal..

09.01.2008
14:30
[3]

alpha4175 [ Pro Gamer ]

Na pewno dodanie RAMu coś poprawi, ale też Twoja karta graficzna nie należy do zbyt wydajnych.

09.01.2008
16:44
[4]

Sharky [ Renegat ]

Heh, nie porownuj 7900GS a 8400GS :) Ta druga to karta do obslugi Areo w Viscie a nie do nowych gier... - jest 2-3* wolniejsza niz 7900GS. Wedlug mnie tu lezy problem przycinania sie gier.

09.01.2008
16:52
[5]

Yari [ Juventino ]

1 giga ramu do gier na viscie do zdecydowanie za mało. Karta graficzna niestety słaba , proponowałbym wymianę z dokupieniem kości gigowej ramu.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.