ManUtdFan [ Centurion ]
właśnie wiem??
bardzo często kiedy z kimś rozmawiam słyszę stwierdzenie " właśnie wiem" czy to jest poprawne językowo?? moim zdaniem to powinno sie mowic "własnie sie dowiedziałem" albo po prostu "wiem" ale "właśnie wiem"?? jak ktos tak do mnie mowi to mnie to irytuje ... słusznie?? prosze o odp.

karolzzr [ Konsul ]
ejej
to jest jednak glupi watek...
MMaaZZii1155 [ - - Kocham Szwedki - - - ]
nawet jezeli jest to poprawnie jezykowo to dowiedzenie sie tego nie sprawi ze przestanie Cie to irytowac :D wybacz ale taka prawda...
ja mam np tak ze w gim zostalem wyuczony ze nie mowi sie "prosze panią" tylko "prosze pani" i teraz, juz w liceum odruchowo wszystkich, uzywajacych blednego zwrotu poprawiam :P co dziwne nawet polonistce sie to czesto zdaza :/
Kozi89 [ Senator ]
właśnie nie wiem czy jest poprawny, ale z tego co wiem to sam go czasem używam.
noname89 [ Bez Imienia ]
Jak dla mnie to jest poprawnie :) przynajmniej ja tak używam dość często
ManUtdFan [ Centurion ]
MMaaZZii1155 ----> moze nie przestaie mnie to irytowac ale bede wiedział czy irytuje mnie to słusznie

MMaaZZii1155 [ - - Kocham Szwedki - - - ]
a co jezeli irytuje slusznie ?? bedzie Ci lepiej ?? dowartosciujesz sie ?? watpie... mile zabawy
ManUtdFan [ Centurion ]
chce wiedziec czy powinno sie tak mowic czy nie czyli niejako poznać prawde....
Człowiek dąży do pełni poznania, gdyż jest istotą, która z natury szuka prawdy (por. Fides et ratio, 28)

karollus [ parek v rohliku ]
musze siku
Hugunumana [ Konsul ]
ja ide siku
Kalino$ [ Konsul ]
poprawne?niewiem moze i nie,ale tyle ludzi uzywa tego stwierdzenia,ze nie zwraca sie na to uwagi;]