GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ile alkoholu można wwieźć z zagranicy?

05.01.2008
20:57
[1]

Dydas [ ...in emo we trust... ]

Ile alkoholu można wwieźć z zagranicy?

Witam. Niedługo wybieram się do Czech i chciałbym przywieźć ze sobą trochę alkoholu. Czy ktoś posiada informacje jak to wygląda po wejściu Polski do Schengen? Wiem, że na granicy mnie nie sprawdzą, ale obiło mi się o uszy w wiadomościach (właśnie po wejsciu do strefy Schengen), że ograniczenia pozostają.
Z góry dzięki i pozdrawiam.

05.01.2008
21:01
[2]

Volk [ Senator ]

Pozostaja bo w takim razie bezsensowne bylyby rozne stawki akcyzowe w poszczegolnych panstwach.
Trzeba jednak miec pecha zeby akurat trafic na kontrole strazy granicznej/celnej :)

05.01.2008
21:04
[3]

M'q [ Schattenjäger ]

Volk pieprzysz glupoty. Sporo aut kontroluja.

05.01.2008
21:06
smile
[4]

eLJot [ a.k.a. księgowa ]

Nadal będą obowiązywać dotychczasowe limity w przewozie alkoholu i papierosów.


Ale tak jak powiedział Volk - trzeba mieć ogromnego pecha, żeby złapali.

M'q - ciekawe gdzie ;)

- Ile po wejściu do strefy Schengen możemy przywieźć do Polski papierosów i alkoholu?
- Już w momencie wejścia Polski do Unii ograniczenia ilości przewożonych towarów zostały znacznie złagodzone i to się nie zmieni. Turysta może przewieźć do użytku osobistego 800 sztuk papierosów, 200 cygar i kilogram tytoniu, a także 10 litrów spirytusu, 20 litrów wina o podwyższonej zawartości alkoholu, 90 litrów wina normalnego i 110 litrów piwa. To są naprawdę znaczne ilości. Kontrole będą nastawione przede wszystkim na alkohol i papierosy z nielegalnych źródeł, przeznaczone na sprzedaż.

05.01.2008
21:08
[5]

Loczek [ El Loco Boracho ]

Ilości dozwolonego alkoholu to: alkohole mocne (wódka, whisky itp.) – 10 l, produkty pośrednie – 20 l, wina (włączając maksymalnie 60 l win musujących) – 90 l i piwo – 110 l.

EDIT: eLJot mnie wyprzedził :P

05.01.2008
21:08
[6]

Volk [ Senator ]

W sumie nie orientuje sie jak jest na poludniu.

Ja w grudniu jakies 10 razy jezdzilem za granice i ani razu nie zdarzyla mi sie ta nieprzyjemnosc :)

05.01.2008
21:09
[7]

M'q [ Schattenjäger ]

Volk, eLJot -> Przejeżdżaliście ostatnio przez granicę? Macie jakieś sprawdzone informacje?
Ja tutaj konkretnie pisałem o granicy pl-nie, a pl-cze będe przekraczał w poniedziałek, więc też sie dowiem.

05.01.2008
21:13
[8]

Volk [ Senator ]

W kazdym badz razie limity nie sa zbyt ostre.

Jak sie kupi 4 wagony fajek, 20 flaszek wody i 220 browcow to mozna troche pozyc :D

06.01.2008
12:34
[9]

Dydas [ ...in emo we trust... ]

Dzięki wielkie za informacje! 220 browców, bardzo mnie to cieszy ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.