GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Raypath - sprzęt do sprzątania, próbowaliście?

03.01.2008
23:01
[1]

Bzyk [ Offensive ]

Raypath - sprzęt do sprzątania, próbowaliście?

Dzisiaj kupiłem zestaw za 1100 zł (bez dwóch ściereczek - które dostanę niebawem w prezencie).

Używaliście tego? Jestem pozytywnie zachwycony prezentacją. Wiem, że to mikrowłokna itd, ale myślę że i tak jest to naprawdę warty tej ceny zestaw i znam osoby, które używają tego już od kilku lat.

No cóż, lubię sprzątać a teraz będzie jeszcze łatwiej, szczególnie myć naczynia w ściereczce ;)

03.01.2008
23:02
smile
[2]

karolzzr [ Konsul ]

OMFG za sciereczki 1100 plnow ? :D to chyba jakis kawal :D

03.01.2008
23:03
smile
[3]

_SebuL_ [ Pretorianin ]

no wai ?!

03.01.2008
23:04
[4]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

mam to od wielu lat i musze powiedzieć, że rzeczywiście daja rade, ale że były takie drogie to nie miałem pojęcia. sa warte tak ze 200-300 zl na moje oko

03.01.2008
23:04
smile
[5]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Musisz naprawdę lubić sprzątać, skoro wydajesz na zestaw ściereczek 1100 PLN.

03.01.2008
23:05
[6]

pecet007 [ - ]

Nie nie probowałem i uważam za głupotę wydawać tyle pieniędzy na ścierkę. Ale to moje prywatne zdanie.

03.01.2008
23:05
[7]

Bzyk [ Offensive ]

Ściereczek jest kilka, do powierzchwni które akceptują wodę, nie akceptują jej za dużo, do kurzu i polerowania itd. Jest zajebisty naprawdę mop, patent do mycia okien... generalnie używasz tego latami, dodaje samą wodę: opadają wszelkie środki chemiczne, odpadają ręczniki papierowe. Naczynia myjesz tylko za pomocą wody. Dużo by o tym pisać, ale jak weźmiesz na raty, to wydajesz te 40 zł co miesiąc...

03.01.2008
23:06
smile
[8]

karolzzr [ Konsul ]

powaznie mowisz bzyk ? moze kupie mamie takie sprzety ?

03.01.2008
23:08
[9]

Bzyk [ Offensive ]

Paudyn: hmmmm odkąd mam rodzinę to dbam o nasz nowy dom. Lubię myć podłogi mopem, lubię odkurzać, myć naczynia tak sobie (a teraz chyba polubię, bo to banalnie proste i przyjemne z tą rękawicą)... to co zobaczyłem na prezentacji, fakt, że mogę czyścić podłogi mopem kilka razy szybciej i efektywniej bez ponoszenia żadnych kosztów na środki czyszczące to naprawdę wielka zaleta. Cena powiedzmy sobie jest wysoka, ale właśnie płaci się za to, że jest to niezawodne no i zwraca się całkiem szybko.

03.01.2008
23:09
smile
[10]

Tirane [ Konsul ]

EDIT: A sorry po odswiezeniu sie troche wyjasnilo

EDIT2: A powiesz moze gdzie mozna obejrzec taka prezentacje? bo sam jestem ciekaw :]

03.01.2008
23:11
[11]

Bzyk [ Offensive ]

Tirane: wiesz co, nie wnikałem w to, bo liczy się efekt. Jest to opatentowana technologia, więc za dużo nie mówią, ale wiem że to wszystko bazuje na mikrowłóknach. Przekonałem się do tego, jak zobaczyłem wykonanie tego mopa i sprzętu do mycia szyb - solidne wykonanie!

03.01.2008
23:13
[12]

Bzyk [ Offensive ]

Tirane: chcesz, to podam kolesiowi numer do Ciebie (telefonu), podaj mi na priva to koleś do Ciebie zadzwoni niebawem. Wiem, że obsługuje całą Polskę ten przedstawiciel, który był akurat u mnie w domu.

03.01.2008
23:14
[13]

Piotrek.K [ 'Dual Screen' player ]

>>> Bzyk
Sorry, ale brzmisz jakby Ci wyprali mozg ;-) i zrobisz wszystko by zachwalic innym produkt, ktorego, de facto, jeszcze nie znasz w dzialaniu. Wydawanie 1,1k na cos takiego to moim zdaniem przesada. Druga sprawa to to, ze nie wiesz jak to bedzie sie sprawdzalo za rok, dwa i co ile bedzie trzeba je wymieniac.

03.01.2008
23:17
[14]

Bzyk [ Offensive ]

Piotrek.K >> teściowa ma takie od roku, jej znajomy od ponad 4 lat i kupuje sobie nowe za pół ceny, bo stare daje do recyklingu właśnie do tej firmy. Nie to, że już są nie przydatne, ale po prostu jest okazja mieć nówki za pół ceny.

Ja miałem prezentację dzisiaj, ale widziałem sprzęt w działaniu u teściowej nie raz. Dzisiaj się zdecydowałem, bo akurat miałem zaoszczędzoną kasę by zapłacić gotówką, poza tym dowiedziałem się więcej, niż powiedziała mi teściowa (np. o tym myciu naczyń) no i złapałem bakcyla. Nie to, że zachwalam bo kupiłem, chociaż może coś w tym jest, ale też nie kupiłbym gówna.

03.01.2008
23:19
[15]

Tirane [ Konsul ]

Aaa.. to nie :P Myslalem ze moze jakis filmik na poczatek :]

03.01.2008
23:20
smile
[16]

alpha4175 [ Pro Gamer ]

Dla mnie to jest totalna głupota, no ale jak jesteś zadowolony to dobrze. Za 1,1k można nakupić środków chemicznych na wiele lat ;) Jakoś ciężko mi uwierzyć że samą wodą się wszystko umyje, zabłocone podłogi, tłuste naczynia no-way!

03.01.2008
23:24
[17]

Bzyk [ Offensive ]

alpha4175 >> można, bo sam dzisiaj myłem. Tak się złożyło, że miałem gar nie umyty i patelnię tłustą że hej - sam czyścik + woda i problem z głowy. Co do 1,1k i środków chemicznych na wiele lat, to myślę, że na rok u mnie by starczyło - nie więcej. Poza tym to zawsze środki chemiczne i niektóre przyczyniają się naprawdę do niewyobrażalnych na pierwszy rzut oka szkód.

03.01.2008
23:26
[18]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

Bzyk -> ten sprzęt jest naprawdę OK, ale nie jest warty tyle kasy.

03.01.2008
23:29
[19]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Bzyk :: Skoro lubisz sprzątać i do tego robisz to z takim zapałem oraz zaangażowaniem, to życzę Ci, abyś nie żałował tylu włożonych w to pieniędzy. Ja nigdy bym nie wydał na partię szmatek taaaakiej byczej kwoty ;o)

03.01.2008
23:30
[20]

barejn [ El Magnifico ]

mam 2 ścierki od chyba 10 lat. do kurzu na sucho i do powierzchni drewnianych i szklanych na mokro. są bezbłedne, sprzatanie pokoju to kwestia jednego przetarcia.

03.01.2008
23:32
[21]

Bzyk [ Offensive ]

Paudyn >> przyznam się, że cena trochę mnie zwaliła z nóg. Myślałem, że będzie to kosztować max 600 zł. Ale co tam, patrząc na jakość wykonania niektórych elementów (ten od mopa głównie), dałem sobie zaszaleć. Jeśli mam być szczery, nadal gdzieś tam słyszę głosik "stary, po co aż tyle kasy wydałeś?", ale jak widzę radość żony i jak widzę, że nie będę musiał już używać żadnej chemii, to jednak plusy przeważają mimo wszystko. Jak ktoś ma kasę lub chce na raty sobie kupić, to naprawdę polecam.

ps. fajnego masz sig'a!

03.01.2008
23:56
smile
[22]

provos [ Generaďż˝ ]

Mnie się podoba ten R2-D2

04.01.2008
00:01
[23]

BarD [ Leningrad Cowboy ]

Bzyk, ale mycie samą wodą naczyń bez detergentu nie zabija większości bakterii, które na nich się znajdują:)

Nie jestem jakimś szczególnym fanem czystości ale chciałbym, żebyś wiedział że nawet mikrowłókna, choć są rewelacyjne nie załatwiają sprawy :)

04.01.2008
00:01
smile
[24]

Widzący [ Legend ]

Zostały Ci jeszcze : odkurzacz Rainbow, garnki Zepter, naczynia Tupperware i wiele jeszcze innych niezwykłych wynalazków dla wtajemniczonych. Geniusz ludzki nie zna barier.

04.01.2008
00:02
[25]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Trochę nie rozumiem argumentacji, bo jeśli ktoś ma kasę, jasne, niech bierze i tuzin takich zestawów ściereczek, ale jeśli kogoś nie stać i miałby je brać na raty, to IMO bez sensu. Ale każdy ma swoje zboczenia :)

04.01.2008
00:02
[26]

rt2 [ Pretorianin ]

Wszystko fajnie, ale mycie naczyn bez grama detergentow? Jedno wiem - na obiad to sie do Ciebie nie bede wpraszal ;-)

Hajle Selasje --> Daje sobie wydepilowac posladki, ze tekst o ratach jak i wiele innych wypowiedzy Bzyka jest zywcem wyjetych z ust pana sprzedawcy

04.01.2008
00:02
smile
[27]

Volk [ Senator ]

Wyglada mi to podobnie jak kiedys dystrybucja garnkow Zeptera. Tez opieralo sie to na prezentacji w domu.
Z tego co pamietam to ktos ode mnie z rodziny kupil sobie taki zestawik za bagatela ...4000 zl. No comments...

04.01.2008
00:05
[28]

Bzyk [ Offensive ]

Bakterie? Myślę że nie ma tam jakichś nie wiadomo jakich bakterii - pod warunkiem, że myje się takie naczynia w miarę szybko - czy się mylę? Poza tym dla wrażliwych, zawsze można dodać troszkę detergentu do wody.

04.01.2008
00:15
smile
[29]

Deepdelver [ Legend ]

Widzący -->
Zostały Ci jeszcze : odkurzacz Rainbow, garnki Zepter, naczynia Tupperware i wiele jeszcze innych niezwykłych wynalazków dla wtajemniczonych. Geniusz ludzki nie zna barier.

Zapomniałeś o 5-in-1-Sofa-Bed i Magicznych Naleśnikach. :)
No i tych telefonicznych sekciarzach sprzedających uber-naturalne kołdry, którzy do mnie dzwonią po kilka razy w miesiącu. Co oni myślą, że ja jakąś noclegownię prowadzę? o_O

04.01.2008
00:18
[30]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

Magiczne Naleśniki?

04.01.2008
00:20
smile
[31]

Widzący [ Legend ]

No i jeszcze kosmetyki Avon, superkoncentraty proszków do prania oraz piramidki finansowe. Na koniec dla wszystkich po łańcuszku Świętego Antoniego i dobranoc.

04.01.2008
00:33
[32]

DiabloManiak [ Karczemny Dymek ]

A mi sie cos zdaje ze ktos po prostu zostal tego przedstawicielem i probuje zachecac na forum :D

Gadka jak wyjeta z reklamy , proba dawania numeru (w czasach google i allegro (btw tam jest znacznie taniej ;) )

04.01.2008
03:12
[33]

Lutz [ Senator ]

Diablo Maniak dokladnie to samo, przeciez wystarczy poczytac co ten czlowiek pisze i w jaki sposob. Ale to moze lepiej skoczyc na forum wizaz.pl czy podobne...

04.01.2008
03:32
smile
[34]

MasterDD [ :-D ]

Ciotka dala sie na to zrobic i tez niestety na prezentacji...

Gdy pokazalem jej na allegro identyczny zestaw np. :
- za 200 zl -
- lub za 700 zl -
I powiedzialem jej, ze nawet moze wybrac cene, ktora chce poswiecic za to cos.

Oczywiscie nie uwierzyla. Nie chcialem jej zbytnio dobijac, ale ona wrocila niedlugo
i powiedziala, zebym to sprawdzil jakos czy to oryginaly itp.

Tak tez zrobilem. Wykonalem zaledwie pare tel i wsio bylo jasne.
Caly zestawik faktycznie kosztuje grosze. Jednak zaleznie od kogo kupujesz temu musisz zaplacic.
Z tego co pamietam - od nich(raypath) 700-900 zl. Ale gdy przyjdzie do Ciebie pan/pani
na wizyte co ta cene rosnie skromnie do ~1100 - 1200 zl.

Pytajac sie przemilego pana z raypath (przygotowany bardzo dobrze na takie pytania) jaka jest roznica
i po co przeplacac?

- Bedziesz pewny, ze masz oryginalny produkt, otrzymasz rachunek i jakas gwarancje.

Ale : za 1100 moge sobie kupic 5 takich kompletow i w dupie miec wszystko co proponuja.

p.s - ciotka zalamana :-/

Rada dla Was - nie dajcie sie.
Jezeli czegos nie wiecie zapytajcie sie wujka googla (madrzejszy nieco od cioci) lub na forum.
Naprawde moze sporo zaoszczedzic - i kasy i nerwow.

spoiler start

Z pozdrowieniami,
konkurencja :-)

spoiler stop

spoiler start

just kidding :P

spoiler stop

04.01.2008
07:27
[35]

Bzyk [ Offensive ]

MasterDD >> a nie zastanowiło Ciebie, czemu jest taka rozbieżność na allegro: 200 - 700 zł? Zresztą te 200 zł to propozycja Internauty, nie wiadomo za ile to będzie sprzedane. Fakt, że mógłbym to kupić za 700 zł.. jednak to jest Allegro a sam widzisz, że już zbliżamy się z ceną do 1000 zł: przy racie miesięcznej 35 zł człowiek praktycznie nie odczuje tego.

Ale fakt faktem że cały czas dyskutujemy teraz o cenie - o jakości nic nie napisałeś np.

04.01.2008
08:38
smile
[36]

Gooffy [ Konsul ]

o kurde!

Parę ścierek za 1100 zł!!!??? Dajcie spokój!
A mikrowłókna, mikrowłóknami ale tak jak ktoś wcześniej napisał - bakterii to nie usunie, nie wiem jak z tłuszczem (przy tłustych garach) a przy użyciu detergentów taka ściereczka pewnie zużyje się 3 razy szybciej!
Szczerze mówiąc mocno bym się zastanawiał żeby dać za coś takiego 100 zł a tu...

No ale pewnie się nie znam xD

EDIT: Prezentacje, domokrążcy, akwizytorzy itd. itp. odrzucają mnie z miejsca i nigdy bym nic nie kupił w ten sposób :/

04.01.2008
08:47
[37]

Piotrek.K [ 'Dual Screen' player ]

>> Bzyk

Czyli rozumiem, ze jakbys mial mozliwosc kupna auta za 70tysiecy i za 100tysiecy to od razu pakowalbys sie w ten drozszy, bo... 'drozszy to lepszy'?

Zreszta, kogos kto musialby brac to na raty, jednak cena GRA role i jesli moglby cos kupic taniej na pewno by to zrobil...

04.01.2008
09:22
[38]

Bzyk [ Offensive ]

Piotrek K >> kupiłem za tyle za ile kupiłem. Napisałem przecież, że cena jest moim zdaniem wysoka, ale jestem zadowolony z jakości tego produktu. Co do bakterii nie pomyślałem o tym wcześniej, ale też nie jestem pewien, czy macie rację..

04.01.2008
09:25
[39]

matchaus [ sturmer ]

Co do ściereczek do zmywania, to polecam zmywarkę.
Cena troszkę większa, ale mamy rewelacyjnie czyste naczynia, że o rozległych oszczędnościach nie wspomnę ;)

W temacie ogólnie pojętego sprzątania, to potrafię sobie wyobrazić, że może być ono hobby.
Z oporami, ale potrafię.
Jeśli jednak nie jest, to sory - kupowanie ściereczek za jakieś horrendalno - drakońskie kwoty nie wchodzi w grę.

Już lepiej wynająć 'Panią Jadzię' i korzystając z wolnego czasu sprzedać jakimś 'hobbystom' parę ściereczek ;)))

04.01.2008
10:34
[40]

Kaczorowy [ Generaďż˝ ]

Bzyk --> a nie zastanowiło Ciebie, czemu jest taka rozbieżność na allegro: 200 - 700 zł?

A czemu miałoby zastanawiać. Rozbieżność jest taka, bo towar kosztuje grosze, a każdy chce na nim zarobić, najwięcej oczywiście akwizytorzy, bo ci mają zwykle 200-300% przebicie. Ale nie dziw się, ludzie są podatni na sugestie i wierzą, że tak musi być. Pewnego razu na parkingu przed sklepem zaczepia mnie laska, oferując jakieś perfumy za 30zł. Ja jej odpowiadam, że więcej zarobiłaby, gdyby sprzedawała je własny rachunek, bo coś takiego można kupić na allegro za 8zł. Nie chciała w to uwierzyć, ale to jasno obrazuje jakie mają przebicie, skoro w detalu ludzie to sprzedają po 8zł, to w hurcie może być jeszcze tańsze. A potem ktoś zatrudni paru akwizytorów, da po jakieś 3zł od sprzedanej sztuki i będzie sprzedawał po 30zł, zarabiając na tym niezłą kasę.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.