GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak stworzyć filmik z gry ?

07.01.2008
13:07
[1]

Marder [ Generaďż˝ ]

Jak stworzyć filmik z gry ?

Mam takie pytanko. Gram sobie dajmy na to w Wiedźmina i chciałbym nagrać krótki filmik z rozgrywki żeby później pokazać np koledze. Jak to zrobić ? Są jakieś programy do tego ?

07.01.2008
13:08
[2]

Orl@ndo [ Reservoir Dog ]

FRAPS, ale potrzeba mocnego procka i duzo miejsca na HDD.

07.01.2008
13:09
[3]

.Albatros [ Pretorianin ]

Najlepszy program do nagrywania filmików z gier to moim zdaniem fraps, niestety wersja darmowa pozwala na kręcenie 30 sekundowych kawałków, ale zawsze można to potem zmontować w całość przy pomocy np. virtual dub.

07.01.2008
13:13
[4]

Marder [ Generaďż˝ ]

Aha, dzięki. Szkoda że tylko 30 sekund, ale faktycznie można połączyć.

07.01.2008
13:17
[5]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Możesz mieć problem z tak wymagającą grą i jednocześnie zgrywaniem filmiku.

Moja rada jeśli masz cierpliwość i środki:
- karta ma wyjście TV
- podłączasz kamerę albo jakieś video
- zgrywasz

Zalety:
- nieograniczony czas nagrania
- płynny obraz bez zacięć (25 fps - uzależnione od formatu PAL)

Wady:
- rozdzielczość 720x576
- jeśli słaby sprzęt video = straty w obrazie (na kamerze właściwie bezstratnie)
- musisz nagrać, potem zgrać w czasie 1:1
- ciuchrasz sprzęt (o ile to problem)



Dźwięk zawsze możesz zgrać drugim programikiem w tle, ale to dodatkowa robota i spada wydajność procka.

07.01.2008
13:18
[6]

wielebny_666 [ Generaďż˝ ]

Zawsze mozesz uzyc Game Cam, darmowy programik i mozesz nagrac tyle minut ile ci sie poboda a nie zabiera tyle miejsca na dysku co Fraps, jedyny minus nie nagrywa dzwieku (no chyba ze cos pozmieniali w nowszych wersjach).

07.01.2008
14:02
[7]

Marder [ Generaďż˝ ]

A to ciekawe z tym Game Cam. Sprawdzę. Dzięki.

08.01.2008
12:22
[8]

Marder [ Generaďż˝ ]

Game Cam też klatkuje i faktycznie brak głosu :( Najlepiej chyba zrobię jak sfilmuje na żywca kamerą :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.