GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Niewyłączanie się komputera.

30.11.2007
21:29
[1]

Frogus121 [ Kitchen Vanquisher ]

Niewyłączanie się komputera.

Witam.
Mam takowy oto problem :

Gdy wyłączam komputer ( Menu -> Wyłącz komputer ) wszystko jest OK. Gdy dochodzi do momentu, że na ekranie jest napis "Trwa zamykanie systemu Windows" jest to koniec. Nic już nie pracuje - tak mi się zdaje - tylko jest zasilanie. Jedynym możliwym sposobem jest użycie przycisku. W czym jest problem ? Jeszcze wczoraj działało. Z góry dziękuję za pomoc :-)

30.11.2007
21:33
[2]

wysiak [ Generaďż˝ ]

30.11.2007
21:43
[3]

Ultron [ Konsul ]

Też miałem taką samą sytuację.
Przyczyną był chyba virus lub coś innego już nie pamiętam i jedyne co u mnie pomogło to FORMAT niestety.

30.11.2007
21:59
[4]

polak111 [ T42 ]

Trzeba cos przestawic w biosie. A co dokladnie to nie wiem.

30.11.2007
22:04
[5]

Cokole_obecny [ Pretorianin ]

bład płyty głównej i (lub) zasilacza <tak mi powiedzieli w serwisie. Po wymianie na chieftec 400w problem ustąpił

30.11.2007
22:08
[6]

Agent_007 [ Twoja Stara! ]

młotek w dłoń i do roboty.

30.11.2007
22:11
smile
[7]

Frogus121 [ Kitchen Vanquisher ]

No cóż, dzięki. Popatrzę w tym BIOSie.

01.12.2007
10:15
[8]

QamilekQ [ Konsul ]

ja tez tak miałem i prawdopobnie winą był albo źle zainstalowany windows albo zły egzemplarz bo jak zainstalowałem od innego kolegi to sie normalnie wyłączał.

01.12.2007
11:41
[9]

mirencjum [ operator kursora ]

Czy masz taką zakładkę?

Panel Sterowania --> Wydajność i konserwacja --> Opcje zasilania --> Zakładka APM i zaznacz pole "Włącz obsługę zaawansowanego zarządzania zasilaniem"

Możesz też poczytać na ten temat w rozdziale "System się nie zamyka":


01.12.2007
12:02
[10]

ch00dy [ Pretorianin ]

to apropo ja tez sie podlacze pod temat;)
mianowicie czasem jak wlaczam kompa toslysze taj jakby kilka razy rozruch dvd ale nie zaskakuje bios...nie ma tego pikniecia
musze wylaczyc zasilacz wlaczyc,wlaczyc kompa,wylaczyc zasilacz,wlaczyc wlaczyc kompa i dopiero zaskakuje;/
z czym to moze byc zwiazane?

01.12.2007
12:17
[11]

mirencjum [ operator kursora ]

ch00dy ---> Wiele może być przyczyn tego stanu rzeczy. Może zasilacz, może dysk, może płyta, może system. Jak myślisz, co jest słabym ogniwem Twojego komputera?

01.12.2007
14:44
[12]

ch00dy [ Pretorianin ]

konifg mojego kompa:
athlon xp2200+
plyta ecs k7s6a
dysk seagate barracuda 40 gb(dosyc star bo kolo 5 lat ma)
radeon x1650 512 mb 128 bit
512 ram 233 mhz
sam nie wiem:/

01.12.2007
15:57
[13]

mirencjum [ operator kursora ]

ch00dy --> Najprościej to dać do serwisu. Mogą sprawdzić napięcia zasilacza, wsadzić inny i sprawdzać inne podzespoły.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.