Fisz3k [ Pretorianin ]
Fizyka
Pytanie: Jak zmieni sie objetosc gazu jezeli cisnienie wzrosnie trzykrotnie w stalej temperaturze ?
Znacie moze odpowiedz :<, bylbym bardzo wdzieczny, bo w necie nie umiem nic znalezc na ten temat ...
PAW666THESATAN [ PIF PAF ]
p1V1/T1 = p2V2/T2 | T1=T2
p1V1 = p2V2 | p2 = 3p1
p1V1 = 3p1V2
V2 = p1V1/3p1
V2 = V1/3
Odp. Objętość zmaleje 3-krotnie.
//z tego co pamiętam ;']
Fisz3k [ Pretorianin ]
dziekuje :-) :*