ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]
Podatek od nagród etc.
Witam !
Zapewne nie jeden prawnik przesiaduje na tym forum. A więc mam kilka pytań :
* od jakiej kwoty trzeba i ile procent płacic fiskusowi ?
* gdzie, co i jak z tą zapłatą ?
* wszystkie inne rzeczy jakie powinienem wiedzieć

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
może się przyda
ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]
up?
ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]
up up up !!!
bardzo ważne :p
Saluteer [ T-Bag ]
Od 5.000 zł, ja jak wygralem rowne 5000 to mi wlasnie powiedzieli ze na styk bo o 1 zł wiecej i bym musial placic.

_SebuL_ [ Pretorianin ]
nie plac , ch*j im w du*y
dave_mgs [ Generaďż˝ ]
Ktoś mi kiedyś mówił, że od 5000 w górę płacisz 10% podatku. Ile w tym prawdy, nie wiem.
Micronus [ Centurion ]
Micronus [ Centurion ]
W tych linkach jest właściwie wszystko, co potrzeba, z tym że ten z rzepy jest aktualniejszy i zawiera korzystna interpretacje ministerstwa finansów.
Mortan [ ]
Ile wygrales i w czym ? :)
Attyla [ Flagellum Dei ]
przychód z jakiego tytułu? Z gier losowych zakładów wzajemnych czy coś innego?
Kaczorowy [ Generaďż˝ ]
Saluteer --> To bzdur Ci nagadali, bo podatek jest zdaje się od 700zł z groszami.
Attyla [ Flagellum Dei ]
Kaczorowy
to dotyczy tylko przychodów rozliczanych PIT-em 8c
ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]
#10, 11
Hmm jak by to nazwać. Z turnieju sportowego :P ( turniej w World in Conflict )
circa 750 zł
Wkrótce dojdzie 200€ za kolejny turniej + sprzęt Intela ( CPU + płytka główna )
Micronus [ Centurion ]
To w pierwszym przypadku się nie łapiesz, w drugim zaś będziesz musiał zabulić 10%
Attyla [ Flagellum Dei ]
Jeżeli jest to jakiś konkurs sportowy to będzie to normalny przychód opodatkowany ryczałtem 10%, przy czym kwota wolna to 760 PLN.
ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]
W 2gim przypadku wartosc nagród będzie łacząna.
Czy jest mozliwośc że fiskus się nie dowie o wygranych etc? :)
Attyla [ Flagellum Dei ]
płatnikiem będzie organizator, więc jeżeli on nie zgłosi i nikt nie doniesie...