ctp. Miller [ 2 Batalion Rangerów ]
Jaką wolicie choinke naturalną czy sztuczną?
Witam jaką wolicie choinke? I jaką macie?
Bo ja mam i bardziej wolę naturalną. Się z moim kolegą zaczeliśmy się kłócić o to.
Prosiłbym o uzasadnienie. Dzięki
Magda137 [ Konsul ]
naturalna lepsza ładnie pachnie

Loon [ Panicz ]
naturalna

coolerek-89 [ also known as Cool ]
Naturalna, jakby jeszcze igły nie odpadały to było by super :)

kkkkkkrystian [ Senator ]
sztuczna :)
Kazuya_3 [ Ardent Alchemist ]
ja wole sztuczną, bo nie trzeba tyle sprzątać i jest wielorazowa...

barcio321 [ Konsul ]
jest dobra bo sie nie wyrzuca po jedych swietach ,sztuczna ;)
$ebs Master [ Profesor Oak ]
sztuczna - powod up

Loczek [ El Loco Boracho ]
Pfff... Oczywiście że naturalna. Sztuczna? A gdzie zapach? Gdzie nastrój?
Nawet te opadające igły mają swój urok :)
Lojal [ Konsul ]
Zdecydowanie sztuczne ...może nie chodzi mi o sprzątanie ale ładniej wygląda
Tomcio xD [ Konsul ]
ta i ta dobra ale naturalna ładniej pachnie ale sztuczna dłużej wytrzymuje
pr0_gamer [ Konsul ]
W mieszkaniu - sztuczna.
Na dworze - prawdziwa.
Tyle w tym temacie.
endrju771 [ Teleinformatyk ]
U siebie w pokoju mam sztuczną, w dużym pokoju stoi nautral :) czasem trzeba po niej posprzątać, ale woń idzie.
biogenetic [ Pretorianin ]
palme
boskijaro [ Senator ]
Naturalną of course, mam taką co roku. Wadą jest to,że trzeba igły sprzątać i coś z nią zrobić po rozebraniu ...

Locke. [ Pretorianin ]
Sztuczna ;)
jest dobra bo sie nie wyrzuca po jedych swietach
rrrr [ Euro 2008 Watcher ]
Ja tak ja w poście 13

Łyczek [ Legend ]
Pfff... Oczywiście że naturalna. Sztuczna? A gdzie zapach? Gdzie nastrój?
Nawet te opadające igły mają swój urok :)
W 100% się zgadzam !
Heretyk [ Konsul ]
Naturalną, zapach, klimat i ekologia.

Lolter [ Totally ]
Żadną.
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
sztuczna bo mniej roboty przy niej ;)
Małp@ [ MKS Mława ]
Sztuczną

Magda137 [ Konsul ]
sztuczna jest spoko ale naturalna tak ładnie pachnie i ładniejsza po prostu ! xD

Skrz@t [ Młody Gniewny ]
tylko i wyłacznie naturalna !!

KrzywdaKorona [ Konsul ]
Tylko i wyłącznie sztuczna! :P
bikero [ -bitpie- ]
od zawsze mialem sztucza a w tym roku prawdziwa i zdecydowanie wole prawdziwe - ten zapach w pokoju . . .mmmmmmm
Szympans51 [ Arsenal Londyn ]
Ja wole naturalną!
pooker [ Centurion ]
sztuczna
gruby300 [ Pretorianin ]
sztuczna

Adamss [ beer & chill ]
Naturalna, sztuczna to pozerka.

Psycho_Mantis [ ]
Naturalna :D
Od lat była u mnie sztuczna. W zeszłym roku zdecydowaliśmy się na wymianę full serwis: choinka, bombki (dla Galicjan - bańki), łańcuchy i lampki. Bez komentarza :D
Zastanawiam się tylko kiedy jakiś ekolog się odezwie, że to zło!!!

Artur20 [ Generaďż˝ ]
Wolę sztuczną, bo raz że naturalną trzeba kupować i przywozić, a dwa że się z niej szalenie śmieci. Po zeszłorocznych świętach kilka razy jak czyściłem samochód po przewozie choinki, to zawsze znajdowałem jakieś igły. Niestety pomimo że wolę sztuczną, co roku mamy w domu naturalną, bo taką woli moja mama. Ja się nie wtrącam, bo jak dla mnie choinki mogłoby nie być w ogóle, ewentualnie jakaś mała gotowa i wyciągana co roku ze strychu. Względy ekologiczne mnie nie interesują, bo tak samo jak nie mam nic przeciwko naturalnym futrom, tak i nie mam nic przeciwko naturalnym choinkom- one też są hodowane wyłącznie w jednym celu. Tylko ze względów czysto praktycznych nie lubię naturalnych.

Gordon2000 [ Pretorianin ]
Sztuczna ;)
EG2006_43107114 [ Senator ]
Sztuczna :)
Foks!k [ Volleball - ]
A mi to obojętnie :) W domu jest sztuczna :) A czy była by naturalna czy taka jaka jets to mi to rybka :P

Obryc [ Chor��y ]
tylko naturalna :]

cienki bolo [ Demokratyczny Republikanin ]
Sztuczną, nie sypie się, a przede wszystkim nie niszczysz przyrody. Wiecie ile choinek "traci życie" w okresie przedświątecznym? Podobnie jak karpi. Pomyśleliście, że ktoś musi oddać życie, byście mogli się najeść?

Raziel [ Action Boy ]
sztuczna bo wiecej się na nią da władować ozdób;D proste

Glob3r [ Tots units fem força ]
Zdecydowanie naturalną :)
Manuel_ziom [ Generaďż˝ ]
naturalną, bo jak jest sztuczna to co roku taka sama
Garbizaur [ Legend ]
naturalną, bo pachnie :)

ValkyreX [ Legend ]
Naturalna, święta ze sztuczną choinką to święta sztuczne.
Blazkovitch [ Generał pułkownik ]
Naturalną, ale ma to swoje minusy: trzeba o nią dbać, tak czy inaczej się z niej sypie, trzeba asygnatę z Nadleśnictwa załatwiać i tak dalej. Generalnie jeśli ktoś jest na takie rzeczy odporny (przyzwyczajony) to nie widzę przeszkód.
Sztuczne nie mają klimatu, ale nie ma z nimi tego typu problemów.

Wiewiórk [ Szyszka Pospolita ]
Sztuczna

orochimaru24 [ Legionista ]
no ja stawiam na naturalną,ale czy ktos mi wytlumaczyco to kurwa za wątek?to już nie ma innych tematów?choinkę sobie wybrałes?
Bzyk [ Offensive ]
Tylko naturalna, ale... TYLKO JODŁA KAUKASKA! Ładnie pachnie, jest ciemno-zielona, nie opadają w niej igły (!!!!), jedynie po jakimś miesiącu usycha. Zatem odpadają argumenty przeciwników naturalnych choinek, że trzeba sprzątać itd.
Jedyną wadą jest cena, bo za jodłę 180 cm zapłaciłem 110 złotych. Ale raz do roku można wydać, jesli chce się mieć klimat w domu i ten piękny zapach igliwia!
U_N [ -KOCHAM ANIE- ]
naturalna czy sztuczna?
"ze wzgledow ekologicznych wybieram sztuczna - nie trzeba scicnac biednego drzewka"
wyjasnienie
do wyprodukowania jednej sztucznej choinki potrzeba sciac kilka drzew, dodatkowo choinka rozklada sie kilka tysiecy, jesli nie kilkadziesiac tysiecy lat
ja tam wole naturalna, jednak u nas jest od 20 lat sztuczna z usa i stala sie juz tradycja (ta sama)

kurosaki92 [ Legionista ]
Sztuczna !!! Mniej problemow. Hehe zawsze ide na latwizne :P
Piotrus1pan [ ZbiQ2 ]
Sztuczna ;) Woń z niej dostaje jak powieszę sobie odświeżacz o zapachu lasu :)

Puchciol [ Pretorianin ]
sztuczna, nie wiem czemu może ze igły nie wylatują

bikero [ -bitpie- ]
sztuczen choinki sa dla masakrycznych leniwcow"bo sie nie chce sprzatac".ja pierdziele!
przeciez to przyjemnosc sprzatac po choince jeszcze z taki mzapachem z tak swierzym powierzem - zalosni sa ci ktorze nie lubia prawdziwych tylk oz tego powodu

miki5 [ POLPAKfan ]
bikero każdy woli co innego ;) ja wole sztuczną bo jest wielorazowa i te igły nie opadają ;P
DJ Pinata [ Red Bull Racing ]
Powiem tak: bikero pozamiatał :)
lewy rangers [ Generaďż˝ ]
ja wole prawdziwa. bo toa sztuczna rozkladac itd. i nie pisac mi tu ze igly padaja bo ja swoja mam juz z 3 tygodnie a wogole sie nie sypie i ten zapaszek lasy jak sie ja do domu przywiezie

G0thm0g [ Zwiastun Apokalipsy ]
Ja też mam sztuczną, bo jest wieloletnia, ładna (jednak prawdziwe często bywają przerzedzone), wychodzi taniej, nie sprząta się, no i nie kłuje przy zakładaniu i zdejmowaniu ozdób (jak zkładałem ozdoby na gałązki z prawdziwej choinki, to tak się pokułem, że lepiej nie mówić :P). Ale szkoda tego zapachu...
Bojak [ Don ]
Sztuczna = wygoda, mniej roboty z nią...

dj_janasek [ Cesarz ]
ja wole prawdziwa ładnie pachnie i sztuczna to nie jest to samo
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
archeolodzy - ten watek to trochę już nie pasuje nie?
danieldanek [ We are United!!! ]
"Odwieczna" wojna.Naturalna
Darth Father [ Pretorianin ]
naturalna