GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Internet - Podłączenie - pomocy

07.01.2008
23:45
[1]

Septi [ Starszy Generał ]

Internet - Podłączenie - pomocy

Witam.

Wie ktoś może jak skonfigurować Router tak abym mógł mieć internet bezprzewodowy na laptopie ?.

Probuje skonfigurować od dłuższego czasu i póki co nic mi sie nie udaje.

Na laptopie w sieci bezprzewodowej wpisuje :

IP:192.168.0.51
Maska: 255.255.255.0
Bramka: 192.168.0.1

Adres routera to 192.168.0.50.

Ustawiam hasło,wpisuje kodowany klucz.

Moje łacze to Lan 100 Mbit/s.Powiedzcie mi gdzie mam wpisać IP,Bramke,Maske i DNS'y Lanowskie tak żebym mógł odbierać na laptopie neta bezprzewodowo.

Sorka że tak chaotycznie ale nie znam sie za bardzo a chciałbym to w końcu skonfigurować.

Dzieki za pomoc.

07.01.2008
23:47
[2]

Narmo [ nikt ]

Jako bramę i DNS ustaw adres routera

07.01.2008
23:48
[3]

^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]

A bramka na laptopie nie powinna być taka jak adres routera? W tym przypadku .50?

07.01.2008
23:51
[4]

Septi [ Starszy Generał ]

ok spróbuje.

08.01.2008
00:22
[5]

Septi [ Starszy Generał ]

Dobra próbowałem ale lipa.Napewno ma byc defaultowy adres IP,bramka itd ?a nie czasem IP,bramka,DNS,Maska które dostałem od providera ?.

08.01.2008
00:43
[6]

Septi [ Starszy Generał ]

Jak ktoś wie jak to skonfigurować będe wdzieczny.

08.01.2008
00:46
[7]

wysiak [ Generaďż˝ ]

Na routerze w ustawieniach lan ma byc to, co dostales od providera, a w ustawieniach wan tak, jak Narmo napisal. Mozesz tez w routerze wlaczyc DHCP, i na laptopie dac automatyczne ustawienia.

08.01.2008
00:49
[8]

Narmo [ nikt ]

Ustaw przydzielanie IP automatycznie.

08.01.2008
00:57
[9]

Septi [ Starszy Generał ]

No dobra,wpisuje w ustawieniach routera LAN IP,Maske,Bramke DNS'a tego co od providera.Daje accept,czyta,czyta i wczytać nie może.

Mam dokładnie ten sam problem co tutaj ->

Co to ten MAC i gdzie to znaleść ?,Z tego co wiem MAC podany jest również na odwrocie routera,może trzeba zmienić MAC karty sieciowej w laptopie na ten z routera ?

08.01.2008
01:00
[10]

Narmo [ nikt ]

Jaki masz router?

Edit: I co się dzieje? router nie łączy się z providerem? Czy nie możesz nawiązać połączenia bezprzewodowego?

08.01.2008
01:01
[11]

QrKo_ [ ]

start > uruchom > cmd
wklep: ipconfig /all

MAC = Adres fizyczny, inny dla kazdej karty wiec zwroc uwage czy to wifi czy zwykly ethernet.

Pytanie czy zanim miales router miales neta? Albo czy masz go obecnie na innych kompach? Moze trzeba adres MAC routera dodac u dostawcy neta.

08.01.2008
01:22
smile
[12]

pao13(grecja) [ Silkroad Fan ]

witam mam nadzieje ,ze pomoge Tobie:)
Dobrze by bylo jak bys podal nazwe router i oczywiscie jaka karte Wi-fi masz ?

Probowales cos takiego?
Co do DNS powinienes je miec od dostawcy :)

IP:192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0
Bramka: 192.168.0.50


Oczywiscie mozesz przydzielic w konfiguracji IP ,DNS itp. automatycznie. Co do adresu mac to jesli twoja karta Wi-FI jest na plycie glownej , jezeli jest USB to nie wiem po co adres MAC dodawac w konfiguracji routera.Ogolnie moga sie pojawic komplikacje z polaczeniem z routerem gdy sie uzywa 2 aplikacje do laczenia Wi-Fi, mowiac inaczej wizard windowsa lub software od karty Wifi(ja na przyklad tak mam). Ogolnie Wi-fi sox siec pada czesto i bez powodu nie mozna sie polaczyc. Dodam ,ze uzywam Wifi tylko po to ,ze w mieszkaniu troche ciezko pociagnac 15 m kabla po scianach itp

08.01.2008
01:32
[13]

N2 [ negroz ]

Jeżeli wcześniej pracowałeś na ustawieniach TCP/IP (obstawiam, że DHCP chyba, że provider podawał je) i internet był, a teraz router nie może przy tych samych ustawieniach TCP/IP nawiązać połączenia to pewno provider filtruje po MAC'u. A więc należy podać providerowi aktualny adres MAC, w tym przypadku routera.

08.01.2008
01:45
[14]

Septi [ Starszy Generał ]

No mi sie wydaje właśnie że trzeba podać providerowi adres MAC routera.Ten router to D-Link DWL-G700 AP.

Neta mam już od 7 lat,Lana 100 MBitów.Poprostu chciałem mieć tego lana bezprzewodowego bo mam kabel i wkurza mnie ciągniecie kabla za sobą,a tak podłanczam pod router i chodze sobie z laptopem.

Karta sieciowa bezprzewodowa w tym laptopie to Broadcom 802.11g

08.01.2008
02:00
smile
[15]

pao13(grecja) [ Silkroad Fan ]

mozliwe ,ze musisz podac Mac'a dla providera :( nie wiem jak funkcionuja ISP w Polsce ale z tego co pamietam z jednej wizyty w Polsce nie moglem podlaczyc pod siec laptopa z powodu innego adresu Mac ktory miala moja karta sieciowa :-(


Masz dostep do router poprzez Wifi czy nie ?

08.01.2008
02:02
[16]

Septi [ Starszy Generał ]

Tak,mam,łączy sie do routera bez problemu.

08.01.2008
02:07
[17]

pao13(grecja) [ Silkroad Fan ]

Probowales isc krok po kroku wizarder router podajac... username , password, VPI,VCI,UBR itp.?
Chyba tak jak masz neta ostatnie 7 lat ... :( . Masz diode Adsl na routerze ? Swieci sie czy miga ?

08.01.2008
02:08
[18]

Septi [ Starszy Generał ]

A tak w skrócie może mi ktoś wytłumaczyć co ma MAC do routera i dlaczego provider musi go mieć ?.Na mój chłopski rozum wnioskuje że provider musi wpisać ten adres aby sygnał przechodził przez router :],ale jak mówie to moje rozumowanie.

pao13(grecja) -> Tak,wpisałem usera i pass,nawet ten kod aby nikt nie łączył sie do routera poza mną.Dioda LAN i Wifi migają co chyba oznacza że jest ok.Tak jak mówie nie znam sie na tym,jakis czas temu instalowałem NeO +,tyle że tam jest dalej,dalej podaj pass,user i net działa.W angli też miałem bezprzewodówke,tyle że tam też wpina sie kabel i bez żadnych kombinacji wszystko smiga.

08.01.2008
02:09
smile
[19]

pao13(grecja) [ Silkroad Fan ]

sorki nie tutaj komentarz mial byc gdzie indziej

08.01.2008
02:17
[20]

Narmo [ nikt ]

Septi --> Adres MAC to identyfikator danego urządzenia sieciowego (routera, karty sieciowej a nawet dongla bluetooth. Wszystkiego, co można podłączyć do takiej czy innej sieci). Dostawca, aby nikt mu nie kradł łącza pod nieobecność kogoś na przykład, zabezpiecza się filtrowaniem po adresach MAC. Dzięki temu nawet jak ktoś wie, co wpisać w ustawienia połączenia nie podłączy się na lewo (chyba, ze zna też adres MAC i sobie go zmieni na właściwy). Rozwiązania są 2. Albo ustawiasz MAC adres na identyczny jaki był na starej karcie sieciowej, albo podajesz MAC routera dostawcy (najlepsze rozwiązanie).

08.01.2008
02:22
[21]

pao13(grecja) [ Silkroad Fan ]

Narmo--> czy takiej taktyki uzywaja duze firmy (TPSA, NETIA ) z tym Mac'iem czy tylko jakes sieci osiedlowe ?

08.01.2008
02:24
[22]

Narmo [ nikt ]

pao13 --> Tylko sieci osiedlowe i ewentualnie jakieś firmy/szkoły/uczelnie/prywatni użytkownicy.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.