
pikolo [ KCM:* ]
Auto/Motor waszych marzeń
Prosze was abyscie w tym wątku, zamieścili samochod lub motor, o którym zawsze marzyliście. Mozna dodac obrazek, dane techniczne itp.
Modelu samochodow mozna szukac tu->
Modele motorow ->
Moj typ:
Volvo s80
Pojemność silnika: 2,4 Diesel
Moc maksymalna KM: 163
Prędkość maksymalna: 210 [km/h]
Zużycie paliwa: 8.6 l/100 km
Długość/Szerokość/Wysokość [mm] 4851 / 1861 / 1490
[aha] cena 170 tys zl
provos [ Clandestino ]
Porsche 911 GT2
szymon_majewski [ Senator ]
Chcialem miec taki od dziecinstwa. Niedlugo robie prawko, wiec jak bedzie kasa to sobie zafunduje
Porsche 924 Turbo
Pojemność silnika: 2.3 Benzyna
Moc maksymalna KM: 210
Prędkość maksymalna: 230 [km/h]
Zużycie paliwa: 11l /100 km
Długość/Szerokość/Wysokość [mm] ?
Cena od 40 do 2 tyś PLN

qweks [ Helix pomatia ]
BMW R 35, miłość od pierwszego wejrzenia
Silnik
- Typ: czterosuwowy, górnozaworowy, dwa zawory;
- Układ cylindrów: jednocylindrowy, chłodzony powietrzem;
- Pojemność skokowa: 342 cm3;
- Średnica x skok cylindra: 72x84;
- Stopień sprężania: 1:5,4;
- Moc maksymalna: 14 KM przy 4500 obr/min;
- Zasilanie: gaźnik SUM CK 3/22;
- Instalacja elektryczna: RD 47/70 2800;
- Zapłon: bateryjny;
- Świece zapłonowe: Bosch W 175.
Przeniesienie napędu
- Silnik-sprzęgło: bezpośrednie;
- Sprzęgło: jednotarczowe, suche;
- Skrzynia biegów: czterostopniowa z ręczną zmianą biegów;
- Napęd tylnego koła: wał napędowy.
Podwozie
- Rama: podwójna kształtówka prasowana;
- Zawieszenie przednie: widelec teleskopowy;
- Zawieszenie tylne: sztywne;
Łysack [ Przyjaciel ]
zależy:)
takie najbardziej realne, które chciałbym spełnić to Rover 200
następny w kolejce to Rover 75
jeśli chodzi o takie mniej realne, choć wydawać by się mogło że bardziej to zawsze chciałem mieć trabanta lub garbusa - niesamowite autka:)
fascynuje mnie również mini cooper, ale ten z początku lat 90' :)
ciężko byłoby mi ustalić kolejność w jakiej chciałbym powyższe samochody, ale na pewno spośród wymienionych najprędzej dorobię się Rovera 200 :)
jednak to jest tak właściwie nic w porównaniu do tego co rzeczywiście mi się marzy od wczesnych lat dzieciństwa.. bardzo wczesnych:
autko jest niesamowite z wyjątkowym silnikiem:)
moje odwieczne marzenie.. :)
cinekk [ Baccara ]
Citroen DS - to nie jest auto, którym chciałbym codziennie jeździć, to auto, które chciałbym po prostu mieć, pielęgnować, oglądać i jeździć nim na zloty.
Dane techniczne DS 23
Nadwozie samonośne (połączone z płytą nośną), 4-drzwiowe, 5-miejscowe
Silnik 4-suw., 4-cyl. rzędowy, chłodzony cieczą, umieszczony wzdłużnie z przodu,
Napęd napędza koła przednie
Średnica 93,5 mm
Skok tłoka 85,5 mm
Pojemność silnika 2347 ccm
Moc maks. 84,5 kW (115 KM) przy 5500 obr/min
Stopień sprężania 8,75:1
Skrzynka przekładniowa 4-biegowa sterowana hydraulicznie lub automatyczna
Zawieszenie przednie i tylne niezależne, przy każdym kole elementy hydrauliczno -pneumatyczne, stabilizatory z przodu i z tyłu
Hamulce dwuobwodowe ze wspomaganiem - przednie tarczowe, tylne bębnowe, hamulec ręczny mechaniczny na koła przednie
Ogumienie o wymiarach: przód - 180HR380, tył - 165HR380
Długość/szer./wys. pojazdu 487,5/180,5/147 cm
Rozstaw osi 312,5 cm
Masa własna pojazdu 1320 kg
Prędkość maks 179 km/h
Zużycie paliwa 10,7 l/100 km przy 120 km/h
mirencjum [ operator kursora ]
Solidny samochód na nasze drogi, nie do zajeżdżenia. Bez zbędnych pierdół elektronicznych, odpalić można nawet korbą. A jaki komfort. Zawsze chciałem mieć!

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Ale Wy macie tandetne marzenia motoryzacyjne. ;P
U mnie nadal od 7 lat marzeniem samochodowym numbero uno, pozostaje Pagani Zonda. =]

Bad Olo [ Stoprocent ]
Honda civic V generacji. Dla mnie to auto marzenie. Swietny wyglad, swietne silniki, mozna tak jeszcze wymieniac.
Poj. silnika: 1.6 16V Vtec
Moc : 125KM
pikolo [ KCM:* ]
fajne macie marzenia ;)

Tymbarkus [ Pretorianin ]
Shelby Mustang GT500
Silnik V8, OHV, umieszczony z przodu, napęd na tylne koła, chłodzony wodą
stopień sprężania: 10.5:1
stalowy blok
Pojemność 7015 cm³
Moc maksymalna 355 KM / 5400 obr./min.
Maks. moment obrotowy 570 Nm / 3200 obr./min.
Prędkość maksymalna 240 km/h
Przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 sek.
Skrzynia biegów 4-biegowa manualna
Zużycie paliwa Minimalne: 11 l/100 km
Średnie: 16 l/100 km
Marzenie. Tylko to zuzycie paliwa... :)

cinekk [ Baccara ]
Ale Wy macie tandetne marzenia motoryzacyjne. ;P
Phi, o sportowym aucie za kilkaset tysięcy każdy może marzyć, bo takie marzenia ma nieobeznany w motoryzacji plebs.

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Sam jesteś nieobeznanym plebsem. ;P
Nie moja wina, że te prześliczne arcydzieło kosztuje 600.000 funtów...

...NathaN... [ The Godfather ]
meryphillia >> A wiesz, ze kiedys Pagani pracował w Lamborghini jako zamiatacz podłóg? :)

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
NathaN >>> No i patrz, jak to "pucybut" stworzył istny Rydwan Bogów.
gromusek [ keep Your secrets ]
audi S5 (jak bedzie to RS5)
merc CL AMG ;]
Loczek [ El Loco Boracho ]
Audi S5 :)
gromusek [ keep Your secrets ]
Do autora >> jesli chodzi Ci o pojazd na 2 kołach to nie pisze a motor a MOTOCYKL, motor to silnik
pikolo [ KCM:* ]
motor=motocykl zlosliwcze ;p
upuje
maviozo [ Man with a movie camera ]
Moje marzenie ---> DeLorean DMC-12
(Na dzień dzisiejszy w Polsce mamy 5 sztuk tego auta.)
chyba nigdy się nie spełni, ale cóż...optymistą trza być;)
dziku86 [ The Cure ]
Mazda RX-7
Nadwozie 2-drzwiowe, 2-miejscowe
Silnik 2-wirnikowy silnik Wankla z dwiema turbosprężarkami
Pojemność skokowa - 2 x 654 cm3
Moc maksymalna - 180 kW(250 KM) przy 6500 obr/min
Stopień sprężania - 9,0:1
Skrzynia przekładniowa 5-biegowa manualna
Hamulce przednie tarczowe wentylowane i tylne tarczowe
Ogumienie o wymiarach 225/50 ZR16
Długość/szerokość/wysokość - 429,5/175/123 cm
Masa własna pojazdu - 1320 kg
Prędkość maksymalna - 250 km/h
Zużycie paliwa - 16 l/100 km

Karrde [ Visual Effects Artist ]
Jeep Grand Cherokee SRT8. Mam nadzieję, że realne. :)
DANE TECHNICZNE
JEEP GRAND CHEROKEE SRT8 V8 6.1L HEMI
SILNIK
benzynowy V8 Hemi 16 zaworów, trójkomorowy kolektor dolotowy, dwie świece na cylinder
POJEMNOŚĆ SKOKOWA (ccm)
6 059
MOC MAKSYMALNA (kW/KM) przy obr./min.
318 / 420 przy 6 200
MAX. MOMENT OBROTOWY (Nm) przy obr./min.
569 przy 4 800
SKRZYNIA BIEGÓW
5-biegowa adaptacyjna przekładnia automatyczna z nadbiegiem i elektronicznym sterowaniem zakresów Electronic Range Select
PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA (km/h)
245
PRZYSPIESZENIE 0 - 100 km/h (s)
5,1
... i sunięcie międzystanówką rozpędzonymi 2.5 tonami 5-metrowego luksusu. Mniam. :)

You tube my space. [ Konsul ]
Mi się marzy, żeby mnie Gladius przewiózł swoim Subaru na tylnym siedzeniu.
albz74 [ Legend ]
A ja nietypowo - C6. Sylwetką nawiązuje do klasycznych aut tej marki. Zawieszenie Hydro, fajny silnik HDI, wg niektórych obciachowy samochód ale mi się bardzo podoba.
pikolo [ KCM:* ]
^^

COBRA-COBRETTI [ Generaďż˝ ]
Samochód moje marzenie --------------->
To oczywiście Bugatti 16.4 EB Veyron, najlepiej z takim systemem nagłaśniającym :)
||
\/

Kubcys [ Virtual Tuner ]
Samochod: Shelby Mustang GT500 '67 Eleanor
Motocykl: Yamaha R1
MasterDD [ :-D ]
Samochod - Lambo albo Ferrari
Motocykl - Yamaha R1
Motocykl sie pewnie spelni na przestrzeni lat. Gorzej z samochodem :|
Tu mamy w miare tanio 430-tke :
Gorzej z lambo :
Fett [ Avatar ]
COBRA - ten samochód jest taki mały, czy ta baba ma problemy z hormonami ? ;]
Mi się marzy Mini Cooper, ale chciałbym go mieć teraz. Zanim będzie mnie na niego stać, będzie już stary, powszechny, tani itd. A teraz ma to coś ;)
...NathaN... [ The Godfather ]
Hmm. Ciezko powiedziec, nie mam jednego ulubionego samochodu.
Może Lambo Murcielago LP640 :)
provos [ Clandestino ]
Mitsubishi Lancer EVO XIII
Nie ma takiego. Jeszcze.
COBRA-COBRETTI [ Generaďż˝ ]
Fett ---> Przypuszczalnie jest to fotomontaż. Takie przynajmniej mam wrażenie a autko ma mniej więcej podobne wymiary do samochodów tej klasy czyli 2m szerokości, 4,45m długości i 1,2m wysokości.
kurzew [ The Road Warrior ]
Bardzo ciezko sie zdecydowac.
Ferrari F 40
Zadnego zbednego wyposazenia od dywanikow po klimatyzacje.
egzi9000 [ Wytrawny Piwosz ]
provos---> jak nie ma ;/

kurzew [ The Road Warrior ]
egzi9000---> Ano nie ma ale za to jest VIII :)
lhmjkojkm [ Rainbow Six ]
Hmm.... Napewno jakiś japończyk ;) Jestem ogromnym fanem japońskiej motoryzacji.
Trudno zdecydować, ale raczej chciałbym posiadać nową Mazdę 6, lub Lexusa IS-F.
NoBraiN [ Konsul ]
Hmmm... jak już marzyć to czemu ograniczać sie tylko do jednego :)?
Ogólnie rzecz biorąc po głowie chodzą mi trzy maszyny :)
1) Maserati Quattroporte - ma styl, jest piękne, świetnie wykonane wnętrze + auto ekskluzywne. Zbyt wiele ich nie jeździ ;)
2) Porsche 911 GT3 - jak już miał bym dość luksusu poszalał bym bezkompromisową 911 ;)
3) Land Rover Discovery - w końcu jeździć można również po bezdrożach. I czuje, że Discovery nadaje sie świetnie do takiej zabawy :D
kurzew [ The Road Warrior ]
NoBraiN---> Idac twoim tokiem myslenia zastanawialem sie kiedys jak by wygladal moj garaz na powiedzmy 10 samochodow gdybym mial doslownie nieograniczone fundusze. Wybor jest piekielnie trudny. Jak narazie ma 3 pewniaki i glowne pelna pomyslow.
NoBraiN [ Konsul ]
kurzew -> to podaj te trzy chociaż ;)
W sumie zdałem sobie sprawę, że w moim garażu marzeń zabrakło jakiegoś 'starego' klasyka. I aby zmieścić sie w trójce wymieniam 911 na - Lancia Delta HF INTEGRALE ;D

Ziku90 [ Ziku ]
Motocykl:
Auto:
Ehh... Marzenia :P
kurzew [ The Road Warrior ]
NoBraiN--->
Jedno juz podales 2 posty wyzej Lancia Delta HF INTEGRALE do tego dodam Ferrari F 40 i Nissana Skyline GT-R34. A na swoje miejsce czekaja setki w moim garazu. Bardzo ciezko mi wybrac pozostale 7:)
blackhood [ sentimental fool ]
Moje marzenie. Alfa 159. Nie wiem tylko czy wersja sedan...
maviozo [ Man with a movie camera ]
Już miałem się dopisać z Delorianem, patrzę po obrazkach, "kurde ktoś mnie wyprzedził", po chwili jednak dociera inna myśl: to stary wątek jakiś:)
tomekcz [ Polska ]
Audi A6 i bym w nim mieszkał :)
Ruinort [ Jónior ]
Chevrolet cobalt SS może i amerykańskie i kosztuje 70 tys. zł ale kiedyś je kupie :)
Więcej dowiecie się o nim na stronach
Foks!k [ SunShine ]
Z najbardziej Realnych :) Opel Vectra 3 :) Lub BMW jakieś takie może być 5 :D
A z mniej realnych Mitsubishi Evo 8 :) Albo Subaru Impreze WRC :D

MasterDD [ :-D ]
[59]
*orgazm na miejscu*
Revanuuuu [ Legionista ]
[59] - noooo to jest to :d
Moby7777 [ Generaďż˝ ]
A u mnie to sie dosc czesto zmienia (zwlaszcza w kategorii motorow) ale jesli chodzi o samochod to:
Honda Accord (kombi, czarna albo ciemnogranatowa albo czarna, z chromowanym wykonczeniem). Samochod poezja. I mam gdzies, jaki silnik w tym zamontowali. :)
Wszelkie marzenia z gatunku Bugatti czy Aston Martin sobie odpuszczam - wole celowac w to, co moge osiagnac... niewazne za ile lat. Poza tym i tak nie jezdze wiecej jak 150 wiec bardziej liczy sie wygoda niz 1000 koni pod maska :)
Moby7777 [ Generaďż˝ ]
Dodatkowo motocykl. Tu jest ciezko: glowne typy to cruisery (Honda Goldwing albo Harley Davidson Electra Glide Ultra Classic)... mimo to na chwile obecna wystawiam Yamaha 1600 Nightstar - za silnik o mozliwoscia niespotykanych w chopperach i stylistyke niespotykana w motoryzacji w ogole. :)