GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z kompem :/

04.01.2008
19:01
smile
[1]

Mane [ Pretorianin ]

Problem z kompem :/

Witam
Pojawił sie u mnie spory problem, komp mi sie zaczal wieszac, przewaznie slysze ze cos takjakby sie zaczynalo krecic w srodku nagle spowalnia pstryka cos i zwiecha , nie jest to radiator bo dziala non stop nawet jak sie komp zawiesi, jednak czasem uda mi sie odpalic i jakis czas dziala(np piszac tego posta :P). Prosiłbym o pomoc.

04.01.2008
19:06
[2]

Mevatron [ Chor��y ]

Oddaj go do najbliżeszego serwisu komputerowego.

04.01.2008
19:08
[3]

Kozi89 [ Senator ]

Oddaj go do najbliżeszego serwisu komputerowego.

Zaj###sta rada.

Sprawdź czy coś sie nie przegrzewa. Ściągnij program Everest i sprawdź temperatury. W tym samym programie możesz sprawdzić napięcia w zasilaczu.

04.01.2008
19:13
[4]

Vidos [ Legend ]

Radiator nie działa, jest to urządzenie odpowiadające za prawidłowe odprowadzenie nadmiaru ciepła nie podłączone elektrycznie do żadnego z podzespołów komputera.

Sprawdź który wiatrak tak rzęzi, ten na procesorze czy ten w zasilaczu, osobiście stawiam na zasilacz.

Sprawdź temperatury i napięcia na zasilaczu np. przy pomocy programu Everest.


edit:

04.01.2008
19:14
[5]

minius [ Senator ]

Należałoby sprawdzić wzrokowo czy wszystkie wentylatory działają Ci prawidłowo lub czy któryś wyraźnie widocznie nie zwalnia.

Poza tym bardzo często stuki wydaje również mechanizm obsługi talerzyków dysku twardego, więc kolejnym testem powinno być przeskanowanie HDD programem Seatools:


Vidos "Radiator nie działa... - A jak Twoim zdaniem ma wydawać stuki nie działający radiator?
Już nie wspomnę, że radiator albo jest, albo go nie ma. Bo metalowe żeberka, działają zawsze gdy są przymocowane do elementu :-P

04.01.2008
19:18
[6]

Mane [ Pretorianin ]

Radiator na cpu i od zasilacza dziala prawidlowo, co do temperatur w everest, płyta głowna 31' cpu 42'

04.01.2008
19:21
[7]

Vidos [ Legend ]

minius - wybacz ale nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi.

Mane - podaj napięcia.

04.01.2008
19:25
[8]

Mane [ Pretorianin ]

04.01.2008
19:33
[9]

Mane [ Pretorianin ]

nowy scren z temp hdd

04.01.2008
19:40
[10]

Vidos [ Legend ]

Napięcia te które widać są dobre, ale 4018 rpm wydaje mi się że to trochę za dużo, ale uzależnione jest to od typu płyty i procesora więc mogę się mylić.

04.01.2008
19:43
[11]

Mane [ Pretorianin ]

Czyli co moze powodowac takie zwiechy??

04.01.2008
20:00
[12]

Vidos [ Legend ]

Przyczyn może być wiele, zacząłem pisać o tych które są najbardziej prawdopodobne, ale polecam zapoznanie się również z tą lekturą.

04.01.2008
20:08
[13]

Mane [ Pretorianin ]

wydaje mi sie ze raczej problem nie tkwi w software predzej cos podzespolami

05.01.2008
10:46
[14]

^^MyKs^^ [ Centurion ]

nie bawiłes się żadnymy programami do podkręcania albo może coś w biosie grzebałes?? Na początek zrób formata! później zacznij myślec o serwisie lub staraj się sma dochodzic ale ja bym radził do serwisu:)

05.01.2008
10:59
[15]

yeef [ Pretorianin ]

U mnie było tak w starym komputerze coś pstrykało i nagle zwiecha, okazało się że to dysk tak pstrykał, bo zasilacz był uszkodzony, podłączyłem inną wtykę zasilającą do dysku i po problemie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.