GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Sprzedaż domen

06.01.2008
14:38
smile
[1]

Mataj [ Centurion ]

Sprzedaż domen

Witam. Chciałbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega sprzedaż domen. Proszę nie pisać "No polega na tym że sprzedajesz domenę". Jeśli mógłbym prosić to chciałbym jakieś linki z info na ten temat, regulaminami i czy można ponieść na tym jakieś konsekwencję.

Pozdrawiam

06.01.2008
15:16
[2]

graf_0 [ Nożownik ]

Precyzyjnie rzecz ujmując nie jest to sprzedaż lecz przeniesienie praw do danej domeny. Wygląda to następująco - od swojego registrara(firmy gdzie zarejestrowałeś domenę) ściągasz wniosek cesji, wypełniał łącznie z "kupującym", dołaczacie ksera dow. osobistego czy inne wymagane dokumenty i przesyłacie mailem/faxem/pocztą, w zależności od wymagań. Po przesłaniu domena zmienia dysponenta i należy do kupującego.
Kwestie płatności itp regulujecie z kupującym samodzielnie - czy to umowa ustna czy pisemna.

W sprawie szczegółów polecam zadzwonić do swojego registrara domeny.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.