GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Poszukuje książki w pliku tekstowym.

31.10.2007
22:46
[1]

Williams [ Generał ]

Poszukuje książki w pliku tekstowym.

Witam ma pytanko czy ktoś mógł by mi znaleźć Książkę Matematyka wokół nas dla 3 Gimnazjum wersje internetowa czy w pliku tekstowym bym był bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje za pomoc.

31.10.2007
22:47
[2]

ambu_ [ Pretorianin ]

Chcesz ja kupic? Jezeli za nia nie zaplacisz to lamanie praw autorskich z tego co wiem.

31.10.2007
22:51
[3]

alpha_omega [ Senator ]

Wątpię, ażeby ta publikacja była dostępna w wersji elektronicznej. Możesz sprawdzić tyle:

ale jak mówiłem - mało prawdopodobne, ażebyś znalazł tę książkę, bo jej najpewniej nie ma w wersji elektronicznej.

31.10.2007
22:53
[4]

Williams [ Generał ]

Książkę mam tylko w tej chwili jest tak daleko że nie mam jak z niej skorzystać.
A gimnazjum już skończyłem ale chciałem sobie co nieco przypomnieć.

31.10.2007
22:57
[5]

Williams [ Generał ]

Albo znacie coś innego jakąś inną książkę bądź takie powtórzenie z wyjaśnieniami do wszystkiego od ułamków po algebrę itp rzeczach jeśli tak bym był wdzięczny.

31.10.2007
23:01
smile
[6]

coolerek-89 [ also known as Cool ]

Williams - Już do matury sie uczysz? nienormalny jesteś ? Przecież dopiero listopad :P

31.10.2007
23:01
[7]

alpha_omega [ Senator ]

Wyjaśnienia odnośnie wszelkich kwestii na poziomie gimnazjalnym powinieneś znaleźć w internecie, wystarczy poszukać. Najlepszą wyszukiwarką jest oczywiście google:I widzisz jak to jest jak się bezmyślnie opyla podręczniki po skończeniu klasy?

31.10.2007
23:03
[8]

Williams [ Generał ]

alpha-----> nie chce szukać wszystkiego po kolei. Chodzi mi o coś gdzie będzie wszytko zawarte by móc sobie poczytać.

Alpha ---->Żebyś ty wiedział dlaczego mi potrzebny ale mniejsza z tym:)

31.10.2007
23:09
[9]

Williams [ Generał ]

Alpha ---> Tym bardziej że jak już mówiłem książka w tej chwili jest zbyt daleko by móc z niej skorzystać:).

31.10.2007
23:11
[10]

alpha_omega [ Senator ]

Chyba rozwiązywać. Samo czytanie nic nie daje, nawet jako przypomnienie - musisz rozwiązywać zadania, inaczej szybko zapomnisz co i jak, a przede wszystkim dogłębnie niczego nie zrozumiesz.

Jeśli będziesz miał problemy z jakimś działem, zadaniem etc. zawsze warto zapytać na:
Natomiast przykładowe sprawdziany etc. możesz znaleźć w formie eBooków na eMule. Zapewne znajdziesz tam i jakieś podręczniki czy zbiory zadań, ale to już musisz sam sprawdzić, bo posługując się słowem "gimnazjum" niezbyt wiele się uzyskuje wyników. Natomiast wpisanie tylko i wyłącznie "matematyka" czy "geometria" daje tych wyników znacznie więcej. Oznacza to tyle, że mało kto definiuje w nazwie pliku do jakiego stopnia nauczania należy dana książka (choć do liceum jest ich znacznie więcej). Powinieneś zatem sprawdzić to metodą prób i błędów (ściągać i sprawdzać czy się nadają), lub - dodatkowo - spróbować szukać po tytułach (sprawdzając wcześniej jakie mają tytuły książki gimnazjalne).

Tyle - jeśli nie znajdziesz czegoś na eMule bardzo mało prawdopodobne, że znajdziesz w ogóle w wersji elektronicznej. Prawdę mówiąc znacznie lepiej (z pragmatycznego, związanego z nauką punktu widzenia) byłoby przejść się do księgarni/antykwariatu lub zakupić jakiś program matematyczny na poziomie gimnazjum, ewentualnie to i to. Drogi na skróty to w takich przypadkach oszukiwanie samego siebie.

31.10.2007
23:15
smile
[11]

Williams [ Generał ]

Alpha-------> Z matmy byłem dość dobry lepszy z klasy ale chodzi o dokładne jak sie obliczało pierwiastki w książce było jak pamiętam zawsze wszytko opisanej prawda jak mówisz:) jak sie nie rozwiązuje to sie zapomina i właśnie chce sobie przypomnieć i chodzi mi o takie rzeczy podstawowe pierwiastki wiadomo zawsze coś się pamięta ale jak wejdzie coś cięższego to od razu jest problem i tu mam trochę gorzej bo muszę liczyć tylko na siebie.

31.10.2007
23:19
[12]

alpha_omega [ Senator ]

Williams -------------> Zapomina się najczęściej jeśli się nie zapamiętuje na bazie zrozumienia, tylko wykuwa. Musisz zmienić podejście - starać się matematykę rozumieć, doprowadzać do tego, że dany wzór, metoda etc. stają się naturalne, oczywiste, bo zrozumiane. Temu służy rozwiązywanie jak największej ilości zadań w sposób refleksyjny tzn. z zastanowieniem i nad zadaniem i nad tokiem rozumowania i nad sensem użytych metod. Wtedy też tego nie zapomnisz.

Co do pierwiastków - już polecana przeze mnie strona ( ). Sprawdź też inne działy z liceum - tam często są i podstawy gimnazjalne. Pamiętaj, ażeby przyjrzeć się dowodom (klikasz na "dowód") i postarać się je zrozumieć. Inaczej masz wiedzę pozorną i tak naprawdę nie zajmujesz się matematyką, a wkuwaniem i mechanicznym stosowaniem regułek.

Jest więcej tego typu stron, wpisz w google matematyka i sam poszukaj.

31.10.2007
23:23
[13]

Williams [ Generał ]

Dodatkowo jest utrudnienie kiedy zadanie jest po Angielsku:)
Dlatego właśnie mówiłem że książka jest daleko a zadania które miałem 3 lata temu się zapomina i trzeba odświeżyć:)
Dlatego właśnie troszkę chcę sobie przypomnieć a książkę zeszyty i cały zbiór będę miał za trochę więcej niż miesiąc i dlatego chcę sobie po przypominać jak co dawniej sie robiło nie powiesz chyba że to nie działa bo w moim przypadku działało bo jak masz w książce wytłumaczone co i jak sie robi do czego o jest łatwiej sobie przypomnieć:).

31.10.2007
23:30
[14]

Williams [ Generał ]

Alpha----> A tak to dzięki z stronami pomogłeś mi :)

31.10.2007
23:30
[15]

alpha_omega [ Senator ]

Williams -------------> Nie działa jeśli jest napisane co i jak się robi do czego. Trzeba wiedzieć jeszcze dlaczego robi się coś tak do tego.

Jak już mówiłem - poszukaj stron o matematyce. Jest ich przynajmniej kilkanaście wartych uwagi w jęz. polskim. Na samej matematyce.org masz w dziale licealnym kategorie: logika i zbiory, analiza matematyczna, algebra, geometria analityczna, rach. prawdopodobieństwa podzielone na podkategorie (masz to w moim linku; w menu).

Co do samej geometrii (bo tutaj znam znakomitą publikację) - jeśli przerobisz ze zrozumieniem ten podręcznik: to w geometrii na poziomie licealnym rządzisz. Ten podręcznik nie tylko uczy geometrii, ale uczy też tego jak w ogóle dogłębnie rozumie się matematykę, jakie podejście przyświeca prawdziwemu rozumowaniu matematycznemu, jak wyprowadza się twierdzenia i stawia wnioski (mamy skłonność do brania twierdzeń czy osiągniętych rozwiązań powierzchownie - tutaj natychmiast przedstawiane jest to, co można z właśnie uzyskanej wiedzy wydedukować, a więc to, czym naprawdę jest ta wiedza jeśli ją dogłębnie zrozumieć), jak wiedza matematyczna wychodząc od prawd najprostszych i niedowodliwych, następnie narasta.

31.10.2007
23:34
[16]

Williams [ Generał ]

Dzięki jeszcze raz:)

W moim przypadku wiele rzeczy umiem tylko jak się ich nie używa spory czas to coś ucieka:) Wiesz mniej więcej jak to zrobić ale wahasz się gdzie dana rzecz podstawić:)
Jeszcze raz dzięki już po twoich stronach dużo sobie przypomniałem:)

A w tej chwili idę spać więc życzę dobranoc:)
I powodzenia w matematyce:).
Jeszcze raz dzięki:)

31.10.2007
23:38
[17]

alpha_omega [ Senator ]

Williams ------------->

Naprawdę szczerze zachęcam do tego podręcznika geometrii co dałem!!! Nawet jeśli nie geometria jest akurat dla Ciebie najważniejsza, to ten podręcznik powinien być podstawą nauczania matematyki w szkole, być podręcznikiem dodatkowym i pod niego powinny być robione na przykład raz w tygodniu lekcje.

Po prostu ten podręcznik nie robi z ludzi głupa, a traktuje poważnie. Jest czymś na miarę "uproszczonych" Elementów Euclidesa, a te jak wiemy uważa się za pierwsze postawienie matematyki w taki właśnie aksjomatyczny, systemowy sposób, za uczynienie z niej nauki sensu stricto. Dlatego uczy on podejścia do matematyki. I wypada żałować, że jak kiedyś ludzie z Elementów Euclidesa się uczyli, to teraz mamy podręczniki zachęcające wręcz do tego, ażeby matematykę traktować powierzchownie i bezrozumnie.

Skoro uciekasz, w takim razie Dobranoc :)

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.