
Mataj [ Centurion ]
Sprzedaż domen
Witam. Chciałbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega sprzedaż domen. Proszę nie pisać "No polega na tym że sprzedajesz domenę". Jeśli mógłbym prosić to chciałbym jakieś linki z info na ten temat, regulaminami i czy można ponieść na tym jakieś konsekwencję.
Pozdrawiam
graf_0 [ Nożownik ]
Precyzyjnie rzecz ujmując nie jest to sprzedaż lecz przeniesienie praw do danej domeny. Wygląda to następująco - od swojego registrara(firmy gdzie zarejestrowałeś domenę) ściągasz wniosek cesji, wypełniał łącznie z "kupującym", dołaczacie ksera dow. osobistego czy inne wymagane dokumenty i przesyłacie mailem/faxem/pocztą, w zależności od wymagań. Po przesłaniu domena zmienia dysponenta i należy do kupującego.
Kwestie płatności itp regulujecie z kupującym samodzielnie - czy to umowa ustna czy pisemna.
W sprawie szczegółów polecam zadzwonić do swojego registrara domeny.