Lara577 [ Konsul ]
Tworzenie strony - prosze o pomoc
Mam jeden problem z tworzeniem strony, a mianowicie podczas gdy zmieniam styl czcionki, nie ulegają zmianie polskie litery. Pobrałam i zainstalowałam Izy Keyboard jak i PolskieStrony 2000, ale problem nie znika. Oprócz tego już ustawiłam klawiaturę z Polskiego na Polski ISO. Dodam jeszcze, że do tworzenia stron używam pajączka. Za pomoc z góry wielkie dzięki...
Lara577 [ Konsul ]
Nikt nie wie?
maviozo [ Man with a movie camera ]
Bo ta czcionka nie ma pewnie polskich znaków.
Scatterhead [ łapaj dzień ]
zapewne jest tak jak mówi maviozo.
poza tym z czcionkami jest tak, że jeżeli ktoś jej nie będzie miał zainstalowanej na drugim komputerze, to jej nie będzie widział, dlatego na stronach internetowych stosuje się standardowe czcionki (google: web fonts)

darek_dragon [ 42 ]
Po pierwsze:
Czcionka to kawałek metalu. To, o czym mówisz, to font.
Po drugie:
Nie wszystkie fonty, jakie masz zainstalowane w komputerze zawierają polskie znaki.
Po trzecie:
Tworząc stronę internetową nie możesz użyć dowolnego fonta. Użytkownicy, którzy będą oglądali twoją stronę na innych komputerach zobaczą tylko te fonty, które mają u siebie zainstalowane. W praktyce ogranicza cię to do kilku podstawowych krojów:

maviozo [ Man with a movie camera ]
Czcionka to kawałek metalu. To, o czym mówisz, to font.
Mózg to kawałek mięśnia. To, czym myślisz, to brain.

Lara577 [ Konsul ]
Wielkie dzieki juz wiem w czym rzecz

pecet007 [ - ]
Czcionka to kawałek metalu. To, o czym mówisz, to font.
Mózg to kawałek mięśnia. To, czym myślisz, to brain.