GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy i o ile, da sie podkrecic, ten procesor, na tej płycie???

06.01.2008
14:00
smile
[1]

Giezed [ Konsul ]

Czy i o ile, da sie podkrecic, ten procesor, na tej płycie???

A wiec tak, moi mili specjalisci, mam do Was pytanie o podkrecanie procesora, a konkretnie AMD Athlona 64 3600+ X2, na płycie MSI K9N Neo,z pamieciami GeiL 2x512 dual chanel 667 Mhz i 2x512 dual chanel 800 mhz z takimi samymi timingami. Mam zamiar zmienic chłodzenie proca z boxowego na np: Aerocool Xfire i prosze Was o rade ile da rade:) z tego zestawu wyciagnać. Dzieki wszystkim, za sensowne i rzeczowe odpowiedzi:)


Czy i o ile, da sie podkrecic, ten procesor, na tej płycie??? - Giezed
06.01.2008
14:03
[2]

alien75 [ Konsul ]

zależy od wersji procesora i zasilki a pamięci i tak idą na 667, nikt nie jest wróżką

06.01.2008
14:26
smile
[3]

Giezed [ Konsul ]

Zasilacz jest stabilny i bezproblemowy- LC Power (LC6420), a procek jest na rdzeniu Windsor, timingi pamiatek to w obu przypadkach 5-5-5-15. Mam pytanie czy sie opłaca w to bawic i inwestowac kaske w chłodzenie, i ile tak mozna wyciagnac z niego - tak z 2600 Mhz sie by dało??

06.01.2008
14:36
[4]

Dayton [ Senator ]

to roznie bywa i czesto zalezy od danej sztuki klocka

primo msi to nie jest super plyta i napewno bys wiecej mogl zyskac przykladowo na asusie, ktory dodoatkowo jak sie nie bardzo znasz dysponuje opcja automatycznego oweklokingu
drugie promo, to cooler zostaw tylko sprawdzaj temperatury, nie jest powiedziane ze cooler musi byc zmieniony, duzo zalezy tez od tego jakie jest pudlo, jak ma dobry przedmuch moze standardowy wiatrak starczyc, tylko pilnuj temperatury zeby nie spalic

06.01.2008
14:39
[5]

cfs09 [ Konsul ]

Na 2.4GHz powinien się bujnąć, ewentualnie z lekko podniesionym napięciem Vcore. Jeśli coś pójdzie nie tak możesz jeszcze zwiększyć napięcie dla pamięci, do 2.5V będzie jeszcze cacy.

06.01.2008
15:21
smile
[6]

Giezed [ Konsul ]

Dayton i cfs09>.>.>.> dzieki za podpowiedzi. 2.4GHz już mi w sumie wystarczy, a coolerka i tak zmienie przy okazji, ponieważ znalazłem fajny i niedrogi wiatrak Arctic Cooling Alpine 64 AM2 Ready i powinien mi spoko styknać


Czy i o ile, da sie podkrecic, ten procesor, na tej płycie??? - Giezed
© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.