Bramkarz [ brak abonamentu ]
Palikot odstrzelony?
Była żona Janusza Palikota doniosła na niego do sejmowej komisji etyki - dowiedział się DZIENNIK. Podejrzewa, że poseł PO wyprowadził ich wspólny majątek na Antyle Holenderskie i kłamał w oświadczeniach majątkowych.
(...)
Była żona Maria Nowińska ocenia, że sprawiedliwie nie było. "Chcę dochodzić swoich pieniędzy. Uważam, że większość majątku, który należy się mnie i naszym dzieciom, została ukryta" - mówi DZIENNIKOWI. Oblicza, że Palikot jest jej winny prawie 40 mln złotych. Podejrzewa, że działacz Platformy dzięki skomplikowanym operacjom finansowym wyprowadził ich wspólne miliony na karaibską wyspę Curacao.
Mądrze śpiewał artysta "Kochajcie swoje żony".
A jak się kręci w oświadczeniach to zamiast konta na Karaibach lepiej mieć wspólne konto z mamą.
req_ [ wet and dirty ]
Oblicza, że Palikot jest jej winny prawie 40 mln złotych.
Na jakiej podstawie to obliczyła? Pożyczył od niej? Nie miała konta i wpłacała do banku męża? A może świadczyła mężowi jakieś usługi i jej nie płacił? Chora baba.
Mądrze śpiewał artysta "Kochajcie swoje żony".
Powinno być: "Kochani! Nie miejcie żony!"

Bramkarz [ brak abonamentu ]
req_
Nie wiem czy wiesz ale w Polsce zasadniczo pomiędzy małżonkami istnieje tzw. "wspólność ustawowa".
§ 1. Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny). Przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków.
§ 2. Do majątku wspólnego należą w szczególności:
1)pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,
2)dochody z majątku wspólnego, jak również z majątku osobistego każdego z małżonków,
twostupiddogs [ Senator ]
Ciekawe tylko kto wydał zlecenie.
kastore [ Troll Slayer ]
"Jak podał dziennik" :)
Bramkarz, taki duży i wciąż wierzy w kłamstwa brukowców. W to że Doda ma prawdziwe cycki też byś im uwierzył, gdyby to napisali??

Caine [ Książę Amberu ]
BOOM! Headshot!
Bramkarz [ brak abonamentu ]
kastore
"Dziennik" podaje właściwie tylko wypowiedzi stron.
Sprawa istnieje a jak się zakończy to inna inszość.
kastore [ Troll Slayer ]
Bramkarz --> Patrząc na Palikota i jego skłonności do ekshibicjonizmu w różnych formach i do bycia kontrowersyjnym, nie zdziwiłbym się jakby to była ściema. Za 2 miesiące nikt o tym nie bedzie pamietać.
smuggler [ Patrycjusz ]
Byle zony to niezbyt wiarygodne zrodlo, szczegolnie gdy sa zainteresowane w tym by eks-owi dopieprzyc i wyrwac jak najwiecej dla siebie.
Ale ze gosc pewnie kombinowal, to wierze, bo nie wierze zeby ktokolwiek majacy duza kase NIE kombinowal, a tylko grzecznie oddawal kase na KRUS, gornikow, lekarzy i mase innych roszczeniowcow, "ktorym sie nalezy za ciezka prace".
(Torszke tu trywializuje i do jednego worka wrzucam no ale chodzi o przeslanie, a nie esej "kto jest roszczeniowcem, komu sie nalezy" itd
mikmac [ Senator ]
czesto zdarza sie tak, ze paniusia probuje wyciagnac kase, ktora facet mial juz PRZED zawarciem malzenstwa.
A prawo polskie mowi wyraznie: kasa zarobiona W CZASIE trwania malzenstwa podlega uwspolnieniu.
Czyli jak facet mial 40 baniek i w czasie trwania malzenstwa dzieki tej kasie zarobil kolejne 5, to paniusi nalezy sie tylko 2,5 a nie 22,5.
Ot drobna roznica.

Leilong [ STARSCREAM ]
A skąd to uzbierało sięaż 40 mln złotych? CUD? :P Poseł biedny nie jest :D
Ja tam sądze że ta cała sprawa to operacja zainicjowana przez PiS. Nakłonili tą klientkę żeby wystąpiła :P

albz74 [ Legend ]
Leilong - jak ktoś jest właścicielem Polmosu to nie uzbiera 40 mln ? A tak chyba z Palikotem jest :)
Artur20 [ Generaďż˝ ]
albz74--> Możliwe, jeśli jest jednym ze speców od prywatyzacji to możliwe :)

Leilong [ STARSCREAM ]
albz@ wiem ...doczytałem :D Taka sytuacja jest dwojaka. PiS nazwie go oligarchą i złodziejem, ale za to wie że nie przyjmie łapówki:D

xanat0s [ Wind of Change ]
Jest właścicielem Polmosu?
No to widzę, że to jedyny poseł PO, którego wspierają nawet zatwardziałe betony - od PiS-owców, przez LiD-owców do UPR-owców :)

Reppu [ Generaďż˝ ]
Bogaty, hojny
Moja była żona dostała około 30 mln złotych
i dobrze wyposażony,oddał jej gotówkę, nieruchomości, dzieła sztuki, wyposażenie domu
Co zrobił z tym wyposażeniem? Zostawił sobie pistolet czy wibrator?
Bramkarz [ brak abonamentu ]
kastore
Niezła teoria :)
mikmac
W tym wypadku to podobno Palikot był "gołodupcem".
Blazkovitch [ Generał pułkownik ]
Żona Palikota to Pawlik Morozow naszych czasów.
Aha, to była ex żona?
W takim razie to jeszcze coś gorszego!
Caine [ Książę Amberu ]
Ciekawe kto się tym zajmie. Po tym jak Ćwiąkał zrobił czystkę, pacyfikując m. in. lubelskiego prokuratora, Palikot może czuć się bezpieczny. Takoż i niezatapialny Piotruś Czubiński, nasz wieczny burmistrz Kraśnika; dziwnym trafem wypuszczony właśnie z aresztu.

Ronnie Soak [ Lollygagger ]
jezeli dobrze wczoraj przeczytalem, to adwokatem Pani Bylej Palikot zostal nie kto inny jak Roman G. - mecenas odzyskany z ministerstwa edukacji
edit: jest zrodlo zeby nie bylo za mam zwidy

Artur20 [ Generaďż˝ ]
Ronnie Soak--> PONOĆ w środowisku prawniczym Giertych cieszy się opinią dobrego fachowca. Tak słyszałem.

Caine [ Książę Amberu ]
Artur20: Forumowi prawnicy wiedzą lepiej. Koń wielce głupi jest i basta.
Ronnie Soak [ Lollygagger ]
Artur20 - z tym klocic sie nie bede bo tego nie wiem. za to nigdy nie mialem zastrzezen do przygotowania romka. facet zawsze mial odrobione 'zadania domowe' w sejmie (vide 'dlaczego pan klamie panie posle'). w jakiejs gazecie pare lat temu byl ranking najciezej pracujacych poslow i romek bodajze nawet wygral... a to ze jest oszolomem to inna sprawa...