GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Forum CM: Nowe Misje do CM

30.08.2002
18:31
smile
[1]

PC_Maniac [ Konsul ]

Forum CM: Nowe Misje do CM

Jak zauważyem w CM bardzo mało jest misji w których biorą udział Polskie jednostki.
Swego czasu (a było to niestety bardzo dawno mój nieżyjący już Papa prenumerował kwartalnik który nazywał się Wojskowy Przegląd Historyczny (grube na 150-200 stron cegły w których historycy i wojskowi stratedzy szczegółowo opisywali różne ciekawe bitwy i kampanie). Szkoda, że było to na tyle w zamierzchłych czasach, że chyba nigdzie nawet w antykwariatach się już tego nie znajdzie. A szkoda, bo chętnie zagrałbym np. w historyczne bitwy z udziałem pancerniaków Maczka, lub spadochroniarzy Sosabowskiego (lub innych polskich jednostek na zachodzie). Może ktoś z Was ma jednak jakąś literaturę fachową i miałby ochotę (dla potomnych ;-) np.) pobawić się w stworzenie takich realistycznych bitew w CM?

Byłaby to ciekawa lekcja historii, a i nowe pokolenia też by dowiedziały się, że poza dywizjonem 303 (wyeksploatowanym już do granic możliwości tematem na lekcjach w szkole) były także inne Polskie jednostki na zachodzie warte upamiętnienia. Dla przykładu przypomnę, że mieliśmy w II w św. nawet oddziały komandosów, które swoimi potyczkami z Niemcami przyniosły swego czasu rozgłos na świecie.

Co Panowie gracze na to? Może ktoś z rodziców ma jakieś zakurzone wydawnictwa militarystyczne na strychu i chętnie by pomógł?

30.08.2002
18:55
smile
[2]

PC_Maniac [ Konsul ]

Sorki za 2 wątki. Wyjaśnienie przyczyny w drugim. W TYM NIC NIE DODAWAJCIE BO JUŻ ZGŁOSIŁEM GO DO KASACJI!!!!

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.