GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

O tym jak dobry remix, ratuje kiepską piosenkę :)

19.12.2007
03:47
smile
[1]

Loon [ Panicz ]

O tym jak dobry remix, ratuje kiepską piosenkę :)

Zrobić kiepski remix lipnej piosenki to żadna sztuka. Ale jest kilka przypadków, że remix ratuje piosenkę marną jak nie wiem coś... czasem tworząc z niej dzieło sztuki. Macie jakieś przemyślenia na ten temat?

Moje -
Oryginał:
Remix:

19.12.2007
04:26
smile
[2]

Coy2K [ Veteran ]

oryginał: Danzel - Pump It Up
remix: Piotr 'eXbee' Baczkiewicz (czyli nasz forumowy Bzyk :) - Pump it up Remix (instrumental version)

nuf said :)

19.12.2007
04:33
[3]

N|NJA [ Senator ]

Nie wie nikt nic o remiksach, jeśli nie załapał się na internetowy fenomen "Chocolate Rain" i miliard trzysta osiemdziesiąt milionów sto dwadzieścia trzy tysiące pięćset trzydzieści sześć przeróbek, które się narodziły pięć sekund po tym, jak oryginał został zamieszczony na youtube


Oryginał:



I dla każdego cos miłego:
Mroczna gardłowa wersja-
Dance mix-
najlepsza wersja-

lezy tego od pyty na jutubie




Przypomina mi się także jazda na remixy "Gimme More"
oryginał:

wersja klubowa, jedna z moich ulubionych-

19.12.2007
09:16
smile
[4]

Gooffy [ Konsul ]

To tak apropos loga tego tytułu :D ->


O tym jak dobry remix, ratuje kiepską piosenkę :)  - Gooffy
19.12.2007
09:29
[5]

_Pikuś_ [ House music ]

Słodziutka Jojo z kawałkiem Anything (wykorzystany motyw z Toto). W remixie Wawy (te charakterystyczne sample) wyszedł świetny taneczny kawałek.

oryginał:
remix:

19.12.2007
09:38
smile
[6]

HopkinZ [ Legend ]

<-- [3]

Ryczę ze śmiechu :D.

19.12.2007
09:39
smile
[7]

chickenom [ The Ramones ]

Itak nie dostaniesz gwiazdki

19.12.2007
12:19
[8]

Mortan [ ]

Remix Pump it up jest wypasiony, o wiele lepszy od oryginalu, ale Beyonce o wiele lepiej brzmi w pierwotnej wersji :)

19.12.2007
12:25
[9]

Kompo [ Legend ]

Zgadzam się z Mortanem w obu kwestiach. :)

chickenom - > ?

19.12.2007
12:29
[10]

_SebuL_ [ Pretorianin ]

Pila And The Scientist - My Bitch ( Original Mix)
Pila And The Scientist - My Bitch ( Josh and Wesz Remix)

remix znacznie lepszy od oryginalu :)

19.12.2007
12:40
[11]

roomzi [ high-flier ]

Inny przykład genialnego remixu Freemasons

Faith Evans - Mesmerized
Freemasons remix -

19.12.2007
17:54
smile
[12]

...NathaN... [ The Godfather ]

N|NJA już wspominal o remixowaniu Gimme More. Mi podoba sie ta wersja

Od siebie dodałbym Aventura - Obsession (Live Saver Mix). Niestety jest on bardzo trudny do znalezienia.

19.12.2007
18:54
smile
[13]

Loon [ Panicz ]

chickenom - zamiast pitolić, idź lepiej poprojektować swoje oldskulowe stronki.

19.12.2007
19:19
smile
[14]

Coy2K [ Veteran ]

oooouch, sick burn :)

19.12.2007
19:24
[15]

Lookash [ Senator ]

A zresztą...

19.12.2007
19:34
smile
[16]

GSi [ Konsul ]

Jak zobaczyłem tytuł wątku to od razu pomyślałem o Freemasons:) Potrafią zrobić z nijakiego utworu bardzo fajny housowy kawałek.

Dobre remixy robi też Seamus Haji np.:
Late Night Alumni - Emty streets oryginał


Late Night Alumni - Empty streets(seamus haji & paul emmanuel)


Jeszcze Dirty South:
Chris Lake - Changes


Chris Lake - Changes (Dirty South remix) (mój ulubiony housowy kawałek:))


Bardzo dobre remixy robi też WAWA :)

19.12.2007
19:37
smile
[17]

boskijaro [ Senator ]

O jakosci przeróbek Freemason'a może świadczyć też remix Right Here, Right Now Fatboy Slim'a ;) polecam się zapoznać

19.12.2007
19:58
smile
[18]

Loon [ Panicz ]

boski -> rzucisz na rapida ;)?

19.12.2007
20:01
smile
[19]

Van Gray [ Tengu ]

Z tych remiksów jedyny sensowny to ten z Vaderem, podany przez Yogha. Reszta to padaka. A już na pewno nazywanie ich "dziełami sztuki" to gruba przesada, ocierające się o bluźnierstwo.

19.12.2007
20:10
smile
[20]

boskijaro [ Senator ]

Loon--> hir ju ar ;)

enjoy

19.12.2007
20:21
smile
[21]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

N|NJA --> Chłopaczek z Twojego postu nr [3] jest rewelacyjny ... pierwszy raz słyszę, ale głos ma rewelacyjny :]

19.12.2007
20:34
smile
[22]

Pan P. [ Konsul ]

Remiks Beautiful Liar jest kozacki, to prawda.
Gdyby komuś się spodobał, to tutaj link do normalnej, ponad siedmiominutowej wersji i prawie dziesięciominutowego instrumentala.

19.12.2007
20:41
[23]

Coy2K [ Veteran ]

akurat Right Here Right Now nie wymaga remixu, a ten od freemasons jest beznadziejny, zeby nie powiedziec ze kaleczy ten kawałek

19.12.2007
20:43
[24]

QrKo_ [ ]

Ktos zarzuci link do tego o czym mowa w poscie [2]? Bo chyba cos przegapilem :)

19.12.2007
20:46
smile
[25]

Loon [ Panicz ]

RHRN faktycznie nie potrzebuje remixu, tak Freemasons są genialnymi mixerami. Eric Prydz jeszcze robi świetne kawałki ;)

19.12.2007
20:57
[26]

Mortan [ ]

Dobre remixy robi też Seamus Haji np.:
Late Night Alumni - Emty streets oryginał


Late Night Alumni - Empty streets(seamus haji & paul emmanuel)



Moim zdaniem kolejny przyklad remixu, ktory zabil ducha swietnego utworu :)

A teraz cos co mi sie podoba :)
Somebody told me - the killers


A tu wersja mylo, lekko podrasowana, ale nie zieniajaca sensu piosenki


---------------
Qrko -->

19.12.2007
22:20
[27]

N|NJA [ Senator ]

Torq-> Ja póki nie zobaczyłem chłopaczka, a tylko słyszałem sam kawałek, to obstawiałem jakiegos grubego czarnucha koło czterdziestki.


Acha- w przypadku "Right here..." masonom nie wyszło.

20.12.2007
03:27
smile
[28]

comet [ Chor��y ]

To jest zajo remix dopiero:

org -->
remix -->
rock ver -->

Parabole tańczą tańczą tańczą tańczą, tańczą tańczą tańczą parabole ;)

22.12.2007
22:24
smile
[29]

boskijaro [ Senator ]

To dziwne, moim zdaniem remix RHRN jest bardzo dobry, moze dlatego ze znudzila mi sie juz orginalna wersja ;)

22.12.2007
22:41
smile
[30]

soXik [ Pretorianin ]

posluchajcie tego :D Fremason wymiata :D

22.12.2007
22:56
[31]

Bzyk [ Offensive ]

QrKo:

remix Pump It Up (mp3):

remix Pump It Up (odsłuch hifi):


Coy2k: Dzięki za docenienie mojej Twórczości i reklamę :) Tak btw w poniedziałek przyjemny houseowy numer z cudnym wokalem na , już teraz zapraszam.

22.12.2007
22:57
smile
[32]

Kompo [ Legend ]

Bzyk, piątka ode mnie za muzykę.

22.12.2007
23:03
smile
[33]

meryphillia [ Forever Psychedelic ]

Pfff....

I tak w dziedzinie remiksów i wersji "edit" nie ma nikogo lepszego od... tak, tak. :D

MOSHIC FOR LIFE!

xD


Co do "Empty Streets" też się nie zgodzę, bo najlepszy jest "Aurora Remix". ;P

BTW: Całkiem sympatycznie wygląda wokalistka Late Night Alumni. ;D

24.12.2007
13:38
[34]

ssjmichal [ Konsul ]

oryginał: Danzel - Pump It Up
remix: Piotr 'eXbee' Baczkiewicz (czyli nasz forumowy Bzyk :) - Pump it up Remix (instrumental version)

nuf said :)


Gdyby jeszcze tylko wywalić ten głos Danzela, to juz było by kompletne cudo ;)

24.12.2007
13:45
[35]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

ostatnimi czasy bardzo podeszły mi numery Fatboy Slim'a, polecam, chociażby The Joker.

25.12.2007
14:03
[36]

Bzyk [ Offensive ]

ssjmichal: dlatego też powstała wersja instrumentall :) Dostępna na p2p

Zapraszam na - dodałem nowy numer "finally".

25.12.2007
14:56
[37]

ssjmichal [ Konsul ]

Bzyku ! A nie dało by sie tak na www.wyslijto.pl ? :P

25.12.2007
15:10
[38]

Bzyk [ Offensive ]

Jak wrócę do domu (jutro) to postaram się wysłać, chyba że ktoś mnie prędzej wyręczy :D

25.12.2007
15:13
[39]

siekator [ Król Rybak ]

Nie, Loon, jak zrobisz masę wątków to nie dostaniesz gwiazdki.

26.12.2007
14:08
[40]

...NathaN... [ The Godfather ]

Wlasnie odkrylem nowa perełke :] Oryginal dosc nudny, remix świetny.
Lo Rider - Skinny (M-Factor Remix)

26.12.2007
14:34
[41]

Kolczes [ All vs Me ]

<- logo

XD boże! :D

26.12.2007
19:55
smile
[42]

Loon [ Panicz ]

Kolczes -> to przecież tak dla jaj :)

26.12.2007
20:24
[43]

McClanesHungOver2 [ PSYCHO REALM ]

Z takich ostatnich to np 2cztery7 "Nie daj zrobić się w chuj"

oryginał:

remix:

26.12.2007
22:39
[44]

Bzyk [ Offensive ]

Wcześniej obiecana wersja instrumentall do Pump It Up w wersji tranceowej:

26.12.2007
22:41
[45]

Orety [ Pretorianin ]

Freemasons mieli sporo dobrych remixów.

Miło ze ktos tez dostrzegl rodzimą twórczość Bzyka i WaWy...

27.12.2007
18:03
[46]

Bzyk [ Offensive ]

up

28.12.2007
13:36
[47]

ssjmichal [ Konsul ]

Brawo Bzyku, wielki gniot Danzela został uratowany ! Naprawde kapitalnie mi sie słucha tej wersji instrumental. Twórczość twoją śledze mniej i bardziej od momentu w którym znalazlem "Bona Fide (ku pamieci Jana Pawla II)". Gdy posłuchałem tego pierwszy raz, zaniemówiłem.
Keep up the good work ! ;]

28.12.2007
14:19
[48]

Briereos [ Pretorianin ]

@Bzyk

Naprawdę świetną robotę odwalasz z tymi remixami ;) Świetnie jest posłuchać kawałków przy których naprawdę "słychać" że ktoś nad nimi posiedział, dopieścił, kombinował by różniły się od siebie a każda nuta miała swoje miejsce i czas.

Swoją drogą, wersja którą żeś zapodał to istne cudo ;) Bardzo lubię takie emocjonalne klimaty w stylu Chicane - znajomi jak tylko usłyszeli zaraz zaczęli mi suszyć głowę co to za utwór ;)

28.12.2007
17:43
[49]

Bzyk [ Offensive ]

Kurde koledzy, teraz wiecie czemu tak się staram i robię coś za totalną darmochę tylko po to, by właśnie podbudowywać się takimi opiniami jak Wasze. Nie jestem jeszcze ideałem, ale dążę ku temu, by nim być i nigdy się nim nie stać, bo na tym cała ta zabawa polega...

Tak w ogóle teraz siedzę przy dość emocjonalnym materiale, bo remixie "atb - let you go": oryginał bardzo mi się podoba i nie jest to gniot w stylu pump it up danzela: tym bardziej uważam, żeby nie "przecholować" ;)

28.12.2007
21:17
[50]

ssjmichal [ Konsul ]

Fajnie, że widzisz granice których nie wolno przekraczać. Natomiast ja mam kilka pytań, poniekąd z czystej ciekawości. Czego używasz do mixowania? Jaki program? Jak oddzielasz głos od utworu? Działasz na na plikach mp3, czy na czyms Lossless, np. FLAC? Był bym wdzięczny za krótkie objasnienie ;)

29.12.2007
03:19
[51]

Bzyk [ Offensive ]

ssjmichal: tworzę na ableton live / reason + syntezator yamaha jeśli chodzi o hardware. do tego stary niezawodny cool edit 2.

03.01.2008
19:45
smile
[52]

...NathaN... [ The Godfather ]

Całkiem mily remix dzis znalazlem =]

Seal - Amazing (Thin White Duke Remix)

03.01.2008
20:03
[53]

Aceofbase [ El Mariachi ]

a tu zwyczajowo juz panoszy sie grupka pladrujaca najblizsze groby i wyciagajaca przyslowiowe trupy tudziez inne szkieletory z szafy

ad [3] - ja osobiscie preferuje te wersje Czekoladowego Deszczu:

łan:

i tu:

swoja droga nie slyszalem tego Chadowego wykonania, z przyjemnoscia sobie obejrzalem milo wspominajac niespecjalnie smieszny mini-serialik jutubowy z jego osoba w roli glownej

06.01.2008
14:20
[54]

Bzyk [ Offensive ]

Zastanawiam się, czy instrumental z rmx-u Pump It Up nie udoskonalić, nie odnowić, nie dodać w tle nowego, kobiecego wokalu trancowego? Jak uważacie? Wówczas usunąłbym trwale Danzela i zapomniał o nim zupełnie :)


Ok, to teraz przeróbka ATB:

oryginał:

remix:

06.01.2008
14:33
[55]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Tak teraz wpadłem na świetny przykład lepszego remixu od oryginału.
Mój ulubiony zespół i ich największa porażka:
- Gorillaz - Feel Good Inc.

oraz remix
- Gorillaz - Feel Good Inc. (Stanton Warriors Mix) [dostępny np. na najnowszym albumie D-Sides]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.