GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zintegrowana Grafika a gry

04.01.2008
15:38
smile
[1]

Forageriss [ Pretorianin ]

Zintegrowana Grafika a gry

Witam zacznę od tego że posiadam kartę graficzną Intel Mobile 965 express chipset family w laptopie Asus F3e, z najnowszymi sterownikami ze strony intela oraz system windows xp prof. Problem polega na tym, że grafika w wielu grach, po chwili działania(dodam normalnego ładnego i płynnego) staje się prawie pixelowa. Następnie gra się zawiesza, pojawia się niebieski ekran i następuje restart komputera. Wiem o tym, że zintegorwane układy nie nadają się do gier. W takich jednak przypadkach gra wogóle się nie uruchamia, a te które testuję naprawdę nie mają "kosmicznych" wymagań. Zastanawiałem się czy jest sens wysyłąć laptopa na gwarancję. Przeprowadziłem testy z driveragent.com a także 3dMarka z wynikiem 1047. Czy to uszkodzenie sprzętowe, czy taki już urok tej karty? Może powinienem zainstalować windowsa Vistę bo tylko pod ten system intel updatuje sterowniki.

04.01.2008
15:45
[2]

Randone [ Generaďż˝ ]

Prawdopodobnie szwankuje chlodzenie karty. Przegrzewa sie i dlatego jest restart.
Na lapie gralem m.in. w WoWa, HL2... i nie mialem takich numerow.
Grafa: Mobile Intel(R) 945GM

04.01.2008
16:43
[3]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

powiedz jakie gry

04.01.2008
17:12
[4]

Forageriss [ Pretorianin ]

Anarchy online - null, czarno
Gunz online zwis po okolo 10-20 minutach
GTA III 20 - 30 minut czasami dluzej
Pasjans - chodzi bez problemu >.<

04.01.2008
17:26
smile
[5]

Hugunumana [ Konsul ]

to sie przegrzewa na bank!!

04.01.2008
18:10
[6]

Forageriss [ Pretorianin ]

Udało mi się wychwycić kod błedu, a właściwie przez co jest spowodowany. Powodem jest sterownik igxprd32.

04.01.2008
18:11
[7]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

spróbuj uzyc sterownikow nie ze strony intela tylko ze strony producenta laptopa, bo moga one zawierac instrukcje dopasowujace dzialanie karty do konkretnego moedlu i eliminujace takie bledy

04.01.2008
18:16
[8]

Forageriss [ Pretorianin ]

Byłem w sklepie sprzedawca powiedział to samo. Przeinstalowałem więc kartę ściągając stery ze strony asusa. Nadal to samo -.- napisałem pytanie do tech support asusa - zobaczę co oni odpowiedzą i wtedy pewnie wyślę na gwarancję. Dzięki wszystkim

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.