
matirixos [ BLAUGRANA ]
Neostrada ! Nie moge zwiększyć szybkości :(:(:(
Mam neostrade 512. Jakiś miesiąc temu mój tata przedłużył umowę o kolejne 2 lata z jakąś tą promocją że zwiększają nam z 256 do 512 za 36 czy coś koło tego miesięcznie.
Dzwoniłem na błękitną linie i babka mówi że nie mogę zwiększyć szybkości i musze czekać do końca umowy :(
Czy na pewno muszę tyle czekać :/ , mam nadzieje że dadzą w najbliższym czasie jakąś oferte że stali użytkownicy będą mogli zwiększyć szybkoś :(
Backside [ Generaďż˝ ]
Pewnie pedał gazu się zaciął ;).
A na serio - coś tu nie gra. Masz umowę na pakiet "Neostarada 512" i masz 256mb? Na pewno nic nie pomyliłeś?
W razie czego zaangażuj tatę, jako osoby podpisującej umowę, żeby zrobił awanturę w TP. Z telekomunikację można tylko krzykiem wygrać.

matirixos [ BLAUGRANA ]
backside---> źle mnie chyba zrozumiałes. Chodzi mi o to że miałem 256 neo i kończyła mi się umowa i mój tata przedłużył o kolejne 2 lata z szybkością 512.
I teraz pododbno musze czekać 2 lata aby zwiększyć prędkość :(

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
czyli wychodzi na to że płacisz za 512 a masz 256?
Eric_Cartman [ Pretorianin ]
jak mozna miec 256 jakchello teraz juz oferuje 20mbit ? :|

matirixos [ BLAUGRANA ]
Sory źle napisałem. Chodzi mi o to czy mogę na 1 mb zwiększyć czy jednak muszę czekać aż za 2 lata umowa się skończy :(
Eric_Cartman ---> dokładnie irytujące to jest no ale obawiam się że już nic nie poradzę na to :(

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
już w ogóle nic nie kapuje

matirixos [ BLAUGRANA ]
Ok napisze jeszcze raz.
Miałem wcześniej neostrade 256. Jakiś miesiąc temu mój tata przedłużył umowe o kolejne 2 lata na szybkość 512.
I teraz czy musze czekać aż skończy się umowa czyli 2 lata ;/ czy będze jakaś szansa żeby podwyższyć do 1 MB
swietekkk [ Pretorianin ]
Chodzi o to że miałeś 256, kończyła Ci sie umowa i podpisałeś na następne 2 lata, tylko że z szybkością 512 (chodzi o promocja 512 za 28zl przez 6 miechów, a potem 56zl czy jakos tak?). A teraz jest promocja 1MB za tyle co ty masz 512 i chcesz miec 1MB za tyle co 512, nie tak sie nie da, możesz sobie zwiekszyc, ale bedzie placil w tym cenniku co byla promocja jak podpisywałeś umowe, czyli 1MB za ponad 56zl. Troche poplątalem ale chyba wiadom o co chodzi.
edit: podwyższyć zawsze możesz, ale będzie drożej.
Raziel [ Action Boy ]
jesli dobrze rozumiem, kolega zwiekszyl z 256 do 512 podpisujac "korzystniejszą" umowę, a teraz obudził się z ręką w nocniku i chce jeszcze zwiekszyc do 1 mb, ale w umowie jest napisane ze przez 2 lata ma mie 512.
po resztę odsyłam do postu dr. Aculi;D
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
musisz czekać 2 lata żeby zwiększyć prędkość
matirixos [ BLAUGRANA ]
Jest dokładnie tak jak napisał Raziel ;/ Ale na tej błękitnej lini babka mówi że 1mb coś 130 zł możliwe że tak dużo ; ?? Myślałem że zwiększą mi po prostu do 1 mb i bedzie mnie to kosztować 60-80 zł miesięcznie ...
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
istnieje możliwość rozwiązania umowy ale nie polecam bo zapłacisz krocie....
matirixos [ BLAUGRANA ]
Jeremy ---> Wiesz mniej więcej ile by to kosztowało ??
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
na umowie pisze ale wiesz mi dużoooooo
snopek9 [ Futbolowy Fanatyk ]
matirixos -> to sie usmialem, powaznie tak piszesz czy sie zgrywasz?
Posiadam neo 512 za ktore place 83zl, czyli na moim miejscu zadzowinlbys do tpsa i poprosil o neo 1mb za ktore bys placil 60zl? Wez sie zastanow chwile...

matirixos [ BLAUGRANA ]
Czyli jednak jestem udupiony i nic nie zrobie :( Kurde zależało by mi chociaż na 768 bo zależy mi na tym bo mecze chce oglądać. Przy 512 dzisiaj oglądałem to nie było tragicznie, no ale do dobrego oglądania troche brakuje :(
No ja płace za 512 coś 34 zł. Więc miałem nadzieje że za około 80 zł będzie szansa aby powiększyć.
No ale będe cierpliwie czekał może zrobią jakąś promocje dla stałych użytkowników...
No to beznadzieja ku*** ;/ 2 lata z ttylko 512. ;/

Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
przeżyjesz jakoś
oni mają stałych użytkowników w d***e
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
chyba że będzie jakaś zmiana regulaminu jak to miało miejsce pół roku temu ale na to raczej ciężko liczyć
Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]
Zrobią promocję, ale z niej skorzystasz dopiero jak skończy się umowa... A następnym razem bierz internet tylko na rok. Na dłużej się po prostu nie opłaca, bo ciągle są jakieś promocje itp.
Coy2K [ Veteran ]
przecież w kazdej chwili trwania umowy możesz migrować na wyższą predkość bez dodatkowych opłat aktywacyjnych... Co prawda miesiecznie placisz wiecej niz za 512 ale nie musisz czekać 2 lat na rozwiązanie umowy.

matirixos [ BLAUGRANA ]
No to się ładnie wkurzyłem :|
2 lata na 512 ;/ masakra
Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]
Sprawdź to:
https://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=neo_migracja

matirixos [ BLAUGRANA ]
Dowoca---> Ok dzięki wypełniłem to i wysłałem formularz..
Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]
Tylko zanim podpiszesz nową umowę sprawdź jakie stawki ci oferują. Nie będzie to raczej te 60-80 zł, a raczej wspomniane 130 zł. Wtedy zaś pozostanie ci tylko 512 i dwa lata czekania...
matirixos [ BLAUGRANA ]
No wysłałem ten formularz i do 3 dni mają się skontaktować. Zobaczymy co ztego będzie :P

matirixos [ BLAUGRANA ]
Właśnie dzwonili do mnie z neostrady i proponują mi wymienienie starego modemu na nowy bezprzewodowy. No i przedstawiła mi babka co tam ten nowy model posiada. Głównie jakieś tam pierdoły, co mi nie są zbytnio potrzebne, ale również powiedziała że zwiększy szybkość internetu i przepustowość nawet do 1 mb. No i właśnie coś mi się nie chce wierzyć że mogę mieć dużo szybszy internet przez ten bezprzewodowy modem.
Czy może ktoś zdecydował się na wymianę na nowy ??
ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]
ten nowy modem to router livebox (firmy Sagem), on nie zwieksza przepustwosci internetu :|

jamkgh_rev02 [ Generaďż˝ ]
Zbyt malo szczegolow podales.
Mozliwe, ze konczy ci sie umowa i babka chce po prostu pod pretekstem wymiany modemu na liveboks zwiazac cie umowa na neo na nastepne 12/24/36miesięcy.
czytac, pytac, studiowac cenniki i promocje, nie dac sie zlowic na niekorzystne warunki,.
matirixos [ BLAUGRANA ]
Umowe mam jeszcze niecałe 2 lata. A ten nowy modem jest bezprzewodowy ma kosztować 2.4 zł za miesiąc i po upływie roku 10 zł za miesiąc. Chciałbym móc oglądać mecze przez neta ale jednak 512 to za mało. I nie wiem czy ten modem faktycznie coś pomoże...?
Nie znam się zbytnio więc was pytam ;]
Narmo [ nikt ]
Nie pomoże. Jeżeli masz podpisaną umowę na Neo512 to nieważne z jakiego modemu, routera czy nawet cudzego hasła to i tak będziesz miał Neo512. Tak jest ustawione w centrali i nic na to nie poradzisz.
A Livebox to zwykły router. Lepiej wydać 200 zł i kupić jakiegoś Linksysa na Allegro.
matirixos [ BLAUGRANA ]
No właśnie tak myslałem że nie powiększy prędkości. Babka gadała jakieś farmazony że bezprzewodowy modem inaczej działa lepsza technologia i takie tam. I jak się zapytałem o tą przepustowość i szybkość neta to powiedziała że "myśle że zwiększy się szybkość''
Myśleć to sobie może ;/
No koszty nie są duże i nie wiem czy siędecydować na ten nowy modem. Mówiła też że można na paru komputerach używać tego modemu.
A co to jest ten Linksys ??
Narmo [ nikt ]
Linksys to firma produkująca między innymi routery. Ale jeżeli masz w domu tylko jeden komputer to nie warto moim zdaniem inwestować w router i lepiej pozostać przy zwykłym modemie.

matirixos [ BLAUGRANA ]
No dzięki Narmo za pomoc. Mam jednego kompa więc nie ma potrzeby.
Więc nie kombinuje nic. Chciałem się tylko upewnić że z tą prędkością to bujda
blazerx [ ]
zawsze mi sie wydawalo ze zwiekszajac predkosc nic nie musisz placic, za to jak chcesz zmiejszyc wtedy sa jakies kary...
maviozo [ Man with a movie camera ]
blazerx->jak to sobie wyobrażasz? Jakby zwiększanie było za darmo, to wszyscy jechali by na 6mb czy ile tam ma maksymalnie neo.
Indoctrine [ Her Miserable Servant ]
Migracja na większe i droższe opcje zawsze jest, i koszty zwiększają się jedynie abonamentu.. Za to nie da się korzystać z promocji w ten sposób. Byłoby za łatwo :) Przeważnie jak już jesteś w neo czy gdzie indziej, przestajesz być targetem promocji. Jeśli mają podpisaną z Tobą umowę na 2 lata, to oni są górą i wiele nie da się zdziałać. Można zagrozić, że zrezygnujesz po 2 latach całkiem z ich usług, ale tym się nikt nie przejmie, bo za dwa lata nikt kto jest odpowiedzialny za Twoją umowę nie będzie pracować w tym dziale, mieście, stanowisku itp.
Najlepiej opłaca się postraszyć jak kończy się umowa, często dziwnym trafem znajdują się promocje których normalnie nie ma w cenniku :) Ale to też, jeśli płacisz więcej niż najniższe abo....
blazerx [ ]
NIE :)
chodzilo mi o to, ze chyba nie ma oplat dodatkowych za zwiekszenie tylka sa jakies za zmiejszanie predkosci. Oczywiscie abonament musisz i tak placic zgodny ze swoja predkoscia