GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

brak dźwięku w komputerze?

07.01.2008
16:46
smile
[1]

athrenai [ Pretorianin ]

brak dźwięku w komputerze?

witam, byłem zmuszony zrobic formata i reinstalację systemu, no i w moim odświeżonym systemie nie działa dźwięk;) winamp wyświetlił mi okno o braku sterownika directsound, po czym całkiem się schrzanił. zamieszczam też screena z menadżera urządzeń. dodam że chyba pozmieniało mi coś w biosie, bo musiałem uaktywniać porty usb żeby mi modem wykrywało;)
co mam robić?


brak dźwięku w komputerze? - athrenai
07.01.2008
16:49
[2]

Vidos [ Legend ]

Zainstaluj sterowniki od płyty głównej i jej komponenty.

07.01.2008
16:51
[3]

athrenai [ Pretorianin ]

cholera ale nie mam dostępu do płytki ze sterownikami. można jakoś sprawdzić rodzaj płyty głównej i pobrać je z sieci?

07.01.2008
16:54
[4]

DJ Pinata [ Red Bull Racing ]

Prawdopodobnie znajdziesz je w internecie. Znajdź nazwę swojej płyty głównej, wejdź na stronę producenta i tam szukaj modelu swojej płyty i plików do niej albo po prostu wpisz wszystko w googlach i znajdź sterowniki.

07.01.2008
16:59
[5]

Vidos [ Legend ]

Model płyty możesz sprawdzić przy pomocy programu Everest.

07.01.2008
17:43
[6]

athrenai [ Pretorianin ]

zainstalowałem sterowniki, ale to nic nie dało. a może ktos mi powiedzieć, gdzie w biosie znajdę opcje odnośnie płyty głównej?

07.01.2008
18:01
[7]

Bechemoth [ Konsul ]

Może poszła ci karta muzyczna?u mnie było podobnie.

07.01.2008
18:04
[8]

Vidos [ Legend ]

zainstalowałem sterowniki, ale to nic nie dało. a może ktos mi powiedzieć, gdzie w biosie znajdę opcje odnośnie płyty głównej?
Ok zainstalowałeś sterowniki od płyty, ale czy zainstalowałeś stery audio, odpowiadające za dźwięk ? u mnie jest to Realtek97 audio.

07.01.2008
18:06
[9]

athrenai [ Pretorianin ]

wiem, wiem, juz się realteki ściągają

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.