GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Identyfikacja osób - do Soula :)

07.01.2008
17:46
smile
[1]

Grzesiek [ www na-skroty pl ]

Identyfikacja osób - do Soula :)

Dzisiaj małe zamieszanie się zrobiło w tym wątku:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7254752&N=1

Zainteresowały mnie Twoje posty Soul, mianowicie [260] i [291].
Napisałeś, że nie działa zmiana emaila, IP, że pisząc posta wiecie kim jesteśmy.

Zaciekawiło mnie to, bo prowadzę forum i przydałby mi się taki mechanizm - tylko na jakiej zasadzie to działa?

Czyżby przed logowanie użytkownika sprawdzacie ciasteczko, w którym jest ID ostatnio logowanego użytkownika (czy tam ostatniego, co pisał na forum)? I najzwyklej w bazie sobie robicie archiwum?

Możesz zdradzić rąbek tego mechanizmu?


I jeszcze pytanie z innej beczki - co to za czcionka przy ikonce moderatora?

Dzięki.

07.01.2008
17:47
[2]

frer [ God of Death ]

W sumie sam się też nad tym zastanawiałem. Ciekawe czy Soul zdradzi tą tajemnice. ;)

07.01.2008
17:49
smile
[3]

Arxel [ Legend ]

Jak zdradzi to będzie musiał zabić te osoby, które to przeczytają... :P


Według mnie - zgaduje... Jako, że nosi koszulkę GOL-a to ma +345256 do szczęścia i za każdym razem mu się udaje :P

07.01.2008
17:51
smile
[4]

Grzesiek [ www na-skroty pl ]

Jedynie takie coś mi przychodzi teraz do głowy, bo niekiedy wchodzę na forum - np. po restarcie, nie jestem zalogowany, a licznik postów i ksywka widnieją na dole.

Może więc w ten sposób się dowiadują, kto pisze z ostatnio wylogowanego konta na danym komputerze.


Edit:
Takie rozwiązanie sypać się może w dwóch przypadkach:
- kilku użytkowników korzysta z tego samego komputera - rodzeństwo, etc.
- kawiarenka internetowa, w której wylogowania z kawiarenkowego konta nie powoduje wyczyszczenia ciasteczek, etc.

07.01.2008
18:26
[5]

Grzesiek [ www na-skroty pl ]

Taki up mały :)

07.01.2008
18:48
smile
[6]

Widzący [ Legend ]

Czyli zostaje wyłącznie wiedza tajemna albo wszechmoc boska.

07.01.2008
18:51
smile
[7]

Mazio [ Mr Offtopic ]

ja się przyznam - założyłem kiedyś jeszcze jedno konto "Sztyrlic" - napisałem parę postów i zapomniałem hasła, a nawet z jakiego adresu mailowego zakładałem. O ile dobrze sobie przypominam to byłem wtedy kompletnie pijany i jest to coś czego się wstydzę. Bo przecież żaden ze mnie Sztyrlic - jestem nikim innym jak Maziem. Nie lubię multinickowania - kojarzy mi się z tchórzostwem.

07.01.2008
18:55
smile
[8]

Widzący [ Legend ]

A z czym Ci się kojarzy wymaganie zdolności do prekognicji? Jak użytkownik ma przewidzieć że nożyce wyrżną wątek za sto postów? (pomijając wątki ewidentnie debilne albo pomyłkowe).

07.01.2008
18:58
smile
[9]

Mazio [ Mr Offtopic ]

ja tam nie dbam o ranking...
ale faktem jest, że po prawie pięciu latach pisania z reguły wiem, który wątek poleci
a jak czasem się pomylę to i tak punkt w tą czy w tamtą...

07.01.2008
19:04
[10]

Grzesiek [ www na-skroty pl ]

I wątek poleciał, a Soul dalej cicho siedzi :)

Ciekawe dlaczego? :)

07.01.2008
19:04
[11]

frer [ God of Death ]

Mazio --> Ale po co tracić ranking jak nie trzeba, ja na początku też o niego nie dbałem, ale teraz jak doszedłem do 60 w końcu to wiem, że warto. Dla własnej satysfakcji.
Z własnego doświadczenia wiem, że wpisując się do durnych wątków nic nie zyskam, a stracić zawsze można.

07.01.2008
19:08
[12]

Soulcatcher [ end of winter ]

Grzesiek ---> oczywiście że nie zdradzę ci w czym sprawa, to chyba oczywiste dlaczego. Lata trwało zanim udało mi się wypracować sposób aby identyfikować ludzi bez ich wiedzy i nie zdradzę go z pewnością.
Jest to jednak w całkowitej zgodzie z prawem.

07.01.2008
19:17
smile
[13]

Grzesiek [ www na-skroty pl ]

Coś czuję, że jestem na dobrym tropie :)


Edit:

A ta czcionka? :)

07.01.2008
19:20
[14]

Soulcatcher [ end of winter ]

Grzesiek ---> oczywiście ze sprawdzamy cookie inaczej nie działało by autologowanie, ale to nie ma żadnego związku. Co to by było za sprawdzanie, wystarczyło by że ktoś skasuje cookie.

To fajnie mieć poczucie że się jest tak bardzo smart, ale są rzeczy których nie da się sprawdzić analizując komputer i kod html strony.

co do fontu to nie pamiętam, to jakiś japoński font.

07.01.2008
19:23
[15]

frer [ God of Death ]

Soulcatcher --> To pewnie coś z waszej strony, a nie od strony klienta jeśli cookies odpadają. Cieplej ?

07.01.2008
19:27
[16]

Soulcatcher [ end of winter ]

Nie lubię jednej rzeczy. Nie lubię jak ktoś uważa mnie za durnia.
Bo rozumiem że uważacie mnie za takiego durnia którego ciągnąc powoli za język, zagadując, chwaląc i pytając można zmusić do mówienia.

Panowie ta technologia jest poufna, choćby dla tego że jest bardzo wartościowa.

07.01.2008
19:27
smile
[17]

Widzący [ Legend ]

Soulcatcher, chyba się trochę rozpędziłeś z tymi prawami autorskimi, jakoś mam wątpliwości. Wątek i teksty z niego mnie nie interesują ale nie ma podstaw do takiej publicznej deklaracji.

Grzesiek-> nie możesz identyfikować uzytkowników ze 100% pewnością, ewentualna gra toczy się o jak największe prawdopodobieństwo w czym pomocne są różne mechanizmy, od numerów IP, adresów MAC przez ciasteczka, dane z bazy własnej aż po analizę podobieństw.

07.01.2008
19:29
[18]

Soulcatcher [ end of winter ]

Jeżeli dodam do tego durny styl pisania to pewność jest na 100% :)

Widzący ---> Co do praw autorskich, jestem innego zdania.

Powiem to inaczej, gdyby ktoś na forum napisał coś obraźliwego na prezydenta, było by mi bardoz trudno udowodnić że nie jest to nasza strona w 100%.

Będziesz miał okazję prześledzić w najbliższych latach całą serię procesów serwisów piszących o tym że "zawartość strony nie jest naszą własnością, to sa posty czytelników" które łamały prawa autorskie. Bo z opinii prawnych wynika jednak że jak już tekst znajdzie się na naszej stronie to my za niego odpowiadamy i jest naszą własnością. Nie mamy praw autorskich do neigo i nie możemy go dalej rozpowszechniać ale inni również tego prawa nie mają.

07.01.2008
19:34
[19]

Grzesiek [ www na-skroty pl ]

Soulcatcher ---> nie uważam za Cię durnia, po prostu jestem żądny wiedzy i tyle :)

Widzący ---> wiem, że nie można z 100% skutecznością, ale nawet taka skuteczność, którą Soul zaprezentował w skasowanym wątku zadowalałaby mnie :)

07.01.2008
19:38
smile
[20]

frer [ God of Death ]

Soulcatcher --> Nie masz się co od razu tak bulwersować. Mnie osobiście sama technologia w ogóle nie interesuje, bo to nie moja branża (no chyba, że masz pod ręką jakieś tajne plany supernowoczesnego pustaka o ogromnej wytrzymałości, małych kosztach produkcji, niskim współczynniku przewodzenia cieplnego i żeby był jeszcze ekologiczny, to chętnie poczytam). Ciekawi mnie tylko samo działanie zbierania informacji o użytkownikach, bo można się z tego typu rzeczami spotkać na wielu stronach i się po prostu zastanawiam czy przypadkiem niepotrzebnie nie bawię się z konfigurowaniem firewalla, noscripta, spybota, itd. w celu uniknięcia podobnych sytuacji. :)

07.01.2008
19:48
[21]

Soulcatcher [ end of winter ]

frer ---> twoje zabezpiecznia chronią cię głównie przed tym aby ktoś nie mógł zapisac informacji na twoim komputerze (virusa, kejlogera itd) a potem ją "uruchomić". Także twoje działania są jak najbardziej poprawne. Ale ja żadnego virusa ani keylogera nie zapisuję na twoim komputerze. Nie muszę zapisywać. Nawet bez tego wiem ile np. masz kolorów na pulpicie i wiele wiele innych rzeczy, sam mi te informacje wysyłasz wpisując adres www.gry-online.pl w przeglądarce. Każde kliknięcie na formularz, baner, link nanaszej stronie niesie za sobą bardzo wiele informacji. Nie ma to związku z tematem, tak ci piszę żebyś wiedział.

Jedyna forma zabezpieczenia się przed "atakiem" ze strony danej strony html jest nie wchodzić na nią wcale.

Zresztą na co ci zabezpieczenia jak proste zapamiętywanie kategorii na tym forum zapisuje ci plik który przechodzi jak przez masło przez wszystkie twoje firewalle.

07.01.2008
19:50
smile
[22]

Widzący [ Legend ]

Pozwolę sobie trwać przy swoim zdaniu, bezpośrednio z tego co napisałeś wynika że nie możesz nikomu tego zabronić. Nie posiadasz praw autorskich więc nie możesz ustalać pól eksploatacji, co innego gdyby GOL te prawa posiadał. To że odpowiadacie za zamieszczone teksty nie ma związku z prawami autorskimi. Możesz jednak zabronić przedstawiania ich w takiej formie graficznej jaka pojawiła się dzieki użyciu mechanizmów GOLa bo te prawa należą do Was.

Co do durnego stylu pisania to mieści się on w analizie podobieństw, ludzie nie zdają sobie sprawy że uzus językowy tak bardzo odciska się na ich tekstach. Im dostępna próbka tekstu wieksza tym i większe prawdopodobieństwo poprawnej identyfikacji. Każdy wytwarza indywidualne wzorce możliwe do wyróżnienia i o dość unikalnym charakterze a ich celowa zmiana jest bardzo trudna.

07.01.2008
19:58
[23]

Soulcatcher [ end of winter ]

Widzący ---> zabronić mogę wszyskiego, to czy mam rację bedzie sprawą sądu. Kopiowanie kodu naszej strony jest łamaniem naszego prawa autorskiego w 100% a to włąśnie ludzie robią.
Robienie screenów i umieszczanei ich na innym serwisie również jest w 100% łamaniem naszego prawa autorskiego gdyż przekracza znamiona cytatu.
I nie mówimy tu o postach tylko o forum jako całości.

Przepisujac zawatość forum nie łamie się prawa i tego nie zabraniam. Zabraniam kopiowania naszego kodu i strony graficznej.

To jest dokłądnie taka sama sytuacja jak bym robił screeny z newsów na Onecie i publikował je na swojej stronie.

07.01.2008
20:11
[24]

Widzący [ Legend ]

Sytuacja nie jest taka sama, mówię jasno i wyraźnie o tekście do którego nie macie praw, to i zabronić nie możecie. Screenshot łamie wasze prawa, tekst nie, umieszczać gdzieś kopii waszej strony w jej formie graficznej i z elementami kodu mi nie wolno, ale tekst do was nie należący mogę kopiowac do woli.
Jeżeli chodzi o serwis onetu i jego obraz to są oni właścicielami tak formy graficznej jak i tekstu, nawet plik tekstowy zamieszczony gdzie indziej łamie ich prawa.
Różnica niby drobna ale istotna.

02.03.2008
14:00
[25]

Lincoln01 [ Pretorianin ]

Mnie kolesie uważaja za Rydera ale powtarzam że nim nie jestem.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.