GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Karta dzwiękowa

02.01.2008
22:30
[1]

arbuz91 [ Pretorianin ]

Karta dzwiękowa

siemka,
AiDA 32 pokazuje mi, że moja karta dźwiękowa to Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC'97 Audio Controller [B-0]. Miał może ktoś taką kartę? Niestety ona jest już trochę stara. Zauważyłem, iż dużo gier mi nie odtwarza czyt. dźwięki.
Czym się sugerować przy kartach dźwiękowych. Czy można jaką dostać do 80-90zł, aby trochę mi posłużyła??



02.01.2008
23:08
[2]

Sharky [ Renegat ]

Masz karte dzwiekowa zintegrowana z plyta glowna. W wiekszosci przypadkow taka karta wystarcza niewymagajacemu uzytkownikowi. Brak dzwieku moze byc spowodowany niezainstalowanymi sterownikami - sprawdz na stonie producenta plyty czy sa sterowniki i je zainstaluj.
Jesli chesz kupic nowa karte, to za 70zl znajdziesz Sound Blaster Audigy SE, a za 140 znacznie lepsza SB X-Fi Gamer.

03.01.2008
02:05
[3]

b4rt3kk [ Pretorianin ]

poejrzewam ze skoro masz już az tak starą płytę główną ze gry sobie z nia nie radzą, to nie ma sensu kupować drogich kart, ani też nie jesteś posiadaczem jakiś wypasionych słuchawek. Moim zdaniem Sound BLaster Live 5.1 w zupełności wystarczy :)

03.01.2008
05:11
[4]

alpha4175 [ Pro Gamer ]

Zgadzam się z przedmówcą, spróbuj upolować jakiegoś Liva lub Audigy na allegro w zupełności Ci to wystarczy i na pewno zauważysz różnice w porównaniu do zintegrowanej karty.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.