GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gitara - co grac?

03.01.2008
17:42
smile
[1]

Grievous27 [ Konsul ]

Gitara - co grac?

powiedzcie co warto sie nauczyc grac na gitare [chodzi mi o takie ze jak normalni ludzie sluchaja to znaja] :P Umiem juz tyle rzeczy ze znalezc nowych nie moge ;]
dzieki za odpwoiedzi

03.01.2008
17:42
smile
[2]

Kasha_Krk [ Pretorianin ]

Master of puppets ;d ?

03.01.2008
17:44
[3]

Grievous27 [ Konsul ]

no i takie rpobowalem i nie liczac solowki to umiem :PP

03.01.2008
17:44
[4]

doctore16 [ Pretorianin ]

graj flamenko (czy jak to tam sie pisze) - zajebiste na imprezy. ja jeszcze staram sie uczyc klasyki, tych bardziej znanych kawalkow

03.01.2008
17:44
[5]

Kasha_Krk [ Pretorianin ]

naucz sie grac dode ;s

03.01.2008
17:45
[6]

m1a87z [ Juggler ]

CHILDREN OF BODOMS FINAL COUNTDOWN Cover


03.01.2008
17:46
[7]

Marcin Orzeł [ Konsul ]

Coś własnego najlepiej ułóż...

03.01.2008
17:49
[8]

Kasha_Krk [ Pretorianin ]

Farben Lehre - Judasz ;
Marylin Manson - Coma White xDD
Red Hot Chilli Peppers ;
Tenacious D :)
The Vines - Get Free

03.01.2008
17:52
smile
[9]

Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]

A może Cancione del Mariachi ? Prosta melodyjka ale w ucho wpada a nauczyć się można :D

intro:
e--------7--7--7--7--8--7--7----8--7--7---5-
B------8-8--8--8--8--8--8--8----8--8--8---7-
G----9-----------------------9----------9---
D--9----------------------------------------
A-------------------------------------------
E------------------------------------------

e----5--5--5--5--7--5--5--5--7--5--5---------
B----7--7--7--7--7--7--7--7--7--7--7---7---8-
G--7---------------------------------8---9---
B--------------------------------------------
D--------------------------------------------
A-------------------------------------------
E-------------------------------------------

ZWR.soy un hombre muy horando,que me gusta lo mejor e B
a mujeres no me faltan,ni al dinero,ni el amor e

REF.ay,ay,ay,ay a e
ay,ay mi amor B e
ay mi morena a e
de mi corazon B e

A tutaj link jeśli nazwa Ci nic nie mówi :)



03.01.2008
17:54
[10]

misztel [ +0,10gr! ]

03.01.2008
18:09
smile
[11]

Nornidian [ Pretorianin ]

Yngwie Malmsteen - Arpeggios from hell?

03.01.2008
18:12
smile
[12]

Devil_Son [ Sponge! ]

Naucz się "chrześcijanin tańczy" i udostępnij wyniki. Chętnie posłucham.

03.01.2008
18:19
[13]

b4rt3kk [ Pretorianin ]

mnie się podobają wszelkie stare polskie przeboje rockowe oraz szanty

03.01.2008
18:34
smile
[14]

Kozi89 [ Senator ]

Stinga :) Nie pamiętam jak sie nazywa utwór ale pochodzi z Leona Zawodowca.

03.01.2008
18:39
smile
[15]

PatriciusG [ pink floyd ]

kozi -> Shape of my Heart, niewierny :P

03.01.2008
18:41
[16]

Grievous27 [ Konsul ]

Jamkonorek dzieki jak narazie ty najlepiej trafiles :D sciagne i sie za chwile naumiem :P

03.01.2008
18:58
smile
[17]

kosik007 [ Epiphone Les Paul Studio ]

Led Zeppelin - Stairway to heaven jest fajne ;) wpada w ucho i miło się to gra ;)

03.01.2008
19:01
[18]

Blazkovitch [ Generał pułkownik ]

Jeden kawałek potrafię zagrać w całości. Żałosnego zespołu co prawda, ale baaardzo łatwy do nauczenia nawet dla topornych. Come As You Are Nirvany.

03.01.2008
19:01
smile
[19]

Sznapi [ Parufka ]

Nieważne co grasz, ważne jak to grasz.

spoiler start
Spróbuj Whole Lotta Love autorstwa Led Zeppelin :)
spoiler stop


edit: Tabulatura:

03.01.2008
21:39
[20]

Grievous27 [ Konsul ]

stairwaya umiem :P
Blazkovitch --> ty jestes smieszny come as you are nauczylem grac 2 kolegow i mojej siostry ktozy na gitarze nie grali nawet :P nie ma tu nic do chwalenia sie ja pol nirvany grac umiem, szukam czegos innego tj na poczatku pisalem, znanego, z nirvany to ludzie tylko smellsa znaja

03.01.2008
21:43
[21]

Yo5H [ ziefff ]

Moze riff z No Quarter, Led Zeppelin. Ewentualnie Smoke on the water, albo AC/DC - Back in Black.
Dobry jest tez chwyt Slayer - South Of Heaven, sam sie go ucze wlasnie :P

03.01.2008
21:48
smile
[22]

Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]

Grivous27 ----> Miło mi usłyszeć ;) Ostatnio Banderasa mój tata meczy :D A Angie Rolling Stonesów umiesz ? Nie takie trudne też :) Ewentualnie Nothing Ellse Matters Metalliki :)

03.01.2008
21:52
[23]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

Cancion del mariachi koniecznie.
procz tego One, Nothing Else Matters, Sandman metallici.
plus moze cos Santany albo Nirvana (teen spirit, come as you are -> to nawet ja kiedys gralem :)

03.01.2008
21:57
[24]

szymon_majewski [ Senator ]

Polecilbym cos z KISSów, ale nie przychodzi mi doglowy, nic prostego, co kazdy zna ...

Wiec moze repertuar Gunsów, ACDC, Metalliki lub Nirvany bardziej ci przypadnie

03.01.2008
22:02
[25]

Blazkovitch [ Generał pułkownik ]

Grievous27 ==> Masz chyba problemy z czytania ze zrozumieniem. Polecam dobrego polonistę o ile nie jest za późno.

03.01.2008
22:02
[26]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

korzystajac z okazji - jaka gitare byscie polecili tak do 200-300 zl. nie chce wiecej wydawac, chodzi mi o takie pobrzdakanie dla wlasnej przyjemnosci (a od dosc dawna mam na to coraz wieksza ochote). nie musi byc nic super, bo sluch mam daleki od absolutnego :)

ps nie-elektryczna
ps2. jaka jest roznica miedzy klasyczna, a akustyczna? ktora byscie polecili lamerowi ?

03.01.2008
22:03
[27]

Mistrz Matii [ Pretorianin ]

kolorowych jarmarkowwwww

03.01.2008
22:05
[28]

K4B4N0$ [ Pan od Batmana ]

Może spobuj pokonać to:
Tak dziś trafiłem przeglądając filmiki.

m1a87z -->Norther zdecydowanie lepiej scoverował Final Countdown. A tak w ogóle polecam ten zespój jeśli lubisz brzmienia typu CoB.

03.01.2008
22:19
smile
[29]

Slow Motion [ Konsul ]

Nightrain

03.01.2008
22:24
[30]

N|NJA [ Senator ]

Kiedyś (co prawda na forum basistów, ale i na gitarze da się to wykonać) zaproponowano uniwersalny sposób na poderwanie kobiety.

Wystarczy zaśpiewać "Weź go do dzioba" grając melodię guantanamera

03.01.2008
22:31
smile
[31]

Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]

Oh ! Boże, dziękujemy Ci za zesłanie Yogha do tego wątku i udzielnie świetnej rady ! ;] Zabieram się do nauki :)
Ale rzeczywiście do piosenki ten tekst pasuje ;)


A może Besame Mucho ? :D

03.01.2008
23:37
[32]

Adamss [ beer & chill ]

Led Zeppelin - Stairway to Heaven, w wykonaniu amatorskim na gitarze brzmi super :).

04.01.2008
00:24
[33]

N|NJA [ Senator ]

konorek-> Sugerujesz romantyczne "Weeeeź goooo-weź go do dziooooooba"? Też może być, choc prostolinijne, acz rytmiczne- "Weź go do dzioba-kochanie-weź go do dzioba" na melodię guantanamery ponoć się sprawdza.

04.01.2008
00:26
smile
[34]

Ziku90 [ Ziku ]

Coś poszukać z Dream Theater? :P

04.01.2008
14:31
[35]

Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]

Ale w Besame Mucho można pokazać swoje umiejętności ! Zamiast 'Lalalala" w 50 można "do dzioba" powtarzać, co łatwym zadaniem nie jest.

04.01.2008
14:38
[36]

Jamkonorek [ Hendrix & Slash ]

Ale spróbuję przetestować to na koleżankach. Tylko nauczę się guantanamera, ewentualnie Besame Mucho.

04.01.2008
15:16
[37]

Garret Rendellon [ Pretorianin ]

Elektryczna czy klasyczna?

04.01.2008
16:00
[38]

Grievous27 [ Konsul ]

cotton_eye_joe ja swoja pierwsza gitare jaka kupilem to byla klasyczna i kosztowala 100 zl :D nie wiedzialem wtedy czy bede grac czy nie i dlatrego nie kupowalem drogiego sprzetu. Ja osobiscie wole akustyczna, ladniejsze brzmienie. Tylko akustyki drozsze troche ;] I pamietaj nie ucz sie na elektryku niektorzy ci powiedza zeby odrazu od tego zaczac ale nie radze. Bo przeciez bez powodu chyba w szkole muzycznej nie ucza cie na poczatku grac na elektryku.

nothing else matters, sandmany, unforgiven, smoke on the water, stairway to heaven, smellsa i takie nagranie animalsow zapomnialem i cos jeszcze to umiem grac :D Szukam poprostu czegos znanego dla ucha co z nazwy nie znam :D

dzieki wszystkim za odpowiedzi

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.