GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gry komputerowe mogą uszkodzić mózg

02.01.2008
11:37
smile
[1]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

Gry komputerowe mogą uszkodzić mózg

Rzadko to robię, ale postanowiłem dzisiaj odwiedzić portal gazeta.pl w poszukiwaniu informacji, które byćmoże trochę mnie rozbudzą i wygonią na śniadanie.

No to bach wchodze, patrze, bla bla, o jest coś ciekawego. Mój jeszcze zaspany mózg patrzy leniwie na tytuł newsa, bardzo chwytliwy - rodem z faktu czy onetu. "Gry komputerowe mogą uszkodzić mózg".

Z tym samym dystansem, z którym czytam komentarze na onecie zacząłem czytać ten ów artykuł. Leniwie przeleciałem całego niusa ze 3 razy. Po czym powoli zaczęło do mnie docierać, że pan redaktor Kuchnio osiągnął kolejny poziom w ewolucji szybkiej sieciowej informacji. Kolejny poziom, kolejne dno.

News traktuje dosłownie o tym, że jakiś profesorzyna stwierdził, że podczas grania niektóre partie mózgu mają mniejszy przepływ krwi. O czym to świadczy? Tak jak autor wyjaśnił pod koniec newsa - o niczym. Do tego wszystkim znany obrazek z homerem, nie mający nic wspólnego z tematem.

Wszystko jest co prawda żywcem skopiowane z portalu Gamestar.pl, ale po co kopiować coś tak nic nie znaczącego i dawać na stronę główną portalu, który oglądaja tysiące polaków co dnia.

Czy redaktorzy zrobią dzisiaj już wszystko, aby tytuł był chwytliwy, z dnia na dzień coraz bardziej pogłębiając szarą strefę netowych niusów? Ta szara strefa to nic innego jak steki nic nie znaczących bzdur pod wręcz szokującymi tytułami, których jest coraz więcej.

Kciuki w dół panowie.



edit: link poprawiony

02.01.2008
11:39
[2]

Tomal_P [ BRAK STOPNIA ]

gospodarka.gazeta.pl: File not found / Plik nie znaleziony

02.01.2008
11:51
[3]

Taikun. [ NINTENDO ]

no to panowie ... nie mam już krwi w mózgu :(

A na takie artykuły leje :) co one mi mogą zrobić ? gier mi nie zabiorą, a gdy nawet gdyby polski rząd zakazał niektórych gier ciągle mam zagraniczne sklepy ... a popularyzacja gier w naszym kraju będzie możliwa gdy te wszystkie staruchy które Bitwe pod Grunwaldem pamiętali padną śmiercią naturalną ...

02.01.2008
11:58
[4]

peterkarel [ Leszcze 4 Ever KCJ ]

:(:(:( to jak po 30 minutach tak sie dzieje to co będzie ze mną :/ O zgrozooooooooooooooooooooo

02.01.2008
12:00
smile
[5]

olivierpack [ Generaďż˝ ]

Może nie uszkodzić, ale nadmierne granie na pewno rozwojowi tego organu w młodym organiźmie nie służy, jest to bardzo często widoczne na golu.

02.01.2008
12:01
[6]

Narmo [ nikt ]

Muuusk.
Ja gram od bardzo dawna, w gry brutalne też i jakoś żyję. Nie mam kartoteki na komisariacie, nie zabiłem nikogo z krwi i kości, nie nadużywam przemocy. To nie gry kształtują umysły młodych ludzi a rodzice i środowisko. Ale komu to tłumaczyć? Profesurkom którzy pamiętają pewnie, jak Edison wynalazł żarówkę?

02.01.2008
12:02
[7]

Taikun. [ NINTENDO ]

Narmo Ty się nie możesz wypowiadać bo nie pijesz :)

02.01.2008
12:17
[8]

kamyk_samuraj [ Senator ]

Muuusk. Naarmo. Muuusk. Zjescc Naarmaa muusk....

Tfu, tfu, tfu - niedobry musk, ble, ohyyda....

02.01.2008
12:22
[9]

sebekg [ Brzusio Pepusiowaty ]

z deczka bzdury, a jak telewizja, wypoacza mozg to nikt tego nie mowi:/

02.01.2008
12:22
smile
[10]

Narmo [ nikt ]

Ile razy mam powtarzać, ze piję? ;(
Nikt mi nie wierzy ;(

kamyk_samuraj --> Pff. jesteś krytykiem kulinarnym? Jak nie to STFU ;P

02.01.2008
12:23
[11]

Taikun. [ NINTENDO ]

jestem kowalem ... więc wiem że nie pijesz :P

02.01.2008
12:26
[12]

Narmo [ nikt ]

Taikun. --> Już dawno wszyscy wiedzą co się wtedy stało więc to nie działa ;P
Z resztą w takiej sytuacji też nie powinieneś pić bo ja też bywam kowalem ;)

02.01.2008
12:27
[13]

Taikun. [ NINTENDO ]

dlatego pije Narmo ... pije i czekam ;p

02.01.2008
12:29
[14]

camelx [ Pretorianin ]

Bzdury jak zwykle.

02.01.2008
12:36
smile
[15]

ribik [ Generaďż˝ ]

Sadząc po artykule, to najbardziej zagrożoną grupą graczy są politycy, patrząc na to wyprawiają w parlamencie i jakie tworzą prawo.

02.01.2008
12:39
smile
[16]

mirencjum [ operator kursora ]

Nie obrażając nikogo, ale gdy czytam parę postów wyżej, ze zgrozą stwierdzam, że może to być prawdą.

02.01.2008
12:42
smile
[17]

Taikun. [ NINTENDO ]

02.01.2008
12:44
smile
[18]

Narmo [ nikt ]

Ficisz Taikun? Mirencjum tfierdzi, żeś jes gópi. Topsze, sze o mię tego nie pofieciał ;)

02.01.2008
12:47
smile
[19]

beowulff [ X ]


Gry komputerowe mogą uszkodzić mózg - beowulff
02.01.2008
13:03
[20]

kamyk_samuraj [ Senator ]

Ciekawe, czy oni tez grali w gry?

02.01.2008
13:05
[21]

Taikun. [ NINTENDO ]

miróś mufił o tobie !!11

02.01.2008
13:12
smile
[22]

ser pleśniowy [ Generaďż˝ ]

Ha ha! Dorzucili mózg Homera Simpsona na potwierdzenie swoich słów!

02.01.2008
13:28
smile
[23]

Anihillus [ Konsul ]

Zawsze uwazalem, iz jedynie wiecznie i slusznie panujacy nam, pan Tadeusz SamiWiecieKto oraz polowa polskiej sceny politycznej, maja w polsce patent na osmieszanie sie publicznie i szerzenie slusznej i jedynej prawdy. Przez takie "badania naukowe" mozna nabawic sie wrzodow zoladka, a juz napewno niestrawnosci. Ehh i caly pozytywny nastroj dzisiejszego dnia diabli wzieli.

02.01.2008
13:48
smile
[24]

[bd,[55,pb5i [ Generaďż˝ ]

Może nie uszkodzić, ale ci z gazety przesadzają.

Ile razy mam powtarzać, ze piję? ;(
Nikt mi nie wierzy ;(

Narmo ---> do postu [10]: może nikt ci nie wierzy bo nikt cie nie lubi?

02.01.2008
14:02
[25]

Sinic [ ]

Nie wiem czy mirencjum to samo co ja mial na mysli. Ale zastanawiam sie czy ktokolwiek z wypowiadajacych sie przeczytal ten pierwszy post dokladnie. Bo z wypowiedzi wynika, ze chyba nikt go nie zrozumial.

02.01.2008
14:15
[26]

Devil_Son [ Sponge! ]

Właśnie grałem w brutalną grę.
...
Zabiję was wszystkich! Urwę wam głowy i powieszę sobie pod sufitem. Z waszych palców zrobię karmę dla psów, i napcham wasze zwłoki ich odchodami. Muahahaha...

Czy zmniejszenie ukrwienia w jednej części mózgu nie powoduje przypadkiem dokrwienia w innej części, która jest aktualnie wykorzystywana?

02.01.2008
14:42
smile
[27]

Narmo [ nikt ]

[bd,[55,pb5i --> Naprawdę? Właśnie zawalił się cały mój świat. Najpierw posłucham Linkin Park a potem pójdę się powiesić bo żyletkom po tylu próbach już nie wierzę ;(

02.01.2008
15:13
[28]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

Sinic dobrze mówi, sam offtop.

Nikogo ten post nie zezłościł, wszyscy się zgadzają? Kurde, starzeje się ;)

02.01.2008
15:25
[29]

Qumen [ Pretorianin ]

To ja bym juz mozgu nie mial :P

02.01.2008
15:32
[30]

Veriqs [ RASENGAN ]

Eeeeeee.....

02.01.2008
15:39
smile
[31]

Anihillus [ Konsul ]

Chyba mialo byc zombieeeee....

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.