GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Podatek od nagród etc.

04.01.2008
12:51
[1]

ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]

Podatek od nagród etc.

Witam !

Zapewne nie jeden prawnik przesiaduje na tym forum. A więc mam kilka pytań :
* od jakiej kwoty trzeba i ile procent płacic fiskusowi ?
* gdzie, co i jak z tą zapłatą ?
* wszystkie inne rzeczy jakie powinienem wiedzieć

04.01.2008
13:01
smile
[2]

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]



może się przyda

05.01.2008
18:34
[3]

ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]

up?

08.01.2008
18:46
[4]

ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]

up up up !!!

bardzo ważne :p

08.01.2008
18:51
[5]

Saluteer [ T-Bag ]

Od 5.000 zł, ja jak wygralem rowne 5000 to mi wlasnie powiedzieli ze na styk bo o 1 zł wiecej i bym musial placic.

08.01.2008
18:59
smile
[6]

_SebuL_ [ Pretorianin ]

nie plac , ch*j im w du*y

08.01.2008
19:34
[7]

dave_mgs [ Generaďż˝ ]

Ktoś mi kiedyś mówił, że od 5000 w górę płacisz 10% podatku. Ile w tym prawdy, nie wiem.

09.01.2008
08:37
[8]

Micronus [ Centurion ]



09.01.2008
08:43
[9]

Micronus [ Centurion ]



W tych linkach jest właściwie wszystko, co potrzeba, z tym że ten z rzepy jest aktualniejszy i zawiera korzystna interpretacje ministerstwa finansów.

09.01.2008
10:44
[10]

Mortan [ ]

Ile wygrales i w czym ? :)

09.01.2008
10:46
[11]

Attyla [ Flagellum Dei ]

przychód z jakiego tytułu? Z gier losowych zakładów wzajemnych czy coś innego?

09.01.2008
11:15
[12]

Kaczorowy [ Generaďż˝ ]

Saluteer --> To bzdur Ci nagadali, bo podatek jest zdaje się od 700zł z groszami.

09.01.2008
11:16
[13]

Attyla [ Flagellum Dei ]

Kaczorowy
to dotyczy tylko przychodów rozliczanych PIT-em 8c

09.01.2008
13:17
[14]

ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]

#10, 11

Hmm jak by to nazwać. Z turnieju sportowego :P ( turniej w World in Conflict )

circa 750 zł

Wkrótce dojdzie 200€ za kolejny turniej + sprzęt Intela ( CPU + płytka główna )


09.01.2008
13:43
[15]

Micronus [ Centurion ]

To w pierwszym przypadku się nie łapiesz, w drugim zaś będziesz musiał zabulić 10%

09.01.2008
15:44
[16]

Attyla [ Flagellum Dei ]

Jeżeli jest to jakiś konkurs sportowy to będzie to normalny przychód opodatkowany ryczałtem 10%, przy czym kwota wolna to 760 PLN.

09.01.2008
16:43
[17]

ZgReDeK [ Wredne Sepiszcze ]

W 2gim przypadku wartosc nagród będzie łacząna.


Czy jest mozliwośc że fiskus się nie dowie o wygranych etc? :)

09.01.2008
16:47
[18]

Attyla [ Flagellum Dei ]

płatnikiem będzie organizator, więc jeżeli on nie zgłosi i nikt nie doniesie...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.