GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gry wolno chodzą

05.01.2008
15:18
smile
[1]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

Gry wolno chodzą

mam inne pytanie a nie chcę tworzyć nowego wątku:
Mój config
Athlon X2 4800+
2gb ramu
radek x1950 Pro ze stajni Asusa
(dysk 80 gb pod pata)
no i właśnie:
gry typu crysis powinny chodzić na wysokich albo przynajmniej bardzo płynnie na średnich,
sprawdzałem też tutaj

Gra Kane &lynch powinna chodzić na najwyższych a wyciąga jedynie (średnio około 30 fpsów) to nie zapewnia komfortu. Celownik jest spóźniony i nie gra się przyjemnie.
Pro street też zresztą ledwo 23 fpsy i też rozgrywka jest trochę za wolna.
Format by pomógł?
A i mam jeszcze w planach kupno pod sata 2 dysku twardego, płyta główna obsługuje i wtedy będę się poruszał po 2 dyskach a więc jeśli na tym nowszym miałbym załóżmy same gry to czy wszystko by chodziło dobrze czy jednak ten starszy dysk na którym są różne śmiecie, mimo że była defragmentacja jak i czyszczenie ze zbędnych plików pamięci, a gry nie chodzą tak dobże jak powinny.
A więc co by tu pomogło ?

05.01.2008
15:44
[2]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

up

05.01.2008
15:46
smile
[3]

kkkkkkrystian [ Senator ]

format + instalacja najnowszych sterów
podaj dokładniejsze parametry obecnego dysku, może rzeczywiście to nie od tego

05.01.2008
15:46
[4]

sekret_mnicha [ the_collector ]

Zmniejsz detale :) Według testów w CDA komputer Twojego pokroju na średnich detalach w Crysis i 1280x1024 wyciąga ciut ponad 30fos. Poza tym nie oszukujmy się - 30fps to jest zdecydowanie płynnie. Jeśli spadnie poniżej 25-20 - możesz zacząć narzekac.

05.01.2008
16:37
[5]

Sharky [ Renegat ]

Najnowsze sterowniki moga pomoc, ale tez nie spodziewaj sie fajerwerow. Ktos Ci nawciskal ciemnot ze na R1950Pro Crysis bedzie chodzil plynnie w wysokich detalach.
R1950Pro na medium w 1024*768 plynnie daje rade, w 1280*1024 juz klatkuje - sam sprawdzilem i zgadza mi sie z tymi wynikami:

05.01.2008
16:43
[6]

matejjj [ Centurion ]

w wiekszosci testow tam gdzie jest podane "srednio 30 fps" to bujda. srednio 30 fps to daje np. 45 i 15 fps. jak gdzies jest napisane, ze gra chodzi plynnie i srednio 30 fps to na 100% gra plynnie nie chodzi. wg mojej definicji plynnosc jest zachowana wtedy gdy klatki nie spadaja ponizej 30 fps (NIGDY). nie srednio... przeciez nawet taki crysis przy ledwo 30+ fps w ciezszych momentach bedzie sunal grubo ponizej 25 fps...

05.01.2008
18:06
[7]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

nie oszukujmy się - 30fps to jest zdecydowanie płynnie.
jak widać nie zawsze, tym bardziej żę jest 30 fpsów a za chwilę już 20 no to...
Ale gry takie jak kane & lynch czy pro street chyba powinny działać w 100% tak jak i beowulf, który też na najwyższych trochę się tnie!

05.01.2008
18:34
[8]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

łup

10.01.2008
16:52
[9]

MatiRonaLDo75 [ LO GANGSTA ]

jeszcze raz łup

10.01.2008
17:59
[10]

Conath [ Generaďż˝ ]

nie koniecznie powinny, 1950 ma juz swoje lata...
ale format napewno nie zaszkodzi:) sprobuj tez wymusic wylaczenie v-sync (synchronizacja pionowa) w sterownikach. pzdr.

10.01.2008
20:36
smile
[11]

COBRA-COBRETTI [ Generaďż˝ ]

matejjj ---> "w wiekszosci testow tam gdzie jest podane "srednio 30 fps" to bujda."

Nie rozumiem tego zdania. Czyli jak pisze że w jakimś teście (w grze na przykład) jest średnio 30 klatek/s to tak nie jest w rzeczywistości? No bo jak inaczej mam to rozumieć?

"srednio 30 fps to daje np. 45 i 15 fps."

Tak, zgadza się. Podobnie jak 25 klatek i 35 klatek przez jednakowy czas da średnią 30 klatek/s. Tak samo 29 i 31 klatek, 28 i 32 i tak dalej.

jak gdzies jest napisane, ze gra chodzi plynnie i srednio 30 fps to na 100% gra plynnie nie chodzi.

Stwierdzenie nie wiadomo skąd wzięte. Jeśli pisze że gra chodzi płynnie i średnio jest 30 klatek/s to chyba znaczy że chodzi płynnie (no chyba że kłamią :) czyli minimum jest powyżej 25 klatek co bez problemu da średnią 30. Jeśliby była podana tylko średnia że jest 30 klatek/s to wiadomo że można się jedynie domyślać jakie było minimum i maksimum i pewnie były spadki poniżej 25. Ale w niektórych testach podają wartości minimalne więc wszystko jest jak na dłoni.

10.01.2008
20:43
[12]

stanson_ [ Szeryf ]

Przyczyną jest słaba karta graficzna. x1950Pro to jeszcze niedawno był dobry wybór, ale czas leci.

12.01.2008
17:41
smile
[13]

sekles [ Pretorianin ]

Mam male pytanko... (nie robilem nowego watku bo nie chcialem zasmiecac forum, tresc mojego pytanie rowniez nawiązuje do problemu z grami wiec...)

Podczas gry np. w Mafie ktorej wymaganie moj komp przekracza calkiem sporo, CZASAMI podczas filmikow pojawiaja sie zalamywania na ekranie, zmiany ksztaltu niektorych elementow, nie wszystkich albo np. GTA:VC to samo tylko caly czas.

Wiekszosc gier dziala w pelni ok.
Co moze byc powodem tych bledow?
(sprawnosc plyt gta sprawdzalem u kolegi, u niego bylo wszystko ok)

12.01.2008
19:13
[14]

sekles [ Pretorianin ]

up

12.01.2008
19:18
[15]

alpha4175 [ Pro Gamer ]

sekles> Miałem podobny problem z Mafią tyle że było to dawno temu ;) Błędy w filmikach właśnie, mi pomogło zainstalowanie nowych kodeków do DivX

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.