
athrenai [ Pretorianin ]
brak dźwięku w komputerze?
witam, byłem zmuszony zrobic formata i reinstalację systemu, no i w moim odświeżonym systemie nie działa dźwięk;) winamp wyświetlił mi okno o braku sterownika directsound, po czym całkiem się schrzanił. zamieszczam też screena z menadżera urządzeń. dodam że chyba pozmieniało mi coś w biosie, bo musiałem uaktywniać porty usb żeby mi modem wykrywało;)
co mam robić?
Vidos [ Legend ]
Zainstaluj sterowniki od płyty głównej i jej komponenty.
athrenai [ Pretorianin ]
cholera ale nie mam dostępu do płytki ze sterownikami. można jakoś sprawdzić rodzaj płyty głównej i pobrać je z sieci?
DJ Pinata [ Red Bull Racing ]
Prawdopodobnie znajdziesz je w internecie. Znajdź nazwę swojej płyty głównej, wejdź na stronę producenta i tam szukaj modelu swojej płyty i plików do niej albo po prostu wpisz wszystko w googlach i znajdź sterowniki.
Vidos [ Legend ]
Model płyty możesz sprawdzić przy pomocy programu Everest.
athrenai [ Pretorianin ]
zainstalowałem sterowniki, ale to nic nie dało. a może ktos mi powiedzieć, gdzie w biosie znajdę opcje odnośnie płyty głównej?
Bechemoth [ Konsul ]
Może poszła ci karta muzyczna?u mnie było podobnie.
Vidos [ Legend ]
zainstalowałem sterowniki, ale to nic nie dało. a może ktos mi powiedzieć, gdzie w biosie znajdę opcje odnośnie płyty głównej?
Ok zainstalowałeś sterowniki od płyty, ale czy zainstalowałeś stery audio, odpowiadające za dźwięk ? u mnie jest to Realtek97 audio.
athrenai [ Pretorianin ]
wiem, wiem, juz się realteki ściągają