żbike [ Generaďż˝ ]
Szukam dobrej obudowy do kompa
Witam szukam dobrej obudowy wraz z zasilaczem minimum 400 wat, najlepiej gdyby obudowa miała dodatkowe chłodzenie na kartę graficzną i z boku obudowy, cena gdzieś w granicach do 280 zł.
mirencjum [ operator kursora ]
Obudowę możesz sobie wybrać jaką chcesz. Ważne by zasilacz był markowy, reszta to dekoracja z dziurami na wentylatorki.
żbike [ Generaďż˝ ]
a jaki brać zasilacz ?
mirencjum [ operator kursora ]
Markowe zasilacze kosztują więcej, ale są pewniejsze i stabilnie utrzymują napięcia - do takich należą :
> Chieftec (nie polecam modeli ATH360W oraz 410-202DF)
> Modecom (sam Modecom - nie Modecom Feel)
> SilverStone
> Fortron
> Huntkey
> BeQuiet
> Tagan
> Antec
> Revoltec
> Enermax
> Topower
> ThermalTake
> NeoTec
> AeroCool
Lepiej unikać zasilaczy :
> Codegen
> Tracer
> Megabajt
> Ropla
> Q-tec
> Color-Sit
> Tronje
> czy inne noname (to również takie, które montowane są w w/w obudowach)
NIE MOŻNA lekceważyć słabego zasilacza - resetowanie/zawieszanie to najłagodniejsze objawy - po dłuższym czasie zasilacz może się spalić, "zabierając" ze sobą kilka części - płytę główną, procesor - czy kartę graficzną.
żbike [ Generaďż˝ ]
OK dzięki czyli wezmę coś z markowych wolę nie ryzykować