GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Fizyka

08.01.2008
18:54
[1]

Fisz3k [ Pretorianin ]

Fizyka

Pytanie: Jak zmieni sie objetosc gazu jezeli cisnienie wzrosnie trzykrotnie w stalej temperaturze ?

Znacie moze odpowiedz :<, bylbym bardzo wdzieczny, bo w necie nie umiem nic znalezc na ten temat ...

08.01.2008
18:57
[2]

PAW666THESATAN [ PIF PAF ]

p1V1/T1 = p2V2/T2 | T1=T2
p1V1 = p2V2 | p2 = 3p1
p1V1 = 3p1V2
V2 = p1V1/3p1
V2 = V1/3

Odp. Objętość zmaleje 3-krotnie.



//z tego co pamiętam ;']

08.01.2008
18:58
[3]

Fisz3k [ Pretorianin ]

dziekuje :-) :*

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.