GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dlaczego na wódke mowi sie gołda?

01.01.2008
13:20
[1]

Saluteer [ T-Bag ]

Dlaczego na wódke mowi sie gołda?

Zastanawiam sie skad wiezlo sie to okreslenie i co znaczy ;) Z imprezy wywnioskowalem ze chodzi o wodke :]

01.01.2008
13:22
[2]

Mortan [ ]

a nie ser ? :D

01.01.2008
13:22
[3]

jajko w imadle [ Konsul ]

spotkałem się z tym określeniem, nawet go jakiś czas używałem.. ale dlaczego gołda a nie masdamer to Ci nie powiem. tak już jest... może wywodzi się to z jakiegoś specyficznego slangu używanego tylko przez wytwórców sera? :P

01.01.2008
13:23
smile
[4]

Marsellus Wallace [ Fukitol ]

Może niejaka Gołda Tencer po prostu lubiła wypić i dlatego?

01.01.2008
13:37
[5]

Saluteer [ T-Bag ]

ale co ma wspolnego wodka z serem wogole?

01.01.2008
13:39
[6]

Robi27 [ Mes que un club ]

gołda od gorzały pewnie, choć wg słownika to tania wódka

01.01.2008
13:43
[7]

J0GURT [ Konsul ]

Pierwsze słyszę.

01.01.2008
13:45
smile
[8]

Pan P. [ Konsul ]

W moich kręgach goudą zwykło się określać ruską wódkę z mety, albo jeszcze bardziej niewiadomego pochodzenia. Normalna sklepowa wóda, to po prostu gorzała, albo biała. :-)

01.01.2008
13:50
[9]

Briereos [ Pretorianin ]

Jak dla mnie "Co nie dosłyszy to zmyśli" - Nie spotkałem się żeby ktoś na wódkę mówił gołda.. Ser - ok ale alkohol?

01.01.2008
13:53
smile
[10]

MaciekJ [ Konsul ]

Malo sie znacie :P
Gouda to wodka juz od dawien dawna :P
Tak samo łycha to whisky :P
A dykta to denaturat ;p

01.01.2008
13:58
[11]

Kabraxxis [ Pretorianin ]

Do wszystkich co pisza o serze - gatunek sera to goUda a nie goŁda.

A gołda to tania wódka ewewntualnie taka "nie ze sklepu". :-)

01.01.2008
13:59
[12]

HumanGhost [ Generaďż˝ ]

Od dawien dawna? Czyli od kiedy? Bo nigdy sie tak nie mówiło. No ale, cóż kazde pokolenie chce błysnąć nowymi nazwami.

01.01.2008
14:03
[13]

Lolter [ Totally ]

Akurat gouda to stara nazwa, bo najwiecej wódki niewiadomego pochodzenia było w PRL'u.Oczywiście ta nazwa nie musi być używana w całej Polsce, w Szczecinie jest.

01.01.2008
14:13
[14]

Scofield [ Fugitive ]

To jeszcze cos apropo serow - na amfetamine mowi sie feta :)

01.01.2008
14:15
[15]

Debil12345678 [ Junior ]

lubie ser z wudką!


Dlaczego na wódke mowi sie gołda? - Debil12345678
01.01.2008
14:35
[16]

Tirane [ Konsul ]

lubie ser z wudką!

Chyba z wutkom

A wracajac do tematu to tez pierwsze slysze

01.01.2008
14:46
[17]

Kabraxxis [ Pretorianin ]

Na wodke mowie "gołda" yakze w wiezieniu.

Nie pytajcie skad wiem - ofc ze z netu. :-)

01.01.2008
15:02
[18]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

Gołda - od gorzały :D

01.01.2008
15:05
[19]

rt2 [ Pretorianin ]

Oczekujesz tu analizy etymologicznej czy jak? Po prostu tak sie mowi w slangu, wydaje mi sie, ze to warszawskie okreslenie, na poludniu sie nie spotkalem z tym, zeby ktos tak mowil.

01.01.2008
15:05
[20]

endrju771 [ Teleinformatyk ]

Ja też pierwsze słysze.

Słyszałem wczoraj niezłe określenie denaturatu - nalewka na kościach. :D

01.01.2008
15:24
[21]

Gilmar [ Easy Rider ]

Stare jak świat... Określenie slangowe wódki - grypserka wiezienna - gouda, gołda, bania, bańka, kira itp uzywanie równoznacznie w zależnosci od okolicznosci.

01.01.2008
15:32
smile
[22]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

Zastanawiać się to rozkminiać
Sztuka to świnia, muka to kiła
Przyglądać się to obcinać
Spać to kimać, wąchać to kirać
Chodzić - poginać, lipa to przypał
Atmosfera to klima
Jaźwa to morda, wóda to gouda
Lufa to bomba, suka to zołza
Jointów sztuka to torba
Laska to szmula albo spoko niunia
Trawka czasem zamula
A jeśli czaisz to kumasz
Jak palisz skuna to możesz mówić jaram gibony
Może wiesz co to pula, albo czym są bidony
Dobrze wiesz czym jest fura jeśli siadasz za kółkiem
Dziwka, szlauch, szmata wiesz tak powiesz o kurwie
Gówno to kaka, stary to tata
Jarasz to bakasz, koka to posyp albo nosy lub katar
Pióra to włosy, mówisz styka to mówisz dosyć
Hajs to flota, bymbył zapomniał kokosy koka
Wiesz marker to flama, żarcie to szama
Plota to fama, bilety zawsze sprawsza ci kanar
Klama to spluwa, mówisz dzięki mówisz dziękówa
Trawa to siuwaks, możesz mówić kiepy o szlugach

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.