GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

SimCity 4 - Są tu fani tej gry??

09.12.2007
17:00
[1]

Lukis171 [ Poznańska Pyra ]

SimCity 4 - Są tu fani tej gry??

SimCity to jedna z najbardziej znanych serii gier wyprodukowanych przez firmę Maxis, należąca do grona Simów, czyli gier symulacyjnych z przedrostkiem SIM (skrót od ang. simulation - symulacja). Pierwszą grą z tej serii był SimCity wydane w 1989 r. - do dzisiaj doczekało się 7 odsłon i jednego dodatku. Od daty premiery SimCity w 1989 r. seria ta sprzedała się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 17 milionów egzemplarzy.

Gry z serii SimCity pozwalają na budowanie i zarządzanie wirtualnymi miastami poprzez wyznaczanie stref: mieszkalnej, handlowej i przemysłowej, rozbudowę sieci energetycznej, wodociągowej, drogowej, zapewnienie wystarczającej ochrony przeciwpożarowej i policyjnej, budowę systemu edukacji i opieki zdrowotnej. W SimCity gracz może również budować lotniska, porty oraz transport publiczny. Wraz z rozwojem miasta wzrasta poziom trudności - nowe żądania mieszkańców m.in. zmniejszenie podatków, zmniejszenie korków czy budowa nowych szpitali i szkół. Każda kolejna wersja SimCity jest coraz bardziej realistyczna czego przejawem może być pojawienie się stopnia zanieczyszczenia środowiska w SimCity 2000, czy konieczność płacenia za eksploatację elektrowni i systemu wodociągów w SimCity 4. Z każdą wersją wzrasta też ilość tzw. budynków specjalnych np. w SimCity nie ma żadnego, a już w SimCity 4 jest ich ok 30 np. rezydencja burmistrza, czy stacja promów kosmicznych.


To taki krótki opis tej gry dla tych którzy się z nią nie spotkali. Ostatnio zakupiłem SimCity 4 Deluxe Edition i wciągnąłem się w ten fantastyczny symulator.

Są tu osoby pogrywające w SC?? Może założymy karczmę? Bo nie zauważyłem takiej na GOL-u.

09.12.2007
17:16
[2]

Lukis171 [ Poznańska Pyra ]

up...nie chce mi się wierzyć że nikt nie gra ;/

09.12.2007
17:18
[3]

req_ [ wet and dirty ]

Była karczma daaaaaawno temu. Ja sobie pogrywam w Sim City 4 od czasu do czasu, ale wątpie czy na forum znajdziesz ludzi, którym chciałoby się pisać w karczmie.

Moje miasto gdzieś tam leży na dysku i przysypia. Mam ponad 100K ludzi i ocene majora na full zielono ;)

09.12.2007
17:27
[4]

Lukis171 [ Poznańska Pyra ]

a ja mam problemy...50 tys to maks ;/ I mało wysokich zabudowań. Ale to pierwsze niedoświadczone mmiasto...

09.12.2007
17:32
[5]

Jasiu-szturmowy [ Centurion ]

kiedyś miałem prawie 300.000 w necie są filmy z takimi co mają nawet 1.000.000.......

09.12.2007
17:35
[6]

Mati176 [ King Klick ]

Mam gdzies Sim City 4 na dysku... dawno nie grałem, niestety brak czasu :(. Pewnie wróce do gry przy okazji świąt ;)

09.12.2007
18:00
[7]

ronn [ moralizator ]

Które SimCity (od 3k wzwyż) jest najlepsze, aby sobie w spokoju miasto budować?

09.12.2007
18:10
[8]

req_ [ wet and dirty ]

ronn: Sim City 4 z dodatkiem Rush Hour. Wyszło to (Sim City 4 Deluxe) niedawno w jakiejś serii do kolekcjonowania za 20zł.

30.12.2007
14:43
smile
[9]

Rychu 210 [ Legionista ]

kody do simcity 4 mi nie działają!gdy tylko wpiszę jakąkolwiek literę nie chce mi się zatwierdzić!POMOCY!!!

30.12.2007
14:50
[10]

pr0_gamer [ Konsul ]

Posiadam SimCity 4: Deluxe Edition (wersja podstawowa + dodatek). Jest to jedna z najbardziej lubianych przeze mnie gier. Grafika co prawda (jak na obecne czasy) pozostawia wiele do życzenia, ale jeżeli chodzi o realistykę i przede wszystkim grywalność to gra jest niemalże idealna.

Lukis171 [Poznańska Pyra]
a ja mam problemy...50 tys to maks ;/ I mało wysokich zabudowań. Ale to pierwsze niedoświadczone mmiasto...

- Najpierw zbuduj wszerz, potem wzwyż i nie wyznaczaj od razu najgęstszych stref zamieszkania, ponieważ nie będzie to miało sensu. Dodatkowym sposobem na zwiększenie ludności jest także budowa sąsiednich miast.

Co do karczmy, jestem jak najbardziej za.

04.01.2008
17:29
smile
[11]

Volk [ Senator ]

Ostatnio sprawilem sobie ta gre i... rewelacja!
Bardzo dawno zadna pozycja nie wciagnela mnie tak bardzo. Wlaczylem z zamiarem tylko rzucenia okiem i ewentulanym przejsciem tutoriala a wsiaklem na dobre 8 godzin :)

Poki co moje miasta za dobrze nie prosperuja ale poczytalem watki z archiwum forum i juz wiem jakie bledy popelnialem. Dzis szykuje sie na dluzsze posiedzenie, ktore zapewne zakonczy sie zarwana nocka :)

04.01.2008
18:09
[12]

pr0_gamer [ Konsul ]

Volk - Tworzysz cały region czy na razie tylko pojedyncze miasta?

04.01.2008
18:14
[13]

Volk [ Senator ]

Na razie tylko pojedyncze miasta, ktore na koniec burzylem bo nie bylem z nich zadowolony :) Tutaj trzeba jednak kazda inwestycje dokladnie przemyslec.
Dzisiaj powalcze juz na powaznie :)

04.01.2008
18:22
[14]

pr0_gamer [ Konsul ]

Volk - Jeżeli masz dodatek Rush Hour (bądź wersje Deluxe) to możesz pobrać ciekawe dodatki i modyfikacje ze strony simtropolis.com.

04.01.2008
18:23
[15]

Volk [ Senator ]

Mam Deluxe. Najpierw jednak sprobuje ogarnac to co jest juz w grze :)

04.01.2008
18:48
smile
[16]

gad1980 [ Generaďż˝ ]

Oj zagralbym sobie :) Takie watki przywoluja dobre wspomnienia :)

04.01.2008
19:04
[17]

pr0_gamer [ Konsul ]

gad1980 [ Konsul ]
Oj zagralbym sobie :) Takie watki przywoluja dobre wspomnienia :)

- Ja od niedawna znów zacząłem w to grać... Wspaniała gra :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.