GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Win XP i partycja 500GB

07.01.2008
06:51
[1]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

Win XP i partycja 500GB

jwt. , winda stoi na twardzielu na ide , wd raptor 40 gb 10000 obr/min. , do tego dolaczony jest juz pod sata dysk 500 gb z jedna tylko partycja (seagate 16mb cache , (pomine juz glosnosc pracy i wydajnosc ktora pozostawia wiele do zyczenia)) ale sprawa polega na tym.

w momencie kiedy winda startuje tylko z samym raptorem , ladowanie windowsa przebiega blyskawicznie , kiedy pojawi sie ukochany pulpit , wszstkie programy ze startup pojawiaja sie szybciutko i windows jest gotowy do pracy po powiedzmy ~10s.

kiedy podlacze w/w dysk seagate samo ladowanie windowsa przebiega przy podobnej predkosci natomiastod momentu ukazania sie pulpitu , do czasu zaladowania wszystkich progarow ze startup windowsa mija okol minuta , w trakcie czego windows jest w stanie jakby "zawieszenia".

co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy?

czy da sie ewentualnie cos na to poradzic ?

za wszelkie sugestie z gory dziekuje.

dodam ze wszystko smiga na plycie z nforce 650i ultra , o ile to ma jakies znaczenie.

07.01.2008
06:58
[2]

wysiak [ Generaďż˝ ]

07.01.2008
14:15
[3]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

nie wydawalo mi sie ze potrzebuje do tego celu jakiegos twakera systemu , bo jak wsponialem , sam windows bez podpietego dysku 500 gb smiga az milo , dodam ze jest zreszta calkiem swiezy , (nowa parta softu z MSDNAA) , wiec nie w ten sposob dopatrywalem sie rozwiazania problemu

07.01.2008
14:22
[4]

WolverineX [ Legend ]

mozliwe ze to anty wirus skanuje przy starcie pliki ktore sa uruchamiane z systememem,
i z tym 500 ma wiecej roboty,

mzoe defragmentacja dysku pomoze ?

07.01.2008
14:25
[5]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

a to ciekawa sugestia , sprawdze przy nastepnym reboocie ,

co od defragmentacji dysk jest dosc nowy i w sumie zapchany tylko w polowie , choc to duzo malyyych plikow moze go mulic. sprawdze na wszelki wypadek.

07.01.2008
14:27
smile
[6]

wysiak [ Generaďż˝ ]

A moze zamiast zgadywac i sprawdzac ciekawe sugestie lepiej bedzie zainstalowac BootVisa, i dowiedziec sie dokladnie co ile czasu przy starcie zajmuje?

07.01.2008
14:33
[7]

WolverineX [ Legend ]

vista chyba jak xp ma cos takeigo jak indexowanie plikow.
a jesli to sa male pliki i to polowa czyli 250Gigs to taa, albo AV albo vista cos przekopuje w tych 250gigs przy kazdym starcie.

07.01.2008
14:41
[8]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

uzywam XP ,

boot vis pokazuje cos takiego --->


Win XP i partycja 500GB - MUNDZIO
07.01.2008
14:44
[9]

WolverineX [ Legend ]

ten komunikat mi nasowa mysl czy ustawiles zeby 10% dysku czy ile tam masz partycji na tym nowym szlo jako pamiec wirtualna.

07.01.2008
14:47
[10]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

nie, virtualna siedzi sobie na c ,

na tym dysku jest tylko jedna partycja stworzona z 100% poemnosci.

antyvir nic nie tyka na tym dysku , po dodaniu go do wyjatkow jest to samo ,

sprobuje teraz defragmentacje ,

co ciekawe w konkretnych opcjach odpowiadajacych za kontrolera SATA , cachowanie zapisu jest wlaczone defaultowo dla tego dysku. skad wiec taki komunikat ?

07.01.2008
14:58
[11]

WolverineX [ Legend ]

mzoe poszukaj jakis nowszych sterownikow ?

albo jak mozesz to podziel partycje 1 wielka na takie po 100giga,
na mniejsze

07.01.2008
15:02
[12]

wysiak [ Generaďż˝ ]

Zaloguj pozostale rzeczy, nie tylko te dwa checkboksy.

07.01.2008
15:04
[13]

©®© [ Generaďż˝ ]

Mnie tez cos sie wydaje ze problemem moze byc tu wielkośc partycji... Po co Ci 500GB w 1 kawałku? :) Zrob z tego 3 po ~170 .

07.01.2008
15:18
[14]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

wiem wiem , wszyscy mowia ze lepiej dzielic , ja jednak z praktyki wiem ze na partycji wydzielonej "pod cos" nigdy nie starcza na to miejsca przenosi sie to na inna i robi sie bajzel .

wysiak , dzine bo z tego programu co dalej wyczytalem w tabeli "disk utilization" wyskakuje ze najbardziej zaladowany na poczatku jest dysk c przez jakies 10s. a potem przez 5s. w 30-35s. od wlaczenia i nic wiecej.

widocznie moze i tak jest ze windows sobie poprosstu nie radzi z tak duzymi partycjami , na 2003 nie mialem takiego problemu.

07.01.2008
15:35
smile
[15]

©®© [ Generaďż˝ ]

To na te rzeczy na ktore moze nie wystarczyć Ci jedna partycja przeznacz 2... Chyba nie powiesz mi ze bedzie to wiekszy "bajzel" niz wszystko na jednej razem wrzucone i wymieszane? :D

07.01.2008
18:02
[16]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

nie wymieszane :P

wedlug mnie kluczem do porzadku idealnego jest odpowiednia segregacja (tak samo odpadow komunalnych jak i danych na dysku) ;)

sprobuje podzielic i zobacze co bedzie , jak tylko znajde kogos kto przechowa mi tymczasowe dane ...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.