GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Help!!! Chodzi o komputer

02.01.2008
17:05
[1]

bezimienny3 [ Konsul ]

Help!!! Chodzi o komputer

Mam wielki kłopot otóż zainstalowałem program do zmieniania wyglądu xp na wygląd visty ten program nazywał się Vista Inspirat 2.Program działał spoko potem mi się znudził i go odinstalowałem potem wchodze na dysk c:/ i wchodze na WinNT tam zostało jeszcze pare plików 3 z nich to były jakieś systemowe usunołem wszystkie i uruchamiam ponownie kompa i potem komputer normalnie oszalał! Połowa programów mi nie chodzi żadnej płyty nie da się uruchomić nic normalnie! Czy pozostał już tylko format? czy da się coś jeszcze zrobić? Pomóżcie

02.01.2008
17:06
[2]

viesiek [ Legend ]

trzeba było nie usuwać :)

proponuje przywracanie systemu

02.01.2008
17:07
[3]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

ja bym określił że komp oszalał gdyby zaczął skakać

to zwykła odmowa współpracy

przeinstaluj sterowniki ? usuń to co nie działa z profilu sprzętowego i zainstaluj ponownie ?

02.01.2008
17:10
smile
[4]

bezimienny3 [ Konsul ]

viesiek nie moge uruchomić przywracanie systemu nawet na awaryjnym

Shaybeck śmiej się śmiej dla mnie to pardzo poważne

acha i jeszcze miałem 3 profile i teraz mam tylko jeden i jakieś inne okno się otwiera a na dole coś pisze komputer zablokowany może korzystać z niego Sławek(czyli ja bo reszta to mieli konto z ograniczeniami

02.01.2008
17:11
smile
[5]

darek_dragon [ 42 ]

Czekaj... Usunąłeś sobie pliki systemowe z katalogu Windowsa? :D

Tak, jak mówi viesiek: przywracanie systemu albo "miękka" reinstalacja.

02.01.2008
17:16
smile
[6]

bezimienny3 [ Konsul ]

darek_dragon te pliki systemowe miały nazwe BrioPack coś tam coś tam ten BrioPack to jest producent Vista Inspirat 2.Nie wiedziałem że usunięcie tych plików może takie coś zrobić

02.01.2008
17:21
[7]

darek_dragon [ 42 ]

Tego typu programy często modyfikują też ważne pliki systemowe (np. Shell32.dll), tak żeby używały ich bibliotek. Potem, mimo odinstalowania programu, te odwołania pozostają. Dlatego lepiej nigdy nie usuwać nic z katalogu systemowego albo używać do tego profesjonalnych narzędzi (np. Norton SystemWorks).

Pozostaje "miękka" reinstalacja. Po prostu uruchom komputer używając płyty instalacyjnej Windowsa. Nie musisz nic formatować. Instalator powinien sam wykryć poprzednią kopię Windowsa i wgrać ponownie potrzebne pliki.

02.01.2008
17:27
[8]

bezimienny3 [ Konsul ]

fajnie tylko jak już pisałem komp nie chce mi żadnej płyty uruchomić a da się coś w biosie uruchomić?

02.01.2008
17:46
[9]

bezimienny3 [ Konsul ]

ej a jak się robi format? czeba mieć dwie płyty windowsa?

02.01.2008
17:52
smile
[10]

bezimienny3 [ Konsul ]

ludzie pomóżcie!!! to dla mnie jest bardzo ważne i poważne

03.01.2008
09:11
[11]

bezimienny3 [ Konsul ]

up

03.01.2008
09:20
smile
[12]

szpenio [ Konsul ]

Ustaw w Biosie aby komp startował z napedu CD i włóż płytkę instalacyjną Windowsa.
Nic nie formatuj tylko klikaj instaluj. Windows sam sobie dogra pliki, których mu brakuje.

03.01.2008
10:06
smile
[13]

alpha4175 [ Pro Gamer ]

Uważaj tylko żeby Ci taki błąd nie wyskoczył bo może być problem...


Help!!! Chodzi o komputer - alpha4175
03.01.2008
10:08
smile
[14]

Azazell3 [ C.O.P ]

Najlepiej zrób reinstall systemu .. wkładasz płytke w dosie od windowsa i dajesz reinstall system :)

03.01.2008
14:41
smile
[15]

bezimienny3 [ Konsul ]

alpha4175 nabijaj się nabijaj się a jak tobie kiedyś komp Ci się popsuje to też będę się tak z Ciebie nabijał:(

szpenio i Azazell3 dzięki że pomagacie a nie wpisujecie głupote w tym wątku jak alpha4175 jeszcze raz dzięki

03.01.2008
20:40
[16]

bezimienny3 [ Konsul ]

up

03.01.2008
23:11
[17]

szpenio [ Konsul ]

Azazell3 -->Jak to się dokładnie robi ??? (wkładasz płytke w dosie od windowsa i dajesz reinstall system)

05.01.2008
16:16
[18]

bezimienny3 [ Konsul ]

up

05.01.2008
16:19
[19]

PAW666THESATAN [ PIF PAF ]

Musisz w BIOSie ustawić żeby przy uruchamianiu sprawdzał najpierw napęd CD/DVD. Wtedy uruchomi Ci się instalator Windows (oczywiście płyta musi być w napędzie).

05.01.2008
16:20
[20]

bezimienny3 [ Konsul ]

ok a jak sie robi formata? da sie cos w biosie ustawic?

05.01.2008
16:21
[21]

endrju771 [ Teleinformatyk ]

bezimienny3 -> jak wybierzesz w BIOSie opcję, żeby komp startował z płytki (Advanced BIOS Features -> select boot device, wybierasz 1st device i szukasz CD-ROM, na drugie miejsce wpychasz HDD, naciskasz po wszystkim F10 i Enter), wkładasz płytkę od Windy, to pokaże ci się komunikat "Naciśnij dowolny klawisz by spowodować rozruch z dysku CD" coś takiego nie pamiętam. Potem już tylko postępujesz zgodnie w poleceniami instalatora.

Odpali się instalator, pokaże ci się coś że instalator ładuje konfigurację komputera, potem pojawi się okno wyboru, aby zainstalować system Windows wciśnij Enter i aby naprawić istniejącą instalację wciśnij R. Naciskasz R, przechodzi ci do takiej czarnej konsoli, coś jak wiersz poleceń. Naciskasz tylko 2 razy Enter i piszesz "format C:/". Potem już tylko czekanie i ponowna instalacja.

09.01.2008
16:36
[22]

bezimienny3 [ Konsul ]

up

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.