GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co kupić R1950 PRo v.s. R2600 XT

02.01.2008
15:01
[1]

Liroj [ Pretorianin ]

Co kupić R1950 PRo v.s. R2600 XT

Pytanie jak w temacie od razu mówię że chodzi o karty pod agp x8 z 512 MB pamięci. Nie chcę wymieniać całego kompa i postanowiłem wymienić mojego R 960XT na jakąś nowszą kartę abym mógł jeszcze pograć w miarę nowe gry z rozsądną jakością. Dotychczas myślałem tylko o R1950 ale niedawno gdzieś wyczytałem że R2600 XT również jest pod agp. Nie wiem teraz co wybrać.Pewnie 1950 jest trochę szybszy ale z kolei 2600 to DX 10 i niby nowsza technologia. I jeszcze jedno niedługo kupuję TV LCD 32" i będę chciał go podłączyć do kompa przede wszystkim do oglądania filmów rzadziej do grania, która karta stwarza mniej problemów. Pozostałe podzespoły kompa to proc. Sempron 2800+ 2GB Ram Kingston, zasilacz mam Modecom 350 W GT więc nie wiadomo czy nie będzie musiał być zmieniony (która karta pobiera mniej prądu)

02.01.2008
15:07
smile
[2]

kkkkkkrystian [ Senator ]

powiem tak: bierz Radka x1950 Pro :) zasilacz da radę ;)
żeby się zorientować, ile prądu biorą, taktowania itp polecam tę stronkę

02.01.2008
16:03
[3]

Sharky [ Renegat ]

R1950Pro jest troche szybszy niz HD2600XT, pozera tez nieco wiecej pradu. TV-out w obu bedzie jednakowo prosty/skomplikowany do uzycia :)
A DX10 bym sobie na razie odpuscil - i tak gry obslugujace DX10 zeby ladnie wygladac potrzebuja mocniejszej karty graficznej.

02.01.2008
16:28
[4]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

X1950pro

02.01.2008
16:29
[5]

wodik [ Chor��y ]

rx1650 pro 512 mb kup nie jest zla sam mam

02.01.2008
16:30
[6]

.:DuDi:. [ Spec od PC'tów ]

X1950pro

02.01.2008
16:37
[7]

©®© [ Generaďż˝ ]

X1950Pro - sam go mam tylko ze PCIE, bardzo dobra karta.
Moim zdaniem karta pod AGP z 512Mb pamieci jest bez sensu, itak nie wykorzystasz tej pamieci.
Problem jest tylko taki ze nie wiem czy jeszcze robia te x1950Pro pod AGP, tak mi sie cos o uszy obiło...

02.01.2008
17:46
[8]

Liroj [ Pretorianin ]

Też się chyba skłaniam ku R1950 różnica w cenie między 256 a 512 jest rzędu może 20-30 zł więć chyba nie ma co sie zastanawiać cena. Karta owszem jest w sprzedaży i chyba jakiś czas jeszcze będzie cena od 480 do 560 zł w zależności od producenta R 2600 chyba jest tańszy, czy Power Color jest dobrym wyborem albo może saphire.A co do podłączenia do TV to nie wiem czy sie myle ale wydawało mi sie że łączy sie za pomocą kabla DVI-HDMI

02.01.2008
17:57
[9]

MientusPL [ Konsul ]

wodik--> karty graf. się nie kupuje ot tak, bo to kosztuje (często niemałe pieniądze). Więc jeżeli chcesz coś polecić topodaj jakiś konkretny przykład, recenzję, test. Sucha podpowiedź w stylu "nie jest zła" raczej mu nie pomoże. A jeśli chodzi o tego X1650 to nie polecam, miałem X1550 i mogę powiedzieć jednmo o tej karcie - jeden wielki syf. A raczej X1650 nie będzie się znacząco różnił od swojego starszego brata.

Z tych dwóch kart polecam Radeona X1950, mam HD2600 PRO i jest taka "bardzo mocno średnia". Do gier się nie nadaje zbytnio bo często się dusi ilością danych ale do filmów jest w sam raz.

04.01.2008
16:30
[10]

Liroj [ Pretorianin ]

R1950 ma 256 bit szynę danych a R2600 tylko 128 bit czy to dlatego 1950 jest szybszy od 2600 i jakie znaczenie w tym przypadku ma szerokość szyny danych w grach

04.01.2008
16:37
[11]

cfs09 [ Konsul ]

Bierz bez wachania X1950Pro, najlepiej od Powercolor z chłodzeniem Arctic cooling.

Liroj ---> a jakie to ma znaczenie, dlaczego dana karta jest szybsza od innej? Być może to kwestia tej wąskiej szyny pamięci w 2600, co nie zmienia faktu, że X1950pro jest z deczka lepszym wyborem

04.01.2008
18:42
[12]

minius [ Senator ]

"Bierz bez wachania X1950Pro, najlepiej od Powercolor z chłodzeniem Arctic cooling. "

Uchachałem się z tego tekstu do bólu.
To tak jakby ktoś radził, kup FIATA125p, ale jedynie z alufelgami!

Szczerze mówiąc, to w nowe gry za bardzo nie pośmigasz (zapewne jeśli chodzi CI o Wiedźmina, to daj sobie spokój na trwonienie pieniędzy na ten zakup, no chyba, że masz ich za dużo i liczysz się z tym, za za najdalej 10-12 miesiecy i tak rzucisz tą kartą do kosza, a kupisz nowy sprzęt).

Tylko pytam się po jaką ciężką cholerę kupować coś, co napewno w ciągu roku będziesz chciał zmienić?!
Nie szkoda pieniedzy? Przecież w żadnej nowej płycie głównej tej karty już nie zamontujesz.

04.01.2008
18:45
[13]

xywex [ mlask mlask! ]

minius --> Pijesz do tego, że X1950Pro czy agp?

04.01.2008
20:04
[14]

minius [ Senator ]

Gościu pragnie zainwestować w kartę na złącze AGP i piję do tego.
Wiem, że jest również model X1950Pro pod PC-E, ale napewno nie o nim pisał, gdyż wątpię by Zastanawiał się nad kupieniem dzisiaj karty, która mu będzie leżała w szufladzie, do czasu zakupu nowej płyty głównej.
A nawet jeśli taki był jego zamiar (w co wątpię), to przecież ceny nie idą w górę i nie kupuje się czegoś teraz, co za kilka miesięcy może być jedynie tańsze?!

04.01.2008
20:09
[15]

xywex [ mlask mlask! ]

O wątpliwym sensie kupna karty na AGP nie musisz mnie przekonywać. Poprostu sam planuje kupić X1950Pro (PCIe) i myślałem że ogólnie kartę krytykujesz, a w związku z tym chciałem zapytać jaką alternatywę proponujesz.
No ale skoro nie to było Twoim zamiarem, to nieistotne. Chyba, że faktycznie coś innego byś polecił? :)

04.01.2008
20:40
smile
[16]

Daniosek777 [ Centurion ]

zdecydowanie r1950pro albo geforce 8800gts,8600gts

04.01.2008
21:23
smile
[17]

kkkkkkrystian [ Senator ]

Daniosek --- Lirojowi chodzi o karty AGP, a twoje propozycje są po pierwsze bardzo różne pod względem ceny, wydajności ...... a po drugie nie ma tych GF pod AGP, jednym słowem zastanów się co piszesz
ja natomiast będę się trzymał za x1950 Pro i tę kartę Ci polecam podobnie jak wszyscy, czy wybierzesz Powercolor czy GeCube czy jeszcze coś innego to raczej nie ma znaczenia

04.01.2008
21:31
smile
[18]

Czaruśgajor [ Pretorianin ]

X1950 Pro jak byś chciał mieć szybszą kartę ale zgodną z DX 9 i zżerającą mniej prądu
HD 2600 XT wolniejsza na AGP ale za to ma obsługę DX 10 i nie co zżera więcej prądu

W przypadku jak masz XP to lepiej X1950 Pro albo jak masz viste to lepiej kup HD2600 XT.

04.01.2008
21:33
[19]

Darek21 [ Bloody ]

1950 pro

I Amd 64bity bo z semphronem to szkoda szkoda w ogóle zmieniać kartę.

04.01.2008
21:42
[20]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

jak masz viste to lepiej kup HD2600 XT.

Bo co? bo będzie grał w DX10?? na tak słabej karcie? Jeśli na tym radku jakaś gra odpali w DX10 to będzie osiągać 0,5-2fps

07.01.2008
14:25
[21]

Liroj [ Pretorianin ]

Dzięki wszystkim za opinie . Podjąłem już decyzję , kupie R1950. Nie jestem (już) jakimś zapalonym graczem. Gram od czasu do czasu. Zmieniam kartę dlatego że moja stara zaczyna szwankować (przegrzewa się itd) nie ukrywam tez ze chciałbym tez zagrać w takie gry jak Oblivion, Gotic 3, Wiedźmin czy Dark Messiah. W moim przypadku kupno karty PCI= kupno nowej płyty+kupno pamięci+kupno procesora=kupno nowego komputera, a tego nie potrzebuję. Myślę że na taki zakup mogę zdecydować się za 2-3 lata. Tak naprawdę to z gier które niedługo zapewne powstaną chciałbym zagrać w Diablo 3 i Fallout 3.

07.01.2008
14:26
[22]

Liroj [ Pretorianin ]

a wymagania tych gier będą zapewne dość spore nawet jak na dzisiejsze topowe karty

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.