GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z kompem (płynność grafiki w grach)

04.01.2008
09:13
[1]

stanson_ [ Szeryf ]

Problem z kompem (płynność grafiki w grach)

Otóż mam taki problem, z jakim wczesniej nigdy sie nie spotkalem,

Gdy wlacze jakas gre wszystko smiga pieknie, po paru minutach zaś grafika traci płynność. Są jakby takie "przeskoki, niby działa płynnie, ale wygląda to momentami, jakby albo karta nie wyrabiała albo procesor, są tak jakby opóźnienia.

Mój config to XP, Dual Core e2160@3000, HD3850 256/512, 2x1GB RAm 800Mhz.
System świeżo i prawidłowo postawiony.

Sterowniki od karty graficznej najnowsze, DirectX również.

Czy ktoś może pomóc?

04.01.2008
09:16
[2]

knife [ Pretorianin ]

-jaka k. grafiki ?
-a tym bardziej jaka gierka?

04.01.2008
09:17
[3]

Obscure [ ExcalibuR ]

Masz najnowsze sterowniki zainstalowane ??

Może jakiś podzespół się przegrzewa.

Miałem raz tak ze włączyłem kompa odpaliłem gre ładnie chodziła, a po kilkunastu minutach nie dało się grac z powodu przegrzanego procesora

04.01.2008
09:18
[4]

DJ Pinata [ Red Bull Racing ]

Napisał przecież - RADEON HD3850
Próbowałeś nowe sterowniki?

04.01.2008
09:18
[5]

stanson_ [ Szeryf ]

Napisałem, HD3850 512MB (Asus)
Gra - wszystko jedno, w każdej to samo.

Testowane na Crysis, Kane&Lynch i Timeshift.


Sterowniki do płyty i karty mam najnowsze.
Co i dlaczego się może przegrzewać?? To nowy komp.

04.01.2008
09:19
[6]

Tomcio_666 [ Płatki Addicted ]

Najprawdopodobniej przegrzewa się procesor lub grafika.

Zamontuj dodatkowe chłodzenie.

Możesz także sprawdzicdziałanie tych podzespołó na innycm komputerze

04.01.2008
09:20
[7]

Grucha [ Generaďż˝ ]

Przeprowadziłeś test stabilności systemu po podkręceniu procka ?

04.01.2008
09:46
[8]

stanson_ [ Szeryf ]

Grucha --> a jak to zrobić?

04.01.2008
09:51
[9]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

odpal orthosa , i potestuj go pare h , jak nie wywali bledow powinno byc ok, miej jednak oko na temperatury proca , moze masz np. cieplo w pokoju a proc w stresie przyjmuje temperatury graniczne dla plynnej pracy ?

w zaleznosci od tego jaka masz rewizje proca rozne programy beda podawac rozne temperatury , jesli mozesz to sprawdz w cpu-z rewizje , powiem ci czym najlepiej monitowac w/w temp.

ew. z miejsca sprobuj core temp najnowszy albo everesta.

choc watpie zeby to byla wina przegrzewajacego sie proca , raczej w tych nowych cd e21xx sie z tym nie spotkalem , stawial bym bardziej na marne chlodzenie radeona ...

sprawdz sobei jakie temp. ma grafa podczas grania kilkuminutowego , do tego celu najlpeiej uzyc rivatunera , odpalajac sobie te wykresiki monitujace zegary itd.

04.01.2008
09:51
[10]

Grucha [ Generaďż˝ ]

Poszukaj programów: OCCT i/lub SP2004 Orthos Edition do tego SpeedFan. Obciążą procka i oszacują temperatury - zobaczysz czy jest stabilny. Chyba, że rzeczywiście przegrzewa się grafa...

04.01.2008
10:03
[11]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

czy stanson_ i stanson to to samo? bo wczesniej jakos nie zauwazylem "_"

04.01.2008
10:15
[12]

stanson_ [ Szeryf ]

OK, dzieki za info, potestuję.
Mimo wszystko, według mnie ten komp nie powinien się grzać.

cotton --> dokładnie jedno i to samo ;P

04.01.2008
10:22
smile
[13]

mirencjum [ operator kursora ]

Toyoty też nie powinny się psuć!

Sprawdź temp. Everestem.



W menadżer zadań nie pojawił się jakiś podejrzany proces, zabierający dużo mocy?

04.01.2008
10:23
[14]

stanson_ [ Szeryf ]

Proc na 100% sięnie grzeje, sprawdziłem speedfanem,

Poleciłby ktoś jakiś program do monitorowania temp.karty graficznej? W Riva Tuner nie umiem się połapac.



mirencjum --> i się nie psują;)

04.01.2008
10:47
smile
[15]

stanson_ [ Szeryf ]

Otworzyłem obudowę i wiatrak od karty graficznej się nie kręci.
jest taka opcja, że on dopiero "zaskoczy" jak złapie jakąś tam temperaturę? Czy karta jest po prostu walnięta?

04.01.2008
10:50
[16]

TajemniczyDonPedro [ Generaďż˝ ]

No to prawdopodobnie znalazłeś problem. Po kilkunastu minutach karta się rozgrzewa i zaczyna ścinać. Ustaw obudowe tak żebyś widział kartę i odpal gierke, równocześnie patrz czy wiatrak się kręci.

04.01.2008
11:07
[17]

stanson_ [ Szeryf ]

Juz wszystko wiem,
koleżka, który składał kompa wsadził (pewnie niechcący) tą taśmę łączącą kable w wiatrak i dlatego nie chciał wystartować ;) ===>
Poprawiłem i wsio smiga.
Ech, ale się stresu najadłem ;)


Problem z kompem (płynność grafiki w grach) - stanson_
04.01.2008
11:08
smile
[18]

Hugunumana [ Konsul ]

Stanson to ma łeb:D smigaj tam w gierki

04.01.2008
11:20
smile
[19]

stanson_ [ Szeryf ]

Czekam na dalsze komentarze w stylu "stanson jest genialny"

04.01.2008
11:21
[20]

Hugunumana [ Konsul ]

zaloz watek:D

04.01.2008
12:12
smile
[21]

mirencjum [ operator kursora ]

koleżka, który składał kompa wsadził (pewnie niechcący)

Mi to wygląda na sabotaż! W takich sytuacjach zaleca się dyskretną inwigilację kolegi.

04.01.2008
12:22
smile
[22]

©®© [ Generaďż˝ ]

Myśle ze ten koleżka był tajnym wysłannikiem własciciela leśniczówki jednorożec... :)

04.01.2008
12:25
smile
[23]

Volk [ Senator ]

[22]

04.01.2008
13:31
[24]

Kazgen [ Konsul ]

Miałem coś podobnego z grafiką, tez mam 3850 ale Gigabyte'a. Wiatrak krecil mi sie przez chwile, pozniej stawal. Dopiero po kilku recznych zakreceniach nim uruchamial sie znowu i do dzisiaj sie juz kreci sam. Ale i tak te chlodzenie jest do chrzanu, karta ma srednio przy full obciazeniu jakies 70-80 stopni, co prawda Ati ustawilo niebezpieczna temperature na 110 stopni wiec generalnie jest wszystko wporzo ale wkurza to troche... a nie chce zakladac innego chlodzenia bo wiadomo, gwarancje sie straci. Dokupilem oddzilny wiatrak taki dosyc duzy, polozylem go na karcie dzwiekowej i chlodzi radiatiory chociaz troche, temperatura przynajmniej teraz nie przekracza 80 stopni ale to i tak wciaz za duzo jak dla mnie... Chyba podstawie taki wiatrak pokojowy, gdzies sie przewala po piwnicy :P

//Kaz

04.01.2008
18:31
[25]

Conath [ Generaďż˝ ]

wow, respekt dla radka ze sie nie upiekl przy niedzialajacym wiatraku:) solidna karta:)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.