GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Prawdziwy Szampan !!!

31.12.2007
23:27
[1]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

Prawdziwy Szampan !!!

Kto pił prawdziwego szampana ? wiele osób mówi że ten polski to wino musujące ...

więc mam jakiegoś za 30 euro z włoch ... i teraz moje spostrzeżenia ...

śmierdzi jak szczochy ... smakuje trochę jak drożdże ... i nie ma tyle bąbelków !!!
ale mimo to jest dobry :d
a wasze spostrzeżenia ? :D ktoś mi nalał do butelki ? <piss>

a i tak najlepsza zabawa jest z picolo ... właśnie otworzyłem dla mojej siostry ... ii ? zalałem pół pokoju ... eh jak co rok

31.12.2007
23:30
[2]

JanP_ [ Pretorianin ]

22minuty do nowego

31.12.2007
23:30
[3]

ribald [ Generaďż˝ ]

Bo taka prawda, szampanem może się oficjalnie nazywać tylko trunek z Szampanii we Francji. Reszta to wina musujące.
A i tak Igristoje rządzi :]

31.12.2007
23:35
[4]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]



jednak francuski ... moj tradition brut ... tylko jakaś etykietka nieco inna ...

31.12.2007
23:39
[5]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

eeeh nikt szampana nie pił :D hahaah fajny jestem :D a tyle mądrych było ... czekam na wasze odpowiedzi jutro :D

01.01.2008
00:23
[6]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

UP

01.01.2008
00:35
[7]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

My proste kmiecie, znamy tylko nalweki.

01.01.2008
00:55
[8]

endrju771 [ Teleinformatyk ]

Ech, rok temu był ten ruski, Sowieckoje Szampanskoje czy jak mu tam :P słodki i dobry, w tym roku stary przykozaczył i kupił jakiś niby francuski. Tylko że on smakuje tak samo jak rzygi, blech. Wejście w nowy rok beznadziejne, ale później się rozkręci, mam nadzieję.

01.01.2008
02:02
[9]

Tomal_P [ BRAK STOPNIA ]

Ja dzisiaj pije jakieś wino musujące Kieffer

01.01.2008
04:17
[10]

bikero [ -bitpie- ]

kiedys z kumplem na sylwka kupilem szampana za 400zl ale powie mze te za 30zl smakowaly lepiej niz ten za 400.teraz chlodzi sie szampanik(w sumie nie wiem za ile bo go dostalem) na sylwka-juz za 1h40min

01.01.2008
04:18
[11]

|LoW|Snajper [ Senator ]

Ja nie wiem co dostalem bo od kolegi mamy :) I od babci.

01.01.2008
04:22
smile
[12]

Coy2K [ Veteran ]

rok temu piłem szampana za 100Euro, ale to nie zmienia faktu, ze za szampanem czy winem musującym nie przepadam, choc moze jakbym sie wylansowanego Cristala napil to bym zmienil zdanie ;)

01.01.2008
04:32
smile
[13]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

Gratuluje watkow sylwestrowych ;)

01.01.2008
04:39
[14]

bikero [ -bitpie- ]

Coy2K - zapomnij o cristalu

ja chcialem kupic dostac go ale nigdzie nie moglem.poza tym sam nie wiem czy tyle jasy bym wydal

01.01.2008
11:02
smile
[15]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]



szczególny rodzaj wina musującego (często też – mylnie – nazwą tą określa się ogół białych win musujących), znany na całym świecie i potocznie kojarzony ze świętowaniem i luksusem

Szampan jest produkowany bez sztucznego nasycania napoju dwutlenkiem węgla. Dwutlenek węgla tworzy się w nim na skutek naturalnego procesu dojrzewania wina w butelkach. Do butelek nalewa się młode, nie do końca przefermentowane wino, a następnie przechowuje się lekko pochylone w stronę korka butelki w piwnicach, w stałej temperaturze 3-5°C.

eeeh to moje było wytrawne ...

01.01.2008
11:13
[16]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

... a to druga butelka stoi na okazje czeka :D

01.01.2008
11:13
[17]

djforever [ Senator ]

Ja miałem jakiś ruski, chyba to o czym endrju mówił, dobry był.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.