John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
Ściągnięcie czcionki - problem
witam
potrzebuje ściągnąć czcionkę "Embassy". Ktoś wie skąd można? Będę wdzięczny
i ewentualnie pytanie nr2 - jak chce tej czcionki użyć to gdzie mam ją "wgrać"?
rrrr [ Euro 2008 Watcher ]
Link:
Sciągasz czcionkę i kopiujesz ją do folderu w Panelu Sterowania o nazwie Czcionki lub Font
PAW666THESATAN [ PIF PAF ]
Ad. 2. Plik z czcionką wgrywasz do katalogu \\Windows\Fonts\
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
rrrr - byłem na tej stronie, nie da sie ściagnac...
"Not Found
The requested URL /fonts/bitstream/embassy was not found on this server."
graf_0 [ Nożownik ]
Jeśli ta strona nie działa to sprawdź za pomocą emula - wpisz po prostu nazwę pliku - emmbassy.ttf - może się znajdzie.
Możesz oczywiście ją także kupić -
PAW666THESATAN [ PIF PAF ]
John -> sprawdź mail.

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
PAW666THESATAN - jeszcze nic nie ma, musze wyjsc w chaty, bede za godzinke, oby juz doszlo;)
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
dzieki PAW666THESATAN, zgrałem z poczty, wkleiłem do windows->fonts, ale co teraz? w wordzie lub w power poincie np. mi nie wykrywa tej czcionki...
PAW666THESATAN [ PIF PAF ]
John -> rozpakowałeś najpierw ? musisz mieć plik o rozszerzeniu *.ttf, wtedy kopiując do katalogu windows\fonts wyświetli się okienko "trwa instalowanie czcionki". Potem po prostu, np. w wordzie, wybierasz czcionkę z listy czcionek, a jeśli jej nie ma to zrób restart systemu.
Ewentualnie możesz spróbować zrobić tak jak napisał rrrr, ale to jest po prostu skrót do folderu windows\fonts.
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
PAW666THESATAN - rozpakowałem, skopiowałem do windows-fonts i już, nic nie wyświetliło sie...
PAW666THESATAN [ PIF PAF ]
To spróbuj zrestartować system. U mnie czcionka pojawiła się w wordzie zaraz po skopiowaniu jej do ww. lokacji, więc powinno być wszystko ok.