
Grievous27 [ Konsul ]
Gitara - co grac?
powiedzcie co warto sie nauczyc grac na gitare [chodzi mi o takie ze jak normalni ludzie sluchaja to znaja] :P Umiem juz tyle rzeczy ze znalezc nowych nie moge ;]
dzieki za odpwoiedzi

Kasha_Krk [ Pretorianin ]
Master of puppets ;d ?
Grievous27 [ Konsul ]
no i takie rpobowalem i nie liczac solowki to umiem :PP
doctore16 [ Pretorianin ]
graj flamenko (czy jak to tam sie pisze) - zajebiste na imprezy. ja jeszcze staram sie uczyc klasyki, tych bardziej znanych kawalkow
Kasha_Krk [ Pretorianin ]
naucz sie grac dode ;s
m1a87z [ Juggler ]
CHILDREN OF BODOMS FINAL COUNTDOWN Cover
Marcin Orzeł [ Konsul ]
Coś własnego najlepiej ułóż...
Kasha_Krk [ Pretorianin ]
Farben Lehre - Judasz ;
Marylin Manson - Coma White xDD
Red Hot Chilli Peppers ;
Tenacious D :)
The Vines - Get Free

Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]
A może Cancione del Mariachi ? Prosta melodyjka ale w ucho wpada a nauczyć się można :D
intro:
e--------7--7--7--7--8--7--7----8--7--7---5-
B------8-8--8--8--8--8--8--8----8--8--8---7-
G----9-----------------------9----------9---
D--9----------------------------------------
A-------------------------------------------
E------------------------------------------
e----5--5--5--5--7--5--5--5--7--5--5---------
B----7--7--7--7--7--7--7--7--7--7--7---7---8-
G--7---------------------------------8---9---
B--------------------------------------------
D--------------------------------------------
A-------------------------------------------
E-------------------------------------------
ZWR.soy un hombre muy horando,que me gusta lo mejor e B
a mujeres no me faltan,ni al dinero,ni el amor e
REF.ay,ay,ay,ay a e
ay,ay mi amor B e
ay mi morena a e
de mi corazon B e
A tutaj link jeśli nazwa Ci nic nie mówi :)
misztel [ +0,10gr! ]

Nornidian [ Pretorianin ]
Yngwie Malmsteen - Arpeggios from hell?

Devil_Son [ Sponge! ]
Naucz się "chrześcijanin tańczy" i udostępnij wyniki. Chętnie posłucham.
b4rt3kk [ Pretorianin ]
mnie się podobają wszelkie stare polskie przeboje rockowe oraz szanty

Kozi89 [ Senator ]
Stinga :) Nie pamiętam jak sie nazywa utwór ale pochodzi z Leona Zawodowca.

PatriciusG [ pink floyd ]
kozi -> Shape of my Heart, niewierny :P
Grievous27 [ Konsul ]
Jamkonorek dzieki jak narazie ty najlepiej trafiles :D sciagne i sie za chwile naumiem :P

kosik007 [ Epiphone Les Paul Studio ]
Led Zeppelin - Stairway to heaven jest fajne ;) wpada w ucho i miło się to gra ;)
Blazkovitch [ Generał pułkownik ]
Jeden kawałek potrafię zagrać w całości. Żałosnego zespołu co prawda, ale baaardzo łatwy do nauczenia nawet dla topornych. Come As You Are Nirvany.

Sznapi [ Parufka ]
Nieważne co grasz, ważne jak to grasz.
Grievous27 [ Konsul ]
stairwaya umiem :P
Blazkovitch --> ty jestes smieszny come as you are nauczylem grac 2 kolegow i mojej siostry ktozy na gitarze nie grali nawet :P nie ma tu nic do chwalenia sie ja pol nirvany grac umiem, szukam czegos innego tj na poczatku pisalem, znanego, z nirvany to ludzie tylko smellsa znaja
Yo5H [ ziefff ]
Moze riff z No Quarter, Led Zeppelin. Ewentualnie Smoke on the water, albo AC/DC - Back in Black.
Dobry jest tez chwyt Slayer - South Of Heaven, sam sie go ucze wlasnie :P

Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]
Grivous27 ----> Miło mi usłyszeć ;) Ostatnio Banderasa mój tata meczy :D A Angie Rolling Stonesów umiesz ? Nie takie trudne też :) Ewentualnie Nothing Ellse Matters Metalliki :)
cotton_eye_joe [ maniaq ]
Cancion del mariachi koniecznie.
procz tego One, Nothing Else Matters, Sandman metallici.
plus moze cos Santany albo Nirvana (teen spirit, come as you are -> to nawet ja kiedys gralem :)
szymon_majewski [ Senator ]
Polecilbym cos z KISSów, ale nie przychodzi mi doglowy, nic prostego, co kazdy zna ...
Wiec moze repertuar Gunsów, ACDC, Metalliki lub Nirvany bardziej ci przypadnie
Blazkovitch [ Generał pułkownik ]
Grievous27 ==> Masz chyba problemy z czytania ze zrozumieniem. Polecam dobrego polonistę o ile nie jest za późno.
cotton_eye_joe [ maniaq ]
korzystajac z okazji - jaka gitare byscie polecili tak do 200-300 zl. nie chce wiecej wydawac, chodzi mi o takie pobrzdakanie dla wlasnej przyjemnosci (a od dosc dawna mam na to coraz wieksza ochote). nie musi byc nic super, bo sluch mam daleki od absolutnego :)
ps nie-elektryczna
ps2. jaka jest roznica miedzy klasyczna, a akustyczna? ktora byscie polecili lamerowi ?
Mistrz Matii [ Pretorianin ]
kolorowych jarmarkowwwww
K4B4N0$ [ Pan od Batmana ]
Może spobuj pokonać to:
Tak dziś trafiłem przeglądając filmiki.
m1a87z -->Norther zdecydowanie lepiej scoverował Final Countdown. A tak w ogóle polecam ten zespój jeśli lubisz brzmienia typu CoB.

Slow Motion [ Konsul ]
Nightrain
N|NJA [ Senator ]
Kiedyś (co prawda na forum basistów, ale i na gitarze da się to wykonać) zaproponowano uniwersalny sposób na poderwanie kobiety.
Wystarczy zaśpiewać "Weź go do dzioba" grając melodię guantanamera

Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]
Oh ! Boże, dziękujemy Ci za zesłanie Yogha do tego wątku i udzielnie świetnej rady ! ;] Zabieram się do nauki :)
Ale rzeczywiście do piosenki ten tekst pasuje ;)
A może Besame Mucho ? :D
Adamss [ beer & chill ]
Led Zeppelin - Stairway to Heaven, w wykonaniu amatorskim na gitarze brzmi super :).
N|NJA [ Senator ]
konorek-> Sugerujesz romantyczne "Weeeeź goooo-weź go do dziooooooba"? Też może być, choc prostolinijne, acz rytmiczne- "Weź go do dzioba-kochanie-weź go do dzioba" na melodię guantanamery ponoć się sprawdza.

Ziku90 [ Ziku ]
Coś poszukać z Dream Theater? :P
Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]
Ale w Besame Mucho można pokazać swoje umiejętności ! Zamiast 'Lalalala" w 50 można "do dzioba" powtarzać, co łatwym zadaniem nie jest.
Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]
Ale spróbuję przetestować to na koleżankach. Tylko nauczę się guantanamera, ewentualnie Besame Mucho.
Garret Rendellon [ Pretorianin ]
Elektryczna czy klasyczna?
Grievous27 [ Konsul ]
cotton_eye_joe ja swoja pierwsza gitare jaka kupilem to byla klasyczna i kosztowala 100 zl :D nie wiedzialem wtedy czy bede grac czy nie i dlatrego nie kupowalem drogiego sprzetu. Ja osobiscie wole akustyczna, ladniejsze brzmienie. Tylko akustyki drozsze troche ;] I pamietaj nie ucz sie na elektryku niektorzy ci powiedza zeby odrazu od tego zaczac ale nie radze. Bo przeciez bez powodu chyba w szkole muzycznej nie ucza cie na poczatku grac na elektryku.
nothing else matters, sandmany, unforgiven, smoke on the water, stairway to heaven, smellsa i takie nagranie animalsow zapomnialem i cos jeszcze to umiem grac :D Szukam poprostu czegos znanego dla ucha co z nazwy nie znam :D
dzieki wszystkim za odpowiedzi