GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie do forumowych elektroników, elektrotechników, elektryków...

17.10.2007
17:04
smile
[1]

c_N_mooris [ Pretorianin ]

Pytanie do forumowych elektroników, elektrotechników, elektryków...

Sprawa wygląda mniej więcej tak:

Otóż mam w rodzinie 12 letniego chrześniaka, którego od zawsze interesowały kabelki, bateryjki itp. rzeczy. Od czasu kiedy zacząłem studiować elektrotechnikę co chwila męczy mnie to o to to o tamto..Widzę poprostu że strasznie go to rajcuje. Niedługo chłopak kończy te 12 lat i pomyślałem że fajnie byłoby sprezentować mu książkę o tej tematyce. Nie mogę zaaplikować młodemu jednej z moich akademickich cegieł po brzegi wyładowanych całkami i innymi macierzami. Fajnie byłoby gdyby nie popełnił takiego błędu jak ja i musiał wszystkich "oczywistych oczywistości" uczyć się dopiero na polibudzie. Jasne że ta pasja może mu przejść z czasem ale czego się nauczy to zawsze mu się przyda.

Krótka mówiąc..szukam knigi która w wręcz 'łopatologiczny' sposób podejmowała podstawy podstaw za zakresu elektryki, elektroniki czy elektrotechniki. Chodzi o to żeby młody zrozumiał podstawowe pojęcia, znaczenie symboli, pokapował jak czytać schematy etc. Zdolny jest i ambitny więc myślę, że da radę. Pamiętam, że sam swojego czasu pochłaniałem coś co nosiło chyba tytuł "Elektronika łatwiejsza niż myślisz" ale nie jestem pewien za tytuł, a autora kompletnie nie pamiętam.

I tu wreszcie moja prośba. Możecie coś polecić?

17.10.2007
17:21
[2]

Flaire [ Centurion ]

proponuje ksiazke podstawy elektrotechniki autor: Roman Kurdziel tak sadze ze to jest tez odpowiednia ksiazka jest tam przedstawione wiele wzorow odczytywanie schematow obliczenia iutp. itd.

17.10.2007
17:29
[3]

Enedweth [ ponad to ]

Sądzę, że sprawiłbyś chrześniakowi niezła frajdę którąś z poniższych pozycji:

Kompletny kurs podstaw elektroniki Ośla Łączka:


Znaczny wydatek, ale tutaj ma wszystko w jednym miejscu, ewentualnie jest jeszcze wersja "mini":


Jeśli chodzi o książki:Warto byłoby mu podrzucić "Elektronikę dla wszystkich":
Na tej stronie jest też ogromny dział dla początkujących.

17.10.2007
21:24
[4]

c_N_mooris [ Pretorianin ]

Dzięki chłopaki...
Jeszcze jakieś propozycje?

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.