
Telemach [ Pretorianin ]
Komputer - budżet: 4.000 zł
Mam 4.000 zł do przeznaczenia na komputer.
Prosiłbym o podanie za jakimi płytami głównymi warto jest teraz patrzeć. Jakich marek karty graficzne są warte.
Jeśli komuś się chce cały zestaw złożyć, to będę wdzięczny.
Moje wymagania:
- Intel Core 2 Quad Q6600 - i nie ma zmiłuj się.
- 2 GB RAM minimum
- jakaś dobra karta graficzna :)
DJ Pinata [ Red Bull Racing ]
Procesor: Jak mój - dobry wybór ^^
Ram: Tyle co ja - Wystarcza, ale możesz dać więcej
Grafika: Ja polecam tą -
Płyta: Może jakaś dobra z SLI - to ci się przyda jak będziesz chciał kompa rozbudować o nową kartę, a wiadomo jaki jest postęp:
Tylko jak chcesz 4 GB RAM to będziesz zmuszony posiadać Vistę 64 bitową. Ja mam 32 i jest fajnie.

viesiek [ Legend ]
ja bym brał 3gb RAMu - dla pewności :) z takim budżetem nie powinno to zrobić wielkiej różnicy
Mac94 [ TF2 Player ]
A komputer będzie z Vistą czy z XP?
Edit: DJ Pinata <----- płyta główna chyba dobra (nie znam się za bardzo) ale tylko dwa sloty na Ram i PCI.
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
tylko GF 8800 ...
DJ Pinata [ Red Bull Racing ]
Mac94 --> Na płytach też się specjalnie nie znam, chciałem, żeby miała SLI na przyszłość.
TajemniczyDonPedro [ Generaďż˝ ]
1. Core 2 Quad
2. Płyta główna MSI Neo2-FIR
3. Karta Evga 8800 GTS 512
4. 4GB OCZ Platinum Rev 2
5. Dysk Samsung 320 GB 7200rpm 16mb cache
6. Zasiłka Be Quiet! straight Power e5 500W
7. Jakaś Nagrywara DVD
Oto moja propo
PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]
Zestaw DonPedra jest dobry, ale ja zmienił bym pamięci, na 2xPatriot LLK 2x1GB 800MHz CL4, i płytą na jakąś na chipsecie n680i SLI, np. Asus STRIKER EXTREME
Telemach [ Pretorianin ]
Zależy mi na jak najlepszych kościach RAM. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kości?
PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]
Na firmę: najlepsze są Patriot, Corsair i OCZ
Na ich prędkość: najlepiej 800MHz
Na ich opóźnienia (CL4, CL5, CL6...) im mniejsze tym lepiej
spikeminoda [ Centurion ]
Moja propozycja
Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI 364,- zł
Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer 300,- zł
GeForce 8800 GTS Asus 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1099,- zł
Zasilacz Seasonic M12-600 - 600W 531,- zł
Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 249,- zł
Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX 920,- zł
OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz 306,- zł
Asus DVD+/-RW DRW-1814BL LightScribe BOX black 105,- zł
Mały czołg porucznika Grubera [ Konsul ]
Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650i SLI 364,- zł
Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer 300,- zł
GeForce 8800 GTS Asus 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) 1099,- zł
Zasilacz Seasonic M12-600 - 600W 531,- zł
Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 249,- zł
Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX 920,- zł
OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz 306,- zł
Asus DVD+/-RW DRW-1814BL LightScribe BOX black 105,- zł
niezbyt opłacalna karta grafiki, strasznie drogi zasilacz o niepotrzebnie dużej mocy, bardzo drogie pamięci- i ogółem- skąd ty żeś te ceny wytrzasnął?
Telemach [ Pretorianin ]
spikeminoda ---> napisałem na wstępie, że Core2Quad :)

KrzywdaKorona [ Konsul ]
Płytka - ASUS P5N-E SLI NF650i S775
Procek - Intel Core 2 Quad Q6600 8 MB 4x2,4 GHz
Pamięć - GEIL 2x 1GB DDR2 (800Mhz)
Karta - GIGABYTE GeForce 8800GT -512MB DDR3
Obudowa - Do gustu:P
Zasilacz - Chieftec 560W
Dysk - Samsung 500GB SATAII 7200RPM 16Mb
Reszta do guściku:P
Tylko zbytnio na płytach się nie znam:)
spikeminoda [ Centurion ]
Mały czołg porucznika Grubera---->to pajacyku wiec ze zasilacz o takiej mocy bedzie odpowiedni jesli ktos chcialby sobie dokupic 2 mocna karte,bo nie wystarczy tylko zasliacz 400W jak w twiom przypadku,nie znasz mocy obiczenowej ile co ciagnie zasilki to nie pisz takich glupot,a co do pamieci to jest bardzo wydajna i pszystosowana do mocnego podkrecenia,a nie to co jakies DDR2 Goodram w cenie 150zl
spikeminoda [ Centurion ]
Telemach----> a ten twoj Intel Core 2 Quad Q66002.4Ghz jest slabszy w wydajnosci z Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz
Mały czołg porucznika Grubera [ Konsul ]
Mały czołg porucznika Grubera---->to pajacyku wiec ze zasilacz o takiej mocy bedzie odpowiedni jesli ktos chcialby sobie dokupic 2 mocna karte,bo nie wystarczy tylko zasliacz 400W jak w twiom przypadku,nie znasz mocy obiczenowej ile co ciagnie zasilki to nie pisz takich glupot,a co do pamieci to jest bardzo wydajna i pszystosowana do mocnego podkrecenia,a nie to co jakies DDR2 Goodram w cenie 150zl
mogę się już zacząć śmiać?? piszesz głupoty jakich mało- po pierwsze kupowanie zasilacza o mocy 600W to idiotyzm i bezsensowne wydawanie pieniędzy- do takiego zestawu 550W to dużo- a kupienie drugiej karty to sytuacja hipotetyczna o której on nawet nie wspomina. I skąd wiesz jak jest w moim przypadku? jaki mam zasilacz?:D po drugie- nieważne jak dobre są to pamięci, jakiej firmy itp.- wydawanie ponad 300zł na 2 GB DDR2 to skrajna odmiana idiotyzmu- świetne pod względem OC Patrioty kupić idzie za 170zł.
Jeśli już chcesz się wypowiadać na jakiś temat- przynajmniej zaczerpnij podstawowej wiedzy- a jeśli chcesz udawać znawcę rób to dobrze :D
PS. czy to nie Ty nie tak dawno polecałeś komus "świetnego" radeona 2400 XT zamiast 88GT?
spikeminoda [ Centurion ]
Wiedze podstawowa juz dawno mam za soba ty chyba nie a co damtej karty to w zyciu bym nie polecil komus takiego gowna,tak po zatym nie ma co oszczedzac kasy jak chce sie kupic dobrego kompa zeby chodzil co najmniej przez jakies 5 lat
Telemach [ Pretorianin ]
spikeminoda ---> nie wiem, w którym miejscu jest mniej wydajny ...
spikeminoda [ Centurion ]
Telemach----->Pod wzgldem wydajnoci w najnowszych grach
Mały czołg porucznika Grubera [ Konsul ]
Wiedze podstawowa juz dawno mam za soba
śmiem w to wątpić
a co damtej karty to w zyciu bym nie polecil komus takiego gowna
a jednak komuś poleciłeś- poszukam tego wątku
jak chce sie kupic dobrego kompa zeby chodzil co najmniej przez jakies 5 lat
widzisz- i tutaj wychodzi na to że jednak nie posiadasz elementarnej wiedzy
spikeminoda [ Centurion ]
Oczywiscie ty wiesz wszystko jestes tak zajbiscie obcykany w te klocki ze hej
Nie wiem jak trzeba byc takim wmawiaczem ze to niby ja polecilem tamta karte,przysrales sie konkretnie do tego jak mialy by zalezec od tego losy swiata jak znajdzeisz ten watek to daj znac ale na pewno nie byl on prze ze mnie pisany
Telemach [ Pretorianin ]
Może spróbuję coś sklecić.
Procesor:
Intel Core 2 Quad Q6600
825,- zł
Płyta główna:
Zastanawiam się nad:
oraz
Ceny odpowiednio - Asus 639,- zł; Gigabyte 495,-zł
Pamięci:
Nie mam wybrałem jeszcze nic. Póki co 2GB min, może być więcej, przeznaczam na to do 400,- zł
Grafika:
Na pewno GF 8800 GT/GTS. Nie wiem jednak czy Evga, Galaxy, Gigabyte.
Budżet na grafikę - 1100,- zł.
Zostaje do kupna napęd optyczny - jakieś 100,- zł
Bez obudowy, zasilacza i jakieś specjalnego chłodzenia wychodzę z kwotą 3064,- zł.
Jakby ktoś mi pomógł przy:
- wyborze jednej z tych dwóch kart - warto dopłacać do tego Asusa?
- wyborze producenta grafiki, ewentualnie jakiejś karty do 1100,- zł
to będę wdzięczny :)
radosh [ Major Enterprise Edition ]
Ja proponuje cos takiego:
INTEL CORE 2 QUAD Q6600 - 2.40 GHz OEM - 825 zl
PENTAGRAM Freezone NXC-100 Cu - 77zl
ASUS P5N32-E SLI - nForce 680i - 665zl
2 x PATRIOT DDR2 2048 MB / 800, CL 4, SLI Ready - 350zl
SEAGATE 250 GB, 16 MB, SATA II - 255zl
ASUS GF 8800 GTS 512 MB, G92 - 1265zl
LG GH20NS10 - 105zl (dowolna podobna w zaleznosci od przywiazania do danej marki)
Obudowa TRACER MARS TRO-765 - bez zasilacza - 75zl
TAGAN TG530-U15 - 530 W, EasyCon - 365zl
calosc - 3982 zl
PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]
Płytę weź tego Asusa, Grafikę Asus GF8800 GTS 512 (najtańszy GTS 512), pamięci- Patriot LLK 2x1GB 800MHz CL4 za 170zł. Jak masz na pamięci aż 400zł, to możesz wziąć dwa takie zestawy i mieć łącznie 4GB.
Mały czołg porucznika Grubera [ Konsul ]
Telemach- płytę ja brałbym Asusa mimo że droższa dość znacznie, kartę grafiki kupiłbym jakąkolwiek byle nie od Asusa- i za 1100 zł może być ciężko z tym GTS, pamięci np. polecane Patrioty LLK
spikeminoda: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7056755&N=1
nadal uważasz że lepiej kupić 2400 niż 8600GT- no przecież 2400 też ma DX10 :D
spikeminoda [ Centurion ]
Mały czołg porucznika Grubera----> przykro mi ale ja tego nie pisalem tylko kumpel z mojego konta,ja bym nie pisal takich glupot

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]
Ale mu doje***eś, Mały Czołg ;D
spikeminoda --> Na ciebie szkoda słów... Totalnie nie znasz się na sprzęcie i próbujesz wszystkim doradzać.
Co za debil poleciłby teraz GF8800GTS 640, gdy wyszły wydajniejsze i bardziej opłacalne karty GF8800GT i GTS 512.
Jeśli masz masakrycznie małą wiedzę w temacie to się nie wypowiadaj.
Telemach [ Pretorianin ]
Takie jeszcze pytanie mam.
Bo patrzę za kośćmi i czy opłaca się dokładać kasę i kupować kości na 1066 MHz? Czy może jednak zostać przy 800?
wampirek [ Pretorianin ]
Nie sądzę by bylo oplacalne dokladanie do szybszych pamięci.
Ostatnio kupilem zestaw 2x1gb CorsairTwinx 667, przy podniesionym napieciu do 2.1 poszly na960 Mhz timingow nie pamietam ale zbytnio sie tym nie podniecam.
Sugeruje dokupic wieksza ilosc RAMu niz pchanie sie w 1066Mhz.
BBlacKK102 [ Generaďż˝ ]
4 GB ramu to taka sensowna ilosc teraz moim zdaniem. Lepiej miec wiecej niz zeby brakowalo potem w jakiejs aplikacji. Przy wyborze plyty glownej sprawdz takze kompatybilnosc ramow na niej. Ja kupilem jakas nowa plytke Gigabyte, mid-end, i okazalo sie, ze nie jest kompatybilna z pamiatkami G.Skill . No coz, chodza, ale nie w dual channelu. Nie oszczedzaj na marce zasilacza, grafa 8800 GTS 512.
gordiner7 [ Junior ]
Proponuję:
1.Płyta Główna/ EVGA nForce 650i Ultra albo Foxcoon Mars
2.Procesor/ Intel Core 2 Duo E4400
3.Pamięc/sam se wybierz ale polecam firmę OCZ 2GB na razie wystarczy
4.Karta graficzna/ Zotac Geforce 8800 GT
5.Zasilacz/ BeQuiet minimum 400 W
6.Obudowa/ polecam firmę Foxconn
7.Napęd optyczny/ to twój wybór nie polecam Samsunga
8.Twardziel 320 Gb minimum 16 mb i zapis 7200
Rosenkreutz [ Generaďż˝ ]
Co wy za dziwne zasilacze dajecie dla przykładu. Co to jest w ogóle Seasonic ?? Z zasilaczy to w zasadzie tylko Tagan, Topower albo Chieftec.
BBlacKK102 [ Generaďż˝ ]
Ja nie mam zaufania cos do Topower'a. Kumpel mial i mu siadl poltorej roku temu. Takze uraz mam do Corsair'a teraz. Niestabilnie chodzil model 620W, walniety zasilacz byl prawdopodobnie, dostalem nowy, ale boje sie go znow wsadzac do kompa ;). Teraz mam Anteca 850W i wyglada na to, ze dziala stabilnie. Chieftec'i m i Modecom'y mnie takze nigdy nie zawiodly.
TajemniczyDonPedro [ Generaďż˝ ]
Tak sobie przeglądałem allegro i znalazłem fajną płytkę, miejsce Asusa Striker Extreme, trochę tańsza ale bardzo dobra.
poza tym tu nie ma się nad czym zastanawiać, wszystko zostało powiedziane
Grafa - 8800GTS
RAM - 4GB 800mhz Cl4 OCZ, Patriot, Corrsair
Zasilacz z mojego pierwszego postu. Git
Brutal007 [ Pretorianin ]
ASUS STRIKER EXTREME nFORCE 680i SLI - 700zł
Western Digital Caviar 500GB SATA2 (WD5000AAKS) - 311.00 zł
EVGA GeForce 8800GTS 640MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-Express (1.2ns) (ACS/3) - 1464.00 zł
po co ci cztero rdzeniowe jajko jak
mało gier to obsługuje itp ale jak cos to
Intel Core 2 Quad Q6600 LGA775 BOX 852.00 zł
Zasilacz Chieftec CFT-650-14C 650W 305.00 zł
ja taki komputerek poskładałem za 4200 zł tylko inna troszke grafika EVGA GeForce 8800 GTS SuperClocked 640MB DDR3/320bit TV/DVI PCI-Express (1,2ns) i dałem za nia 1388zł
Procesor Intel Core 2 Duo E6750 LGA775 633zł teraz sa juz po 575zł i
Ram DDR2 Patriot 2 GB 800MHz (2x1 Gb) i mam 4 Gb One było cos za 269 zł a teraz kupujesz za 200zł
i karta dziekowa za 70zł taka zwykła z Creativa
Wiec cos podobnego jak ja byś złorzył bez problemu
Pozatym wszytsko do komputerów tanieje ze masakra
Mac94 [ TF2 Player ]
TajemniczyDonPedro <----- A może wiesz po co ta płyta podana przez ciebie ma PCI-E x1 ? A i pytanie do postu [23] tam napisane że niby ta płyta ma trzy sloty PCI-E x16 to ca jakaś nowa technologia czy to jakieś ulepszone SLI że można trzy karty podłączać?
Edit:
Brutal007 <------ A kiedy tego kompa składałeś? Bo teraz kupować GeForce 8800GTS 640MB to bez sensu jest jak można kupić taniej i lepiej znaczy lepiej kupić GeForce 8800GTS 512MB albo GeForce 8800GT 512MB.
radosh [ Major Enterprise Edition ]
Mac94 --> Na komputroniku najprawdopodobniej popelnili blad, wg pclab.pl posiada 2 złącza x16 i jedno elektrycznie x8, posiada rowniez 1 x PCI Express x1
Brutal007 [ Pretorianin ]
a dwa miesiące temu prawdziwa maszyna :))
Brutal007 [ Pretorianin ]
Polecam sklep
tanie czesci
a Komputronik taki sobie jak dla mnie za drogi bo te same czesci kupiłem za mniejsza cenie w tech planecie
pawcyk3 [ Manchester United Fan ]
Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX - 900 zł (za tą cene lepiej brać bardzo mocnego C2D)
OCZ Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4 - 150 zł
WD Caviar SE 500 GB WD5000AAJS 8MB cache SATA-II - 390 zł
Zasilacz OCZ StealthXStream 600W SLI - 300 zł
GeForce 8800 GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) - 900 zł
Asus P5E WS PRO Intel X38 - 880 zł
+ obudowa (150 zł)
=3670 zł (można jeszcze dorzucić lepszą kartę muzyczną)
Sprzęt nie nadaje się do SLI (choć podobno można przerobić obsługę Crossfire na SLI), ale jest na chpsetcie Intel'a X38.