Storm93 [ Pretorianin ]
Kolumny
Potrzebuję porady - jakie kolumny sobie kupić? Dobrze by było gdyby do kolumn był wzmacniacz. :) Myślałem nad tymi: Co mi polecicie?
Dodam, iż chce się zmieścić w 8 tysiącach złotych.
Storm93 [ Pretorianin ]
up ;] Naprawde potrzebuje porady ;d niechaj ktoś się wypowie! :D
Axl2000 [ Hohner ]
do stereo tylko?
Dycu [ zbanowany QQuel ]
GOL to ostatnie miejsce gdzie powinieneś pytać o kolumny, idź na jakieś wyspecjalizowane forum...
hubs [ Liberty Direct ]
Axl2000--> takie stereo gra lepiej niz duza ilosc 5,1 :]
Storm93 [ Pretorianin ]
no tak wg mnie to glosniki za 8000zł muszą lepiej grać, niż np. Creative Gigaworks za 1000zł (zwłaszcza iż są dużo mniejsze)... Nie wiem co kupić, a chce kupić konkretnie - 8K to nie mało ;]
req_ [ wet and dirty ]
Poszukaj czegoś podłogowego od Tannoy na allegro.
Aha, 8000 powiadasz...
Poza tym, jeżeli masz do wydania AŻ taką kwotę na kolumny, to polecałbym Ci lekturę i porady profesjonalistów:
Axl2000 [ Hohner ]
[5]hubs [ Liberty Direct ]
Axl2000--> takie stereo gra lepiej niz duza ilosc 5,1 :]
nie ucz ojca dzieci robic ;)
co do wzmacniacza to szczerze, jakikolwiek lampowy (~2500zł)
głośniczki: fokalki :)
bo po co ci kolumny za 8000zł landary wielkie ktorych nie masz czym napędzić?
req_ [ wet and dirty ]
no tak wg mnie to glosniki za 8000zł muszą lepiej grać, niż np. Creative Gigaworks za 1000zł
Na allegro możesz dorwać dość dobre kolumny głośnikowe do 1000zł (chociażby okazyjnie monitorki Tannoyów) zagrają o WIELE lepiej już jakiekolwiek głośniczki komputerowe za niewiadomo ile.
Axl2000 dobrze prawi. Do tego konkretny zmacniacz. Chyba nie będziesz leciał na jakimś Technicsie? ;)
belhaven [ Centurion ]
Raz. Jak kupujesz kolumny, to idziesz ich posłuchać, a nie kupujesz na allegro - sorry, większej bzdury nie słyszałem.
Dwa - takie "klocki" grają lepiej z jednym wzmacniaczem, gorzej z innym.
Trzy - jak wspomniał Hohner, tylko do muzyki, czy uniwersalnie typu kino domowe + muzyka? Od razu mówię, że najlepsze wyjście to osobny do stereo, a osobny do kina domowego - za 8000 zł masz duże pole do popisu.
Cztery. Do jakiego pokoju?

Paul12 [ Buja ]
Polecam www.audiosklep.pl
req_ [ wet and dirty ]
To chyba oczywiste, że kupując taki sprzęt trzeba udać się na miejsce i samemu odsłuchać?
Axl2000 [ Hohner ]
reQ - znam jednego takiego co ma JBL E90 (a brzydkie to to...) i "napędza" to właśnie wzmakiem technicsa z wieży częściowej "nowoczesnej" (nie te w miare dobre stare klocki technicsa) i kablami cietymi z metra jakies 3zl/m ;D
Storm93 [ Pretorianin ]
To, że odsłucham jak grają, zanim kupię - to oczywiste.
belhaven pokój jest duży ;] w bloku nie mieszkam, wiec sasiedzi nie beda krzyczec ;)
na kolumnach zamierzam sluchac muzyki glownie, film od czasu do czasu tez na pewno ogladne, ale nie bede kupowal do tego innych kolumienek/glosnikow. Ogółem liczą się u mnie duże basy, no i głośność, moc...
Dlatego chce też kupić razem z dobranym wzmacniaczem, żeby wszystko się ładnie skleiło :)
Axl2000 [ Hohner ]
jak mowilem - wzmak lampowy i dobrej klasy głośniki :) w 8k spokojnie sie zmiescisz :)
col. Kilgore [ Mac User ]
Te Paradigm'y co Ci req_ polecił to dobry pomysł. Bardzo dynamiczne głośniki (Paradigm słynie z tego), bas nie ma sobie równych, mam podstawkowe z tej serii (Reference Studio 20) i w 30m2 pokoju dają czadu, wyobrażam sobie na co stać podłogowe 60'tki. I są to uniwersalne głośniki, radzą sobie ze wszystkim, klasyka, jazz, blues, hiphop... żaden problem :) myśle że z filmami podobnie będzie (u mnie grają w zestawie stereo, tylko muzyka). Co do wzmaczniacza to raczej jakiś tranzystor, jakbyś kupił te Paradigmy to zostało by Ci 1500zł na wzmacniacz, dobrej lampy do napędzenia tych kolumn raczej nie dostaniesz (chyba że używkę). Ja od siebie polecam wzmacniacze Cambridge Audio. Swietny stosunek jakość/cena.
Najlepiej poszukaj sklepu w którym Ci wypożyczą głosniki do domu, odsłuchy w sklepie mogą się znacznie różnić od tego jak to wszystko zagra w domu.
Edit: jakiego rodzaju muzyki słuchasz?
cioruss [ oko cyklopa ]
Axl2000 -> nie wprowadzaj ludzi w blad.
dostosowanie lampy do glosnika to nie jest taka prosta sprawa. nie mowiac juz o tym, ze niektorym dzwiek z tuby zwyczajnie nie podchodzi.
zacznijmy od tego, ze nie wiemy jakie jest zrodlo. moze sie okazac, ze wpierw warto zainwestowac znaczna czesc srodkow w jego upgrade.
podpowiem tylko, z wlasnego doswiadczenia, ze jedyna sluszna metoda jest odsluch we wlasnym domu, najlepiej po kilkudniowym grzaniu.
Storm93 [ Pretorianin ]
col. Kilgore ---> słucham Techna, a konkretniej to soft Techna, przy czym zależy mi na basach, ale żeby wokal mi też nie uciekł
Powiem jeszcze tyle, iż nie mam zamiaru zmieniać tych kolumn po 2 latach, chce je mieć na długo ;]
Axl2000 czym się różni wzmacniacz lampowy od zwykłego?
col. Kilgore [ Mac User ]
Do Techna? Paradigm! nic innego, ew. można pomyśleć o zakupie mniejszych głośników i jakiegoś dobrego subwoofer'a, ale subwoofer nadający się do muzyki to niestety wyższa półka, nie sądze aby się dało w 8k zmieścić ze wszystkim.
A lampami sobie nie zawracaj głowy. Za dużo zachodu. Po pierwsze dobra lampa swoje kosztuje, a słaba będzie miała kłopoty z napędzeniem takich głośników, a przy techno to myśle że sobie nie da rady nawet (mówie oczywiście o niższej półce), i jednak jest to dość delikatna konstrukcja, nie trudno coś zniszczyć, dodajmy do tego jakieś 30-60 minut na rozgrzanie sprzętu za każdym razem jak chcesz czegoś posłuchać. Zainwestuj w mocny wzmacniacz tranzystorowy.
Jakie będzie żródło muzyki? CD? MP3/Komputer (:/)?
EDIT: ---> tak wygląda lampowy wzmaczniacz
Storm93 [ Pretorianin ]
Źródłem muzyki najczęściej będzie komputer, ew. czasami telewizor (jak będę oglądać jakiś film - ale to rzadko)
Ps. Wiem że lampowy wzmacniacz inaczej wygląda, tylko czym on się różni? jak on działa?
Śmiałuś [ Konsul ]
Dobre...............ale drogie!