siwy346 [ Gamepad ]
System
Mam problem tego typu że mój windows xp ma pewne czasem odchyły i często trzeba mu robić formata bo nie ma innej opcji.
Czy przyczyną tego może być to że mam 64bitowy procesor a wersja windows jest 32 bitowa ???
SanthiX [ Almost Saint ]
Nie.
siwy346 [ Gamepad ]
A czy może to wpłynąć na osiągi systemu ???
SanthiX [ Almost Saint ]
Lepsze na pewno nie będą, gorsze też nie powinny.
Mistrz Matii [ Pretorianin ]
nom lepsze nie beda
kamyk_samuraj [ Senator ]
Nie.
Przyczyna tego jest to, ze:
- nie instalujesz na biezaco aktualizacji
- za duzo stron XXX bez zabezpieczenia
- nie umiesz sie poslugiwac systemem
PS. Masz procek oparty na architekturze 64bitowej? IA-64 znaczy sie? Taki Itanium 1 albo 2? Wydaje mi sie, ze nie - albo masz x86-64, albo EM64T - czyli, jak to Intel ladnie mowi - "architektura 32-bitowa z mozliwoscia wykonywania polecen 64-bitowych"
siwy346 [ Gamepad ]
Przyczyna tego jest to, ze:
- nie instalujesz na biezaco aktualizacji
- za duzo stron XXX bez zabezpieczenia
- nie umiesz sie poslugiwac systemem [/b[
więc tak procek to jest Sempron 2600 jak już mówiłem 64 bitowy
-aktualizacje pobieram na bieżąco z Windows upadate
-wszystko jest dość często skanowane defragmentowane
-w xp się dość dobrze orientuje
SanthiX [ Almost Saint ]
Ciekawe, że ja mam Semprona 64 3100+ i nic poważnego z systemem mi się nie dzieje. Co znaczy mój windows xp ma pewne czasem odchyły?
wysiak [ Generaďż˝ ]
"-w xp się dość dobrze orientuje"
Najwidoczniej jednak sie nie orientujesz, skoro "trzeba mu robić formata bo nie ma innej opcji".
Co to za "odchyly"?
siwy346 [ Gamepad ]
albo znika pasek menu albo gubi się jakiś plik systemowy albo przy starcie stracie strasznie muli
kiedy przywracanie systemu i inne czynności nie pomagają(co dziej się często zastaje format
kamyk_samuraj [ Senator ]
Czyli masz pprocek zgodny z x86-64 - potrafiacy wykonywac zarowno polecenia 32-bitowe jak i 64-bitowe. Mniejsza z tym, czy bedziemy nazywali ten procek jezykiem marketingu (czyli bysmy powiedzieli o nim 64-bitowy), czy tez nazywali go jezykiem Intela (x86 dostosowane do polecen 64-bitowych).
Procesor ten dzialalby dobrze zarowno pod systemem 32-bitowym jak i 64-bitowym...
Co do mojej listy
- dobrze
- a co defragmentacja ma do braku ogniomurki czy antywirusa
- wydaje mi sie,, ze jednak nie...
siwy346 [ Gamepad ]
jeszcze używam różnego typu programów (tune up 2008,odkurzacz )
a antywirusa mam kaspersky internet seciurity 7 (cały czas pobieram aktualizacje)