GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Tworzenie strony - prosze o pomoc

03.01.2008
14:58
[1]

Lara577 [ Konsul ]

Tworzenie strony - prosze o pomoc

Mam jeden problem z tworzeniem strony, a mianowicie podczas gdy zmieniam styl czcionki, nie ulegają zmianie polskie litery. Pobrałam i zainstalowałam Izy Keyboard jak i PolskieStrony 2000, ale problem nie znika. Oprócz tego już ustawiłam klawiaturę z Polskiego na Polski ISO. Dodam jeszcze, że do tworzenia stron używam pajączka. Za pomoc z góry wielkie dzięki...


Tworzenie strony - prosze o pomoc - Lara577
03.01.2008
16:14
[2]

Lara577 [ Konsul ]

Nikt nie wie?

03.01.2008
16:20
[3]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Bo ta czcionka nie ma pewnie polskich znaków.

03.01.2008
16:24
[4]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

zapewne jest tak jak mówi maviozo.
poza tym z czcionkami jest tak, że jeżeli ktoś jej nie będzie miał zainstalowanej na drugim komputerze, to jej nie będzie widział, dlatego na stronach internetowych stosuje się standardowe czcionki (google: web fonts)

03.01.2008
16:26
smile
[5]

darek_dragon [ 42 ]

Po pierwsze:
Czcionka to kawałek metalu. To, o czym mówisz, to font.

Po drugie:
Nie wszystkie fonty, jakie masz zainstalowane w komputerze zawierają polskie znaki.

Po trzecie:
Tworząc stronę internetową nie możesz użyć dowolnego fonta. Użytkownicy, którzy będą oglądali twoją stronę na innych komputerach zobaczą tylko te fonty, które mają u siebie zainstalowane. W praktyce ogranicza cię to do kilku podstawowych krojów:

03.01.2008
16:30
smile
[6]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Czcionka to kawałek metalu. To, o czym mówisz, to font.
Mózg to kawałek mięśnia. To, czym myślisz, to brain.

03.01.2008
16:55
smile
[7]

Lara577 [ Konsul ]

Wielkie dzieki juz wiem w czym rzecz

03.01.2008
16:59
smile
[8]

pecet007 [ - ]

Czcionka to kawałek metalu. To, o czym mówisz, to font.
Mózg to kawałek mięśnia. To, czym myślisz, to brain.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.