GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Przesyłka pobraniowa...ryzyko??

01.11.2007
14:16
[1]

Sułtan [ Pretorianin ]

Przesyłka pobraniowa...ryzyko??

Witam

Sprzedałem przedmiot na allegro o wartości 50 zł. Ogólnie nie wysyłam paczek pobraniowych ale kupujący poprosił mnie bym wysłał mu paczkę pobraniową gdyz nie ma jak zapłacić przelewem... (coś delikatnie ścieme wyczuwam no ale powiedzmy ze mowi prawde)

No i zastanawiam sie czy przychylić sie do jego prośby...Nigdy nie wysyłałem paczki pobraniowej a słyszałem że istnieje pewne ryzyko....mianowicie wyślę paczkę i nie doczekam sie nigdy pieniędzy ani zwrotu paczki....

Prosze o porade w tej sprawie

01.11.2007
14:19
[2]

davis [ ]

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości to się nie zgadzaj na wysyłkę pobraniową i tyle. Przelew koleś może zrobić na poczcie, chyba to nie sprawi mu żadnego problemu.

01.11.2007
14:19
[3]

arbuz91 [ Pretorianin ]

zapewne kupiec nie jest pelnoletni. W sumie jak nie zaplaci to nie dostanie paczki więc najwyzej stracisz na wysylce :P. jak cos to zachowaj sobie dowod wysylki i potem rob awanture jak nie dostaniesz zwrotu:)

01.11.2007
14:20
[4]

Shadowmage [ Master of Ghouls ]

Nie wydaje mi się, żeby kryło się za tym wielkie zagrożenie. Odbiorca musi zapłacić za paczkę, jeśli chce ją dostać. Jeżeli tego nie zrobi, poczta Ci ją zwróci - starcisz tylko koszty wysyłki. Jeśli zaś klient zapłaci, to poczta prędzej czy później kasę da - jak nie da, to skarga i znajdą w papierach. Jeśli natomiast zgubią paczkę, to mając kwitek możesz domagać się zwrotu kasy.
Ogólnie nie jest to jakieś strasznie niebezpieczne. Nie bardziej niż inne rzeczy na poczcie. Poza tym zawsze możesz mu zaproponować pobranowego kuriera, co zresztą odpowiednio więcej kosztuje.

01.11.2007
14:24
[5]

adus13 [ PREZES z SZOTGANEM ]

Pare dni temu mialem dokladnie ten sam problem z tym, ze powiedzialem kupujacemu, ze nie wysle mu za pobraniem, a ty jesli nie zaznaczyles w aukcji ze wysylasz za pobraniem to masz prawo nie zgodzic sie na to

01.11.2007
14:24
[6]

davis [ ]

Pamiętaj jednak że zwrot nieodebranej przesyłki do nadawcy jest również płatny więc ryzykujesz tak naprawdę utratą podwójnej wartości ceny za przesyłkę.

01.11.2007
14:25
[7]

Kainek [ Konsul ]

w przypadku nie odebrania przez odbiorce bedziesz musial zaplacic za zwrot paczki

gdyby zaginela skladasz reklamacje i po jej rozpatrzeniu dostaniesz zwrot w wysokosci maxiumum chyba piecokrotnosci kwoty pobranej przy nadaniu

01.11.2007
14:27
[8]

davis [ ]

Kainek --> Przesyłki są ubezpieczone do 10-krotności kosztów wysyłki.

01.11.2007
14:35
[9]

Sułtan [ Pretorianin ]

Na stronie o mnie jest regulamin moich aukcji gdzie jest wyraźnie zaznaczone że nie wysyłam paczek pobraniowych. Na stronie z aukcją było na samym dole pogrubiona czcionką napisane by przed licytacja zapoznac się z regulaminem no i nie było tam opcji za pobraniem...

01.11.2007
14:38
[10]

adus13 [ PREZES z SZOTGANEM ]

Jesli bylo to NIE wysylaj, a jak gosciowi sie nie podoba to napisz do allegro o zwrot prowizji i po sprawie

01.11.2007
14:39
smile
[11]

Anthoris [ Pretorianin ]

Mój kolega miał tak samo. NIE ZGADZAJ sie na przesyłkę pobraniową. Jeśli mu zależy żeby to kupić to bez łachy pójdzie i zrobi przelew

01.11.2007
14:43
[12]

Loon [ Panicz ]

Ja jakiemus kretynowi wysylalem podrecznik przez allegro za pobraniem i nie odebral paczki. Dostalem zwrot, a cala zabawa kosztowala mnie wiecej niz moglem zarobic.

Strata czasu, na dodatek przypadkiem dostal pozytywa przed czasem i moge mu skoczyc...

01.11.2007
14:50
[13]

Sułtan [ Pretorianin ]

w każdym momencie można wystapic do allegro o zwrot prowizji?? Czy w określonym czasie po zakończeniu aukcji??

Bo może dogadam sie z tym kolesiem i nie trzeba będzie robic "afery", ale nie wiem ile ten proces moze potrwać...

01.11.2007
14:51
[14]

Regis [ ]

Nie wysylaj za pobraniem. Gosc nie odbierze i bedziesz stratny.

01.11.2007
14:54
[15]

adus13 [ PREZES z SZOTGANEM ]

Jeżeli Kupujący nie potwierdził chęci zakończenia transakcji lub nie możesz się z nim skontaktować, możesz wypełnić formularz.
Formularz możesz wypełnić najwcześniej po 7 dniach i nie później niż 45 dnia od zakończenia sprzedaży.

a tak a'propo to ja za pobraniem biore tylko wtedy gdy nie mam pieniedzy lub kiedy chce zeby cos szybko do mnie przyslo

01.11.2007
14:55
smile
[16]

Arxel [ Legend ]

Moja pierwsza zkupiona rzecz na Allegro była za pobraniem. Co prawda pisało, że należy mieć 5 gwiazdek, ale sprzedający się zgodził.
Brałem za pobraniem bo:
-Nie miałem wtedy pieniędzy, a te dodatkowe kilka dni umożliwiły mi ich zdobycie ;)

Żałuje, że brałem za pobraniem bo:
-Pierwsza transakcja na ponad 70zł, bałem się, że moge zostać oszukany, dlatego zapłaciłem więcej dla bezpieczeństwa.

No, ale było minęło.

01.11.2007
15:00
[17]

olivierpack [ Generaďż˝ ]

Przesyłka przelewem...ryzyko??

Witam

Kupiłem przedmiot na allegro o wartości 50 zł. Ogólnie nie wysyłam nikomu pieniędzy na konto, bo potem szukaj wiatru w polu, ale kupujący poprosił mnie bym wysłał mu przelew gdyż nie wiedzieć czemu węszy spiski w przesyłkach pobraniowych.

No i zastanawiam sie czy przychylić sie do jego prośby...Nigdy nie wysyłam nikomu kasy nie mając pewności że raczy wysłać przesyłkę, gdzie istnieje większe ryzyko to chyba oczywiste....mianowicie wyślę pieniądze i nie doczekam się paczki.

Co robić?

Prosze o porade w tej sprawie.

01.11.2007
15:09
smile
[18]

davis [ ]

olivierpack --> Co robić? To bardzo proste. Nie bierz udziału w aukcjach które nie mają w formach płatności przesyłki pobraniowej...

01.11.2007
15:10
[19]

adus13 [ PREZES z SZOTGANEM ]

olivierpack--> w aukcji to sprzedajcy decyduje o wszystki jesli wziales udzial w aukcji zawarles umowe w ktorej zgodziles sie na wszystkie warunki sprzedajacego, czyli musisz wplacic pieniadze na kotno

01.11.2007
15:48
smile
[20]

olivierpack [ Generaďż˝ ]

Właśnie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.