GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem w Oblivionie

31.10.2007
21:38
[1]

fan realu madryt i raula [ Manolito ]

Problem w Oblivionie

Ma poważny problem. Raz jak odczekałem kilka godzin pojawiła mi się jakiaś dziwna informacja. Jakiś durny tekst. W lewym górnym roku pokazaywało mi się, że dodaje mi jakies umiejętności wampira. Potem mogłem "zassać" się do śpiącego kolesia i wyssać mu trochę krwii jak wampir. Może to tylko zbieg okoliczności, ale potem rozwiązywałem questa o wampirach. Trochę pograłem i kolejny raz pojawił mi się taki dziwaczny tekst oraz, że dodaje mi umiejętności wampira. Odczekałem trochę godzin i ... zmarłem. Moja postać padła na ziemię, a pasek zdrowia, manny i wytzrymałości nawet się nie ruszył. O co chodzi. Czy może mam jakąś "wampirzą" chorobę, może jest jakieś lekarstwo na to. Proszę o pomoc, bo teraz jak mi się Oblivion wkręcił i mam ochotę grać tylko w niego to pojawia mi się taki problem. Zresztą zawsze tak jest u mnie:(

31.10.2007
21:51
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

spoiler start
*
Udaj się do dzielnicy świątynnej w Cyrodiil i rozpocznij rozmowę z kobietą w świątyni na temat "Wyleczenie z wampiryzmu". Ta odeśle cię do siedziby Gildii Magów na Arcane University, gdzie musisz porozmawiać z Raminusem Polusem na ten sam temat. Zostaniesz ponownie odprawiony, tym razem do Skingradu na wschód od imperialnej stolicy. Rozmawiając tam z argonianką Hal - lurz, należy zaaranżować spotkanie z hrabią zamku.
*
Kiedy hrabia opowie ci o swoim przekleństwu i swojej żony, dowiesz się o osobie, które może wiedzieć więcej o tej tajemniczej chorobie. Podążaj za wskazówkami na mapie. Najlepszym wyjściem jest poczekać do zmroku, ukraść konia i udać się na swym wierzchowcu w kierunku chaty Drakelove (znajduje się wysoko w górach). Wiedźma Melisanda początkowo nie będzie chciała przyznać się, że wie coś na temat wampiryzmu, gdy jednak ją trochę przyciśniesz, okaże się, że może wykonać dla ciebie miksturę wyleczenia.
*
Do wykonania fiolki wyleczenia potrzebne okaże się 5 większych kamieni dusz. Znaleźć je można na Arcane University w Cyrodiil i wielu gablotach w siedzibach Gildii Magów w poszczególnych miastach. Zdobycie ich z pewnością nie okaże się łatwe, lecz warto nieco się podrudzić.
*
Następnie zostaniesz poproszony o zdobycie paru odczynników. Dobrym sposobem jest zwiedzić kilka sklepów alchemicznych na całym kontynencie i zakupić potrzebne ingredienty. Czosnek okazał się najcięższy do odnalezienie, ale można go znaleźć w Weynon Priory niedaleko Chorrol. W pomieszczeniu gdzie początkowo urzęduje Jauffre jest go sporo. Dodatkowo otrzymasz specjalny nóż, którym zranić musisz dowolnego argonianina i przynieść wiedźmie jego krew.
*
Jednym z ostatnich życzeń Melisandy będą prochy wampira Hindarila (kilka kroków na południe, idź zgodnie ze wskazaniami kompasu). Zabicie go nie powinno sprawić ci większych trudności. Co najwyżej zaopatrz się w kilka silniejszych fiolek przywrócenia zdrowia.
*
Po zdobyciu wszystkich potrzebnych odczynników, wróć do kobiety. Gdy z nią porozmawiasz, każe odczekać ci 24 godziny, co da jej czas, by wywarzyć miksturę. Należy wtedy opuścić jej dom, co może być problematyczne, jeżeli jest dzień. Po zakończeniu całego procesu otrzymasz dwie fiolki wyleczenia - jedną dla hrabiego, drugą dla siebie (w razie jakichkolwiek problemów na tym etapie rozgrywki - patrz na sam dół artykułu). Pierwszą fiolkę możemy dostarczyć hrabiemu, za co otrzymamy w zamian 1000 sztuk złota. W tym miejscu napotkamy także bardzo ciekawy bug, pozwalający nam odbierać nagrodę od zarządcy ile razy chcemy. ;))
spoiler stop


* Mikstura wyleczenia z wampiryzmu dla gracza:

player.additem 000977e4 1

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.